Skocz do zawartości

[okładziny] EBC, Swiss stop - jakie?


cursarius

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, za tydzień Carpatia Divide i trzeba się przygotować na zużycie klocków hamulcowych :P Do tej pory używam EBC, prawdopodobnie modelu CFA327R i jak dla mojej jazdy po górach, ok. Tarcze mam RT66, hamulce MT501. Chciałbym coś zakupić na zapas, jakoś mało tak tych klocków do tych hamulców, albo ja słabo szukam. Nie chcę organicznych, jeździłem i szybko w moim odczuciu się zużywały i gorzej hamowały. Znalazłem te od Swiss Stop Disc 15 C , tylko czy ktoś miał z nimi styczność? Cena trochę wielka, bo za komplet na dwa koła, można mieć trzy pary od EBC, tyle że półmetaliczne. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Ja jestem na etapie wyboru tarczy do tego hamulca i z ciekawości zapytam: klocek nie wychodzi poza właściwą powierzchnię cierną tarczy? Teoretycznie powinien 🙂

Tak to wygląda, nie wychodzi poza górną obręcz tarczy. Nawet patrząc na klocek od góry, siedzi poniżej górnej granicy tarczy

DSC_1240.JPG

7 godzin temu, service.ant napisał:

EBC Gold lub Galfer FD293

Kupię EBC CFA327HH, przetestuję je. Te Galfer też mi się podobają. Będą następne. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2022 o 22:59, cursarius napisał:

To źle jednak? Czyli zakupiłem złe tarcze

A coś nie działa tak jak chcesz? 

Jeśli mocno spędza ci to sen z powiek to zbierz okładzinę z blachy klocka,  zwęź go. Pilnik,  dremel. Nie ma potrzeby niczego wymieniać jesli masz "niekompatybilny" zestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops, założyłem te RT56 plus klocki żywiczne. To raczej w moim odczuciu spowalnia rower, chyba że jeszcze się nie dotarło. Jeśli teraz dołożę sakwy i inne gadżety na rower, dojdzie razem z 10kg to ja nie wyhamuję z góry gdzieś w Beskidach🙃😅 Zrobię chyba tak jak pisał tobo, spiłuję nadmiar okładziny i wrócę do RT66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...