Skocz do zawartości

[Szosą w góry] Gdzie wybrać się na pierwszy raz z szosą w góry?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Od dłuższego już czasu marzy mi się wypad w góry aby zaznać czym jest jazda po długich podjazdach. Marzy mi się szosowy wypad na max 7dni. Jakie miejsca polecacie na pierwszy raz? Ogromną zaletą będzie możliwość dotarcia tam pociągiem, jako iż nie jestem posiadaczem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Górach Sowich - podjazd z Jugowic do Sokolca, będzie z 10 km, końcówka dość stroma. Potem z Przełęczy Sokolej na Jugowską - w dół ale asfalt kiepski. Potem lepszy. Od Przełęczy Jugowskiej w dół do Pieszyc, na początku dość stromo. Nawet latem można zmarznąć 😁

Zrzuty, niestety tylko z telefonu więc niewiele widać...

Początek:

Screenshot_20220821-171524.thumb.png.b6568d01b3df04a62bcb242347ad8e03.png

 

Koniec:

Screenshot_20220821-171555.thumb.png.881558bcfe7eb69197f7fd84d11a03b5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam strzelić sobie trasę z Buczkowic przez Szczyrk do Wisły (Salmopol) potem Przełęcz Kubalonkę do Istebnej, i przez Stecówkę z powrotem Wisły. Potem jeszcze tylko Salmopol i jesteśmy w Szczyrku. Wyjdzie 75km i cos koło 1500 przewyższenia. 

Można ta trasę skrócić i polecieć z Kubalonki, przez Zameczek Mościckiego, omijając Złoty Groń i Stecówkę, ale to wersja dla mniej wytrenowanych.

Co przez kolejne 6 dni ? Nie mam pojęcia, bo ja jestem po tej trasie mocno zmęczony. Kto jeżdzi w górach ten wie 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam okolice Żywca, Wisły, Ustroń, Buczkowice, Istebna, Korbielów... Mnóstwo trasek do wyboru i kolarzy, z którymi łatwo nawiązać kontakt i na następny dzień razem można się wybierać.. Od 6 Sierpnia mieszkałem w Lipowej (północna strona Skrzyczne) i powiem, że bardzo miło się śmiga nie tylko po zjazdówkach wyciągowych, ale również po szosach. Kierowcy aut z większą dozą ostrożności i mniejszą agresywnością poruszają się z rowerzystami (pozytw w stosunku do Sycozrów), świetne miejsca i tarasy widokowe w okolicach pozwalają się zatrzymać na odpoczynek. Bardzo przyjemnie, a jeśli Ci się znudzi szoska, możesz na miejscu wynająć za rozsądne cebuliony ebika lub zjazdówkę, duży wybór wypożyczalni. Polecam Beskid Śląski. 

Super górki, ale może troszkę bardziej gravelowe to Bialskie (okolice Bystrzyca Kłodzka, Morawy, Międzylesie), może braknąć tras na  7 dni, a jeśli da radę to w Góry Izerskie - też bdb infrastruktura drogowa, ale po stronie czeskiej.. Rano za granicę i wieczorem powrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...