Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Shimano GRX-400 - nie reaguje na naciąg


tujek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to Aspre 2 2022 odebrany po przeglądzie 0 z prorowery.... Zła linia łańcucha powodowała trzaski i szarpnięcia. Po małej edukacji w necie skorygowałem troszkę ustawienia i już niby jest ok, ale jedno nie daje mi spokoju. Przerzutka nie reaguje zupełnie na regulacje siły naciągu linki (śruba na górze). Można ją dokręcać, wykręcać i nic się nie dzieje. Linie namalowane na obudowie podczas trymowania się zgadzają. Co może być przyczyną? Niepokoi mnie to, bo jak się skończy wyciąganie pancerza? Nie będzie możliwości korekty bez rozkręcania do zera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak weryfikujesz że zmiana naciągu linki nic nie daje? Sprawdzasz na dużej, czy małej zębatce? 

Jeżeli wszystko jest złożone prawidłowo, a jeżeli Ci działa to nie ma innej możliwości, to fizycznie jest niemożliwe że zmiana napięcia nie wywołuje jakiegoś efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem by przekręcenie lub wykręcenie jej powodowało jakieś działanie. Napęd chodził tak samo - sprawdzam zmieniając biegi. Do tego widzę po zdjęciu kapturka, że wykręcenie śrubki nie powoduje tam żadnych zmian - mechanizm przytrzymujący linkę jest nieruchomy pomimo zmiany biegów. Ale teraz tak się zastanawiam jak zdjąłem ten kapturek, czy tak ma nie być... Może to służy tylko de regulacji wstępnej tuż po założeniu linki a potem już tylko działasz baryłka przy kierownicy w razie potrzeby?

Sorry za głupie pytanie, ale przesiadłem się z najtańszego w sklepie MTB który miałem 18 lat poprzedni napęd miał 20 lat i trochę inaczej wyglądał... ;)

Sam napęd już śmiga niesłyszalnie po korekcie wychyłu ramienia i dalsze drążenie to już tylko chęć nauczenia się czegoś nowego ;)

IMG_20220809_012312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia przerzutka ma tak duży zakres działania, że taka zmiana nie spowoduje złego działania napędu. Ta śruba służy do ostatecznej korekty.

Baryłki nie potrzebujesz, bo właśnie po to jest wbudowanyy regulator naciągu.

Jeżeli jesteś bardzo ciekawy, to polecam dokumentację Shimano dla Twojej przerzutki. "Dealers Manual" lub "Podręcznik Sprzedawcy", w zależności od języka strony.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna reagować (u mnie w Aspre 2 2020 - wszystko reaguje poprawnie). Ze zdjęcia wynika, że śrubka, by zadziałała - musi być bardziej wkręcona. Nie chodzi mi, byś coś regulował, ale byś się przekonał, że to działa. Oczywiście to zadziała tylko w przypadku, gdy linka jest naciągnięta (a na to też mają wpływ śrubki L i H, które w skrócie - blokują położenie).

... naciągnięta - na zdjęciu widzę, że nie jest - nie ma to szans zadziałać. Popracuj nad naciągiem linki + ogranicznikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...