Skocz do zawartości

[który wybrać] RX500 ecobike czy Bottecchia Evo Elektron M19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej do czego ma być ten rower ? A niezależnie od odpowiedzi - próbowałeś znaleźć coś w sklepach rowerowych ? Jakiś rower sprawdzonego producenta , ze znanym , sprawdzonym silnikiem ? 15Tyś na fula z MM ? Egzotyczna marka , egzotyczny silnik . Nie wiem czy ktoś poleci ten rower . Ecobike  jest na rynku od wielu lat więc chyba ich rowery są ok ale też nie za taką cenę . To jednak taka sobie marka z niewiadomym silnikiem . Manetkę i odblokowanie prędkości pominę bo tu rozmawiamy o rowerach , nie motorkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 500 ma akumulator 840Wh oraz silnik pracujący w układzie 48v co oznacza większą moc wspomagania. Druga fajna sprawa to możliwość zdjęcia debilnej blokady prędkosći 25km/h z poziomu samego wyświetlacza. Poza tym zastanawiałeś się co w przypadku jak ci padnie akumulator? Zobacz ile cię to wyniesie dla poszczególnych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kamsoft napisał:

marka Bottecchia to włoska firma. Długo na rynku. Wyczytałem, że  składane we włoszech. Firma ma ponad 100 lat.

duzo tego jeździ w wyścigach więc nie jest to jakis no name

Nie ma to najmniejszego znaczenia.

O ile Indiany z marketów są bardzo fajnymi i dobrze wycenionymi rowerami to nad tym fullem ani bym nie myślał.

Decathlon, pierwszy z brzegu, niekoniecznie pod Twoje jazdy, ale dla porównania https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-stilus-e-st-29/_/R-p-X8623039?mc=8623039 - napęd, sztywne osie, no i przede wszystkim gwarancja.

Nm i pojemnością aku bym się zbytnio nie ekscytował, jeżeli myślisz o prawdziwym e-biku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega pisząc o no name miał na myśli napęd - ja też pierwszy raz się z nim spotykam, informacji w sieci też niewiele.

Jeśli chcesz jeździć po mieście i lesie i trochę po górach to raczej full nie będzie dobrym pomysłem. Na płaskim jak się będziesz chciał rozpędzić to się tylko rozkołyszesz, no chyba że to ,pseudofoll,  jak wiele z supermarketów. Nie bez powodu rowery trekkingowe mają widelce  sześćdziesiąt parę mm a nie 120 - 160 mm,  te wartości to do szybkich zjazdów w nierównym terenie.

Na rowerach tej marki jeździ włoska grupa Androni Sidermac.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że Bott...  to zła firma czy , że robią słabe rowery . Nie mogę też napisać że robią dobre e biki . Nie spotkałem na górskim szlaku takich rowerów . Pewnie nie ma wielu ludzi którzy mogą coś powiedzieć o realnej jeździe na tym rowerze . Silnik to jeszcze większa zagadka . Może być super , może nie . Co by nie pisać to jeśli ten  Bott....  okaże się pełnoprawnym górskim fullem to w mieście i w łatwym terenie będzie nieco kłopotliwy .  Wyznaczyłeś tak szeroki zakres zastosowań że trudno znaleźć odpowiedni typ roweru . Ja osobiście stawiałbym na sztywnego ( tzn z amorem z przodu ) MTB . Pewnie jakiś full z niewielkim skokiem też byłby ok .

Ecobike ....  nie jest to światowa ani polska  czołówka . Jednak są na rynku od dawna więc można przypuszczać że ich rowery się sprawdzają .  Myślę że jako użytkowe ew turystyczne . W górach ich nie widziałem i sam raczej w prawdziwe góry na takim bym nie pojechał .

W ogóle kupując e bika w góry czy do wszystkiego trzeba zwrócić uwagę na silnik . To musi być sprawdzony system . Są 3 popularne , dobre -  Shimano , Bosch , Yamaha - kolejnośc przypadkowa . Oczywiście są też inne dobre - Brosse , Fazua , Mahle ...  ale to albo egzotyka albo nie ta pólka cenowa . Pewnie są inne dobre , nowe albo nie znane u nas systemy ale nie raz czytałem że jakiś silnik nie włącza się od razu albo odcina wspomaganie z opóźnieniem , albo coś innego ...

Nie jestem na bieżąco z rynkiem ale myślę że za 15tyś znajdziesz sztywny MTB sprawdzonej rowerowej firmy . Kiedyś ,,tanie"  były Haibiki , Univego , Krossy . Możesz popatrzyć też na Treki . Tak , dostaniesz duuuużo gorszy osprzęt ale masz dobry silnik , ramę i koła .

Edit , zajrzałem na stronę Treka . Cóż trochę się pozmieniało ....  nie ma ,,tanich " prostych modeli MTB .

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...