Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Shimano Positron - wymiana nowy model


macjon666

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Jestem posiadaczem dosyć pełnoletniego roweru z Niemiec. Ale ogólnie jestem z niego zadowolony. Tylko mam jeden problem z tylną przerzutką.  Zauważyłem, że ma pęknięty korpus i są spore luzy przez co jest problem z ustawieniem biegów.  Chciałbym wymienić te przerzutkę na nową  Tylko pytanie na jaką. To co mam to Shimano Positron 6 biegów.  Oznaczenie RD-P500.  Z tego co zdołałem się zorientować do stary model. I teraz pytanie. Czy idzie na jego miejsce dopasować coś innego ?  Z góry dziękuje za informacje

6.jpg

7.jpg

8.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przerzutkach Positron indeksacja jest w samej przerzutce, a manetka łączy się z nią sztywnym drutem w pancerzu, przenoszącym siłę w obie strony.

Jeśli ta nowa jest 7-biegowa a masz wolnobieg 6-rzędowy to poprawnie to nie będzie działać, bo skok przerzutki nie będzie się pokrywał z odległościami pomiędzy zębatkami wolnobiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba się mylisz. z tego co się orientuję to pomiędzy 6 i 7 nie ma różnicy w odległościach pomiędzy zębatkami. 

Edycja: ok, rzeczywiście 5 i 6 oraz  niezależnie 7 i 8 - a na granicy 6 z 7 jest zmiana - pamięć już nie ta. 

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy . Znalazłem post w necie sprzed 14 lat . I tam ten sam problem miał ktoś . 

Pisali tam że ta srebrna część jest uniwersalna i obsługuje 5-7 . A ta czarna część z napisem positron indeksuje biegi.  I co do przełożen to można następnie wyregulować tak by ta srebrna część obsługiwała biegi w zakresie indeksacji. 

 

Najwyżej strace 40 zł . Ale zbytnio wyboru tu nie ma . Bo jak nie to musiałbym całą przerzutkę zmieniać z linką i manetką. 

A jeszcze przeczytałem że Positron to miały jakąś inną gęstość zębów na kołach i grubszy łańcuch. Więc możliwe że większy wydatek to by był ..

 

A może z tej uda się chociaż tą obudowę przepiąć . Zobaczymy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...