Skocz do zawartości

[rower 26"] wybór roweru dla 11-latki


AniaT

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o polecenie roweru dla 11-latki, 152cm wzrostu w cenie do 2000zł. Rozumiem, że powinien być 26" , choć większość ma zalecany wzrost 150-155cm?

Teraz na Kross Lea Replica 24" i to był chyba średni wybór, w każdym razie to jego ostatni sezon...

Dobrze by było by napęd był 1x i w miarę lekki.
Coś z Decathlona wchodzi w grę? Na Riverside 900 26" chyba już jest za wysoka? Szukać w ofercie dla dorosłych?

 

Edytowane przez AniaT
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower powinien być o dopasowanym do wzrostu rozmiarze ramy. A na jakich kolach to będzie sprawa nie istotna. Ale i tak, 26 to daleka przeszłość i nie warto, teraz istnieją 27.5 i 28\29. Za 2000 nic lekkiego nie kupisz i oferta Decatlona obecnie jest najciekawsza w tym przedziale cenowym. Rowery dla dzieci można darować bo tam maksymalnie do 155 cm, te 5 cm dziecko wyrośnie do końca sezonu. W dorosłych niektóre ramy zaczynają się od 150 - riverside czy rockrider. Napęd 1x dla dziecka jak najbardziej popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider 100 wygląda super, ale ma wszystkie cechy, które go dyskwalifikują.

W opiniach, że przerzutki ciężko zmienić, wiem że moja córka nie ogarnia 3xN w efekcie nie zmienia przerzutek na podjazdach, teraz ma rower w którym sobie nie radzi ze zmianą właśnie. Waga 15,4 kg w rozm. S bez pedałów, to zabójstwo dla dziewczynki ważącej 37kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko oczekiwać 10kg wagi w tym budżecie. Nie z obecnymi cenami. Z nowych MTB 1x masz Rockrider st 120 lub st 530, nieco ponad budżet RR Explore 500. Wagowo najlepiej wygląda 530, w rozmiarze S 13.7. Nie z MTB masz Riverside 500\700, 13.5kg. 

Lub szukaj lekkiej używki, może sie trafi coś z poprzedniego posta. Do tego jeszcze można dodać Superior F.L.Y. Jak zwiększysz nieco budżet i cierpliwie poszukasz, to jest szansa że kupisz. Jeżeli najbardziej zależy ci na wadzę, to się skup na rowerach bez amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołączam się do tematu - wybór roweru dla 11-latka (140cm)

1) Trek Wahoo 26

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-dla-dzieci/rowery-hybrydowe-dla-dzieci/wahoo/wahoo-26/p/37055/?colorCode=black

vs

2) Kellys Naga 90 jr 26

https://kellysbike.com/pl/junior-c987/naga-90-p71306

Rocznik 2022 cenowo porównywalne mieszczą się w budżecie zakładanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys'a mam za 2499 , Wahooo za 2399, rower na przynajmniej 8-9 lat średnio intensywnego użytkowania biorąc pod uwagę kolejkę kolejnych użytkowników w domu.

Czy Shimano Altus tyle wytrzyma?  Bo o SHIMANO Deore sie nie martwię. No i Kellys ma jak by nie patrzeć 10 blatów z tyłu zamiast 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem osprzęt w Kellys zdecydowanie lepszy. Jednak Altus spokojnie da radę w przypadku dzieci. 

Skup się lepiej na wadze, bo Kellys nigdzie się nie chwali o tym.

Jeśli Kellys waży ok. 11 kg, a Trek waży ok. 9 kg, to nie patrząc na osprzęt brałbym Treka. Urwać z roweru 2 kg jest dużo trudniej i drożej (o ile możliwe) niż wymienić szpej na Deore 10 rządowe.

W przypadku dzieciaków waga jest mega ważna.

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vincek, masz rację, ale ten Trek z lekkimi, oryginalnymi błotnikami ważył 10,5 kg. Co prawda to było prawie 4 lata temu, ale pewnie go nie odchudzili 🙂.

Nie mogłem sobie przypomnieć, ale mam! @grom72, co prawda chyba jesteś zamknięty na dwa typy, ale spójrz https://www.olx.pl/d/oferta/amulet-wyprzedaz-27-5-youngster-1-10-ciemno-zielony-10-6-kg-nowosc-CID767-IDOrFwX.html?reason=observed_ad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inne modele nie jestem zamknięty, ale budżet jest zdefiniowany i amulet się w nim nie mieści.

Kellys waży 11kg Wahoo 10 kg,  różnica w cenie na korzyść Wahoo 200 PLN ale na korzyść Kellys'a przemawia lepszy osprzęt i więcej blatów. 

Pewnie skończy sie jeszcze jedną próbną jazdą i odczuciem subiektywnym..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg w tej wadze, to w dorosłych rowerach sporo kasy 😉 zrobisz jak uważasz, ale jak piszesz ionieczna jazda próbna. Wymienić napęd zawsze można. Ja planuję do Wahoo wesadzic coś lepszejeszego. Na razie na szybko wyciąło Alivioa z tyłu. Zobaczę jak się sprawuje. 

 

Sposób @Dokumosa jest świetny i fajny. Warty rozważenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...