Skocz do zawartości

[licznik GPS] Wahoo Elemnt Bolt V2


DiMoonn

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem szczęśliwym (?) posiadaczem Wahoo Elemnt Bolt V2. Działa wyśmienicie. Przyjemnie wygląda. Ale… Kurczę, zawsze jest ale!

Licznik dosyć dziwnie wskazuję temperaturę, zawsze mniej o około 6 stopni Celsiusza. Przeczesałem sieć, sporo ludzi na to narzeka. W Stanach, Anglii, Na Majorce, w Polsce.

Napisałem do polskiego suportu, przytoczę odpowiedź, w której różnica wskazań plus/minus 7 stopni jest uznana za normalną! Ciekawie jak z innymi wskazaniami? Myślę że to dosyć kazuistyczna odpowiedź, w style putina, „to nie my”, „nas tam niet”.

Na wszelki przypadek ostrzegam zamierzających ten oto licznik kupić.

Zacytuję mail:
 

Spoiler

Mechanizm odczytujący temperaturę zewnętrzną dla komputerów Wahoo to barometr, który odczytuje ciśnienie otoczenia.
Po zamknięciu w pomieszczeniu, może nie zapewniać on dokładnych odczytów temperatury, przez co będzie działał prawidłowo tylko wtedy, gdy jest używany na zewnątrz.
Należy również pamiętać, że kalibracja czujnika barometrycznego komputera Wahoo może potrwać kilka minut podczas przechodzenia z pomieszczenia na zewnątrz.
Pomiary temperatury z komputerów Wahoo są zaprojektowane tak, aby były dokładne w normalnych warunkach jazdy, ale czasami różnią się od rzeczywistych temperatur otoczenia, pod wpływem następujących czynników:
-Nagłe zmiany temperatury otoczenia wymagają czasu, aby wpłynąć na czujnik
-Długotrwałe narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może skutkować wskazaniami temperaturami przekraczającymi temperaturę otoczenia
-Ładowanie może mieć wpływ na odczyty temperatury (długotrwały wpływ na odczyt temperatury może wystąpić po ładowaniu)
-Przepływ powietrza jest czynnikiem pozwalającym utrzymać dokładną temperaturę. Gdy siedzisz bezczynnie, zgłaszane temperatury wzrosną z powodu braku cyrkulacji powietrza

Ostatecznie, ze względu na liczbę zmiennych, które mogą wpływać na temperaturę, uważamy, że +/- 7 stopni Celsjusza jest zgodne ze specyfikacją.
Jeśli wystąpią nieoczekiwane ujemne lub bardzo wysokie zgłoszone temperatury, może to wskazywać na problem ze sprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...