Skocz do zawartości

[rower elektryczny] rozkmina dla tych co mają


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Q_u napisał:

Ale urwał, to ja się martwiłem, że moja średnia w okolicach 21-22 km/h jest niska :P  ( MTB 26", głównie szuter ). Zaznaczam, że jeżdżę rekreacyjnie, nie cisnę na średnią, ale po prostu mnie zastanawiało jak jeżdzą inni.

Szuter może być szybszy niż miasto. Ten mój wynik to łączny czas z postojami na światłach czy np kilometrem gdzie jadę powoli ze względu na jazdę po chodniku, odliczając np z tego mojego czasu 5 minut postoi średnia wzrasta do 21. 

Zresztą tak jak pisałem, sportowiec ze mnie żaden także nie ma się co tu do mnie przyrównywać, raczej to taki poziom 0 z którego każdy startuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś wrzucę, liczbę postoi widać na wykresie (nie tylko światła bo też jakieś remonty ddr były itd)

 

xxxxxxxxxxx.jpg

E: To powrót z pracy mojej dziewczyny, ja po mieście nie jeżdżę. Zaznaczę też, że jest w dobrej formie bo właśnie trwa jej rekordowy sezon, już 400km przekroczyła😂

Edytowane przez Mihau_
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mihau_ napisał:

To i ja coś wrzucę, liczbę postoi widać na wykresie (nie tylko światła bo też jakieś remonty ddr były itd)

 

xxxxxxxxxxx.jpg

E: To powrót z pracy mojej dziewczyny, ja po mieście nie jeżdżę. Zaznaczę też, że jest w dobrej formie bo właśnie trwa jej rekordowy sezon, już 400km przekroczyła😂

A czym jeździ? Siedzi przy kompie od 20 lat?  Ma 105cm w pasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czym jeździ?

Nie elektrykiem, rower sam nie jedzie

Cytat

Siedzi przy kompie od 20 lat?

8-9h dziennie "siedzi"

Cytat

Ma 105cm w pasie?

Nie ma bo o siebie dba. Ty zapewne też się z takim bebechem nie urodziłeś

 

W dużym skrócie, podsumowując temat. Zapuściłeś się przez 20 lat i szukasz wymówek. Masz problem żeby przejechać po płaskim asfalcie 10km i na forum rowerowe zamiast do działu dieta/trening przyszedłeś żeby zapytać o rower elektryczny żeby sobie jeszcze pokonanie tego śmiesznie małego dystansu ułatwić. Spójrz prawdzie w oczy i weź się za siebie

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich terenach bardzo rzadko nagrywam ślad, bo większość dróżek znam, ale zaciekawił mnie jeden, bardzo zawyżony w porównaniu do Was, parametr w Locus (tylko tego używam do nagrywania). Tak z czystej ciekawości wczoraj nagrałem rodzinną przejażdżkę. To jakieś proste algorytmy w Locus czy o co chodzi? Na pewno załapiecie w czym rzecz tylko nie patrzcie na prędkości, bo dzieciaki 10 + 13 mała fotografka oraz żonka 😀.

 

Screenshot_20220807-212141_Locus Map Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 12:52, MikeStorm napisał:

(...) a tak to jadę 30-35km/h czasami dochodząc do 40-44. 

Nieżle . Dobra grupa kontynentalna , lecąc po płaskim , na zmianach , trzyma takie tempo .

A Ty sam , przez miasto , dojeżdzając do pracy . Masz MOC !

Zastanawiam się tylko , po co Ci ten elektryk  😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie załamuj się przecież nie "randomowa" dziewczynka tylko taka z plastikową kartą od UCI.

Ps. nie oczekujcie że ja zagram z Wami w taką gierkę na tabelki - ot po prostu w sobotę były zawody - byłem i chłopaki 15-16 mieli do przejechania 71,400 i pierwszy junior młodszy (od pierwszego okrążenia urwało się trzech i razem pracowali) przyjechał na metę ze średnią powyżej 40km/h każdy sobie może to w protokołach sprawdzić. Więc pisanie że tak jeżdżą ekipy kontynentalne ... no trochę złośliwe ;)

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego... nie doceniasz dziewczyn - pojedź kiedyś na zawody szosowe i zobacz jak się ścigają zawodniczki w kategorii juniora. 

Sprawdziłem - to co i Ty i  każdy zresztą może... żeby było jeszcze śmieszniej to napiszę tak... nawet nie juniorka (bo ta kategoria wiekowa może już używać rowerów TT) tylko juniorka młodsza (15-16l) indywidualna jazda na czas realizowana na klasycznym rowerze z klasyczną kierownicą:

Pierwsze które wypluł internet - Koziegłowy 2018 dystans 10tys metrów - średnia prędkość zwyciężczyni... 41,0022km/h - myślisz że miałaby kłopot żeby o 6km/h wolniej jechać przez godzinę?... jeszcze raz Panowie - nie doceniamy Pań. ;)

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mihau_ napisał:

Nie ma bo o siebie dba. Ty zapewne też się z takim bebechem nie urodziłeśW dużym skrócie, podsumowując temat. Zapuściłeś się przez 20 lat i szukasz wymówek. Masz problem żeby przejechać po płaskim asfalcie 10km i na forum rowerowe zamiast do działu dieta/trening przyszedłeś żeby zapytać o rower elektryczny żeby sobie jeszcze pokonanie tego śmiesznie małego dystansu ułatwić. Spójrz prawdzie w oczy i weź się za siebie

W punkt...

Kilka lat temu po którymś tam górskim maratonie mtb, pewien zawodnik przekonywał mnie że te elektryki to robią bardzo dobra robotę, bo przygotowywują ludzi do prawdziwego mtb. To znaczy ludzie którzy nie mają formy/mocy, żeby podjechać Klimczok, Skrzyczne, czy Jaworzynę Krynicką, jeżdząc na e-mtb przekonują się do jazdy w górach, z czasem robią formę i przesiadają się na prawdziwe mtb. A tymczasem goście z e-mtb przesiadają się na e-mtb z większą baterią 🤣😂 Tyle z tego progresu 🙄

Edytowane przez KNKS
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

Teraz to mnie załamałeś....

Mnie też. I wielu innych amatorów.

Poniżej wyniki z lokalnej czasówki w moim regionie (akurat w tej nie jechałem, ale w kilku innych LTC  tak i z moją średnią plasowałbym się pewnie gdzieś w połowie trzeciej dziesiątki).

942_2017_mistrzostwa_ltc_w_jezdzie_na.pdf (pzkol.pl)

W sporcie amatorskim też liczą się predyspozycje, a natura wcale nie rozdziela po równo. Trenować mogą wszyscy, nawet z dużym zaangażowaniem i mądrze, a i tak naprawdę dobre wyniki osiągać będą tylko nieliczni. 

W zawodowym sporcie ktoś bez predyspozycji od razu odpada i tam różnice poziomu są mniejsze, bo jadą już tylko wyselekcjonowani osobnicy pasujący do danej dyscypliny, a w amatorskim jak ktoś się uprze to całe życie będzie sobie trenował i jak na swoje możliwości może osiągać dobry poziom, a w porównaniu do genetycznych "koni' w życiu nie będzie miał szans i będzie wypadał blado.

W każdym razie dla mnie, któremu w metryce pojawiła się z przodu piątka, utrzymanie obecnie 30 km/h średniej prędkości na trasie 50 km przychodzi już z niemałym trudem, i to na szosówce, w obcisłych ciuchach.  A i tak przeciętnych rowerzystów wyprzedzam z prędkością błyskawicy. Czasem nawet jakiegoś szosowca, ale to już trudniej. Dla osoby postronnej ktoś jadący z taką średnią wygląda już jak kolarz, przynajmniej chwilami, bo to już naprawdę trzeba wchodzić w zakres prędkości 40-50 km/h, a na zjazdach 60-70 km/h, jeśli się mieszka na wyżynie. U mnie na jednej z ostatnich tras prędkość wahała się od 10 km/h do 72 km/h. Jak bardziej płasko to powyżej 50 km/h już rzadko, ale czwórka z przodu to naprawdę częsty widok. Oczywiście mówię o jeździe solo, bo w grupie czy na wyścigu to zupełnie co innego i w żaden sposób nie można tego porównywać.  

  

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...