Skocz do zawartości

[izotoniki] z najlepiej przyswajalnymi elektrolitami


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co co przeszukuję sieć, to wszystkie izotoniki zawierają elektrolity w postaci tlenków lub węglanów magnezu/potasu/wapnia itd., czyli niezbyt przyswajalnych form. Znacie izotoniki zawierająca lepiej przyswajalne związki jak cytryniany, jabłczany, mleczany itp.?

Szukam gotowych produktów jak proszki, koncentraty, tabletki musujące lub gotowe napoje, a nie domowych specyfików jak woda z miodem, morelami i ziołami.

 

Obecnie suplementuje magnez z potasem (zgodnie z zaleceniami mojego lekarza) w postaci tabletek z cytrynianem, ale szukam, czy nie mógłbym go efektywnie spożywać w postaci napoju na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci po elektrolitach jak osmolarnośc jest ważna kwestią. Sprawdź Orsalit. A potas w tabletkach to generalnie biedne dawki są, na drogę lepiej banany, koncentrat pomidorowy. A co jest złego w domowym izotoniku? 

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitargo +Electrolyte - saszetki: Cytrynian sodu, Glukonian wapnia, Glukonian magnezu, Glukonian potasu

@Mihau_ dzięki, czegoś takiego szukałem. Da się go kupić w jakiś marketach? Nie chcę mi się wysyłkowo kupować kilku saszetek, żeby sprawdzić jak zadziała.

@iks nic. Na co dzień się raczej zdrowo odżywiam, a w trasę chciałbym wziąć coś zrobionego z jednego produktu, który da się zrobić w 2 minuty, a nie przy każdych zakupach pamiętać czy mam odpowiednią ilość koncentratu pomidorowego i bananów, żeby przejechać się rowerem.

Co do osmolarności to dlatego szukam jakiś izotoników, ewentualnie hipotoników, żeby się nawodnić.

Co do Orsalitu to nie jestem pewien czy branie żywności specjalnego przeznaczenia medycznego nie jest overkillem do moich przejażdżek. Chociaż słysząc jak suplementy diety są badane i wpuszczane na rynek z nimi też może być różnie.

 

Znacie jeszcze jakieś podobne produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 16:32, Krziekkem napisał:

Na co dzień się raczej zdrowo odżywiam, a w trasę chciałbym wziąć coś zrobionego z jednego produktu, który da się zrobić w 2 minuty, a nie przy każdych zakupach pamiętać czy mam odpowiednią ilość koncentratu pomidorowego i bananów, żeby przejechać się rowerem.

Że tak zapytam na ile km ta przejażdżka... Tylko nie mów, że weekendowe 25/30 km...

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 16:32, Krziekkem napisał:

Co do osmolarności to dlatego szukam jakiś izotoników, ewentualnie hipotoników, żeby się nawodnić

😶  nawadniasz się przed jazdą a nie w trakcie niej. I choć by nie wiem co nie ma opcji żebyś nawodnił się i uzupełnił mikroelementy w taki sposób jeśli nie masz tego zbilansowanego wcześniej.   Kup sobie treningówkę z mikro i bcaa  jedyne co czuć że działa przy długim wysiłku. To musi być dobrze zbilansowane żebyś czuł efekt.  Samo bcaa można sobie pic do woli i jął byś wodę pił. 

Jako przykład  Intra Xplode jego nie piłem ale szukaj czegoś obpodobnym składzie. Z tego będziesz miał realną korzyść poza tym możesz pić cokolwiek z podobnym efektem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...