Skocz do zawartości

[aktywne seniorki nie zasługujące na szacunek] czołówka w Piasecznie


Rekomendowane odpowiedzi

Do zdarzenia doszło w czwartek w Piasecznie. Jak podała policja, rowerzystki nie skorzystały z drogi dla rowerów, mimo takiej możliwości. Zderzyły się czołowo na chodniku. Zostały ukarane - zapłacą po 1500 złotych mandatu.

O kolizji poinformowała rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie aspirant Magdalena Gąsowska. Doszło do niej około godziny 8.30 na ulicy Kościuszki. Na chodniku zderzyły się czołowo jadące na rowerach 83-latka i 64-latka.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/piaseczno-rowerzystki-ukarane-mandatem-po-czolowym-zderzeniu-na-chodniku-6057221

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa stara baba na rowerze, jakiekolwiek manewry na drodze pokroju zmiany toru jazdy są za trudne technicznie, niech je wykona ktoś inny

A z drugiej strony kilka lat temu znajomy wziął udział w podobnym zdarzeniu https://zamosc.policja.gov.pl/lza/informacje/aktualnosci/57248,Czolowe-zderzenie-dwoch-rowerzystow.html

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by trochę kultury ? Określenie ,,stare baby" jest mało eleganckie . Delikatnie mówiąc . A co do wypadków,  mnie przejechał kiedyś po tylnym kole młody , sprawny, szybki rowerzysta . Za szybki . Po zderzeniu 0 refleksji , 0 odpowiedzialności . Wstał i odjechał . Tzn uciekł . 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WaGiant napisał:

Określenie ,,stare baby" jest mało eleganckie

Ale adekwatne. ;)

Moje miasto powiatowe, a nic nie słyszałem. :D Zabawne, chciałbym to zobaczyć na żywo, pewnie niezły był ubaw jak obydwie niczym rozjuszone gęsi przerzucały winę między sobą. :002:

Ogólnie jeśli chodzi o Piaseczno i ruch rowerowy, to jest tam niezły sajgon. Kierowcy płaczą, że im ulice pozwężali by wybudować DDR i pasy/kontrapasy dla rowerów, bardzo często na tych pasach parkują, a rowerzyści nie potrafią z nich korzystać i większość jeździ albo po chodnikach, albo pod prąd.
Często, ostatnio coraz częściej, powtarzam, że Polsce do cywilizacji to jeszcze sporo brakuje i dotyczy to większości aspektów życia, nie tylko poruszania się w przestrzeni publicznej jakimkolwiek środkiem transportu (niektórych nawet chodzenie pieszo przerasta).

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób kulturalnie określić osoby, które nie potrafią zapanować nad prowadzonym pojazdem i stwarzają zagrożenie dla siebie i innych poruszając się w miejscu niedozwolonym? Przecież gdyby "znienacka" pojawił się przed jedną czy drugą pieszy, który nie zszedłby im z drogi to tak samo by się w niego wpakowały. 

Mam nadzieję, że obydwu paniom po tym zdarzeniu rodzina zarekwiruje rowery tak jak i ja kiedyś musiałem z własnym dziadkiem, dla jego dobra, postąpić

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, teotym napisał:

"A gdyby to Wasze matki jechały tymi rowerami?".

Matka siedzi z tyłu - YouTube

:D

 

12 minut temu, KNKS napisał:

Ze strony mężczyzny ?

To jedna z bezsensownych zasad wpajana nam od dzieciaka z pokolenia na pokolenie. Na szacunek zasługuje ten, kto...na niego zasługuje. Jak ktoś jest pospolitą mendą społeczną, to płeć ani wiek nie ma tutaj znaczenia, nie będzie miał mojego szacunku i koniec. :) W tej sytuacji panie nie zasługują na szacunek, a raczej na potępienie ich zachowania.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Typowa stara baba na rowerze, jakiekolwiek manewry na drodze pokroju zmiany toru jazdy są za trudne technicznie, niech je wykona ktoś inny

Typowy niemal każdy uczestnik ruchu rowerowego na ścieżce rowerowej... Naszej "szosowej społeczności" to też dotyczy.

Edyta: Jak mnie czasem "Bóg opuści" i jadę do lub z pracy ścieżką to spotykam za każdym razem z 80-ciu "Anglików" żaden nie jest starszą kobietą.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowa aktywność seniorów? Dwie baby zderzyły się jadąc rowerami w miejscu niedozwolonym. Ich zachowanie zasługuje na naganę 

 

Komentarz nt. "szacunku" wynikającego wyłącznie z zawartości majtek zachowam dla siebie żeby nie wywoływać gównoburzy. "Szacunek" powinien być wynikiem zachowań danej osoby i na pewno nie buduje go stwarzanie zagrożenia w miejscu publicznym 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TheJW napisał:

To jedna z bezsensownych zasad wpajana nam od dzieciaka z pokolenia na pokolenie. Na szacunek zasługuje ten, kto...na niego zasługuje. Jak ktoś jest pospolitą mendą społeczną, to płeć ani wiek nie ma tutaj znaczenia, nie będzie miał mojego szacunku i koniec. :) W tej sytuacji panie nie zasługują na szacunek, a raczej na potępienie ich zachowania.

Myślę że Twój szacunek bardzo wiele dla nas znaczy 😂🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, teotym napisał:

Proszę moderację o zmianę tytułu,

Mówisz, masz. Zmieniłem tytuł na zgodny z duchem dyskusji ;)

Co do tematu; one jadąc DDRem też by się zapewne zderzyły :)

Kiedyś jak jechałem DDRem z przodu zobaczyłem takiego "dziadzia" na składaku, oczywiście wlokącego się powolutku. Oczywiste było że zaraz go wyprzedzę. Jak byłem kilkanaście metrów za nim nagle zjechał ne lewą stronę. Przeszło mi przez głowę "co on kurde robi?", ale cisnę dalej. No i w momencie dokładnie jak wyprzedzałem zaczął skręcać w prawo. Centymetry brakowały do kolizji, bo oczywiście nie sygnalizował zamiaru skrętu.

Niestety tacy użytkownicy przestrzeni publicznej stanowią zagrożenie dla siebie i dla innych.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sów co to się tutaj wyczytuje... Padło nawet jakieś insynuowanie o "pospolitej mendzie społecznej". A to w kontekście co by nie było jednej starszej a drugiej bardzo starszej kobiety. Chyba przeoczyłem kiedy staliśmy się aż takimi prostakami i formalistami. Krzyżyk na drogę. Obie wybatożyć w domu, pozabierać rowery i zamknąć w piwnicy. To już nawet nie jest 3 świat tylko margines marginesu. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 PLN za naukę jazdy... od "seniorek"....Słuszną linię ma nasza władza...  No ale z czegoś trzeba finansować imperialne aspiracje naszej Ojczyzny i Partii :D

Bardziej trzeźwo: niestety wielu uczestników ruchu, niezależnie jak się poruszają nie zna lub nie stosuje elementarnych zasad. Teoretycznie kierowcy jako piesi lub rowerzyści są z nimi zaznajomieni ale... Żona mnie wczoraj zapytała, po co zamówiłem kamerę do samochodu*. Po tym popisie slalomu na węźle autostradowym, jaki wykonał kierowca BMW nie miała już wątpliwości... Niestety - brak wiedzy, arogancja, chamstwo - to dotyczy wszystkich płci ;) kategorii wiekowych itp. Ktoś to ładnie wyżej ujął, pisząc o cywilizacji...

 

---------------------

* nie jestem z ORMO, kamera tylko na wypadek mojego uczestnictwa w jakimś zdarzeniu

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Brak sów co to się tutaj wyczytuje... Padło nawet jakieś insynuowanie o "pospolitej mendzie społecznej". A to w kontekście co by nie było jednej starszej a drugiej bardzo starszej kobiety. Chyba przeoczyłem kiedy staliśmy się aż takimi prostakami i formalistami. Krzyżyk na drogę. Obie wybatożyć w domu, pozabierać rowery i zamknąć w piwnicy. To już nawet nie jest 3 świat tylko margines marginesu. 

😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Cóż za nietakt, przecież to STARSZE KOBIETY! Prawo ich nie obowiązuje, są nieomylne, wzorowe obywatelki, policja powinna im wręczyć bukiety polnych kwiatów a nie mandaty

" Czasem lepiej powiedzieć dwa słowa za mało , niż jedno za dużo ...  " A tak wychodzi ciemnogród i brak elementarnych podstaw dobrego wychowania .

Swoja droga państwo oskubało emerytów i będzie można za te pieniądze utrzymywać nierobów . Wszystko dobre , co się dobrze kończy 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Cóż za nietakt, przecież to STARSZE KOBIETY! Prawo ich nie obowiązuje, są nieomylne, wzorowe obywatelki, policja powinna im wręczyć bukiety polnych kwiatów a nie mandaty

Co do policji jest taki nasz obywatel w USA jako stróż prawa, który opowiadał jak wieczorem natrafili z sierżantem na stojące na skrzyżowaniu auto. W środku starsza pani, która przyznała się, że przeholowała lekko z koniakiem. Tam mają 0,8 promila. Puścili ją i nawet eskortowali do domu bo tam nie ma walenia po łbie i zdzierania kasy jak w naszym bantustanie. Nie było sensu okradać ją z kasy bo mają na to wywalone a dwa sąd jak mówił ze względu na wiek miedzy innymi i zerowe konto dał by z kilka dni aresztu. Reprymenda, pouczenie wystarczy. Ja jestem wściekły, że za taką pierdołę zabrano być może całą rencinę czy to jednej czy drugiej. Żeby wam czasem żyłka nie pękła od tych wyniosłych sformułowań w temacie wielkiego łamania prawa za jazdę po chodniku... O kwestii "dziecinnienia" ludzi starszych, kłopotach z często logicznym postrzeganiem świata nawet nie piszę bo jak ktoś zabiera dziadkowi rower... Może takie z was kozaki co na święta "stara niepotrzebna baba i dziad" do szpitala bo przeszkadza. ... Więcej nie piszę bo się rozpędzę i bana zaliczę. 

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierdołę? Gdyby taka baba wjechała w twojego dzieciaka (nie wiem czy masz, ale nie o to tu chodzi), ten na skutek upadku doznałby uszkodzeń głowy, też uznałbyś to za PIERDOŁĘ?! Przepisy i taryfikatory po coś zostały stworzone. A polaczki mają to do siebie, że generalne nawet z mandatów i kar niewiele sobie robią, nie wyciągają lekcji, a co dopiero z pouczeń. Jak dla mnie, powinny dodać i dwa razy więcej. Może jeśli faktycznie któraś straci przez to miesięczny dochód, to następnym razem się 3 razy zastanowi zanim weźmie rower i będzie jeździć którędy jej się podoba. To dotyczy wszystkich użytkowników dróg publicznych. Upomnieć, to można kierowcę, który jedynym kołem zaparkował na trawniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie piany , bezsensowna dyskusja . Co innego łamanie przepisów przez rowerzystki  , a co innego zwykłe chamstwo w odnoszeniu się do innych rowerzystów , ludzi .  Jak ktoś zaczyna temat od określenia ,,stare baby " , jak kogoś cieszy czyjś wypadek to zasługuje tylko na określenie ,,gówniarz " . Z drugiej strony chciałbym zobaczyć czy ci wszyscy mądrale - The JW , Mihau i podobni tak bardzo szanują przepisy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...