Skocz do zawartości

[rower elektryczny] rozkmina dla tych co mają


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, abdesign napisał:

Pierwsze które wypluł internet - Koziegłowy 2018 dystans 10tys metrów - średnia prędkość zwyciężczyni... 41,0022km/h

Ale odróżniasz ścigałki, ustawki od kanapowca/czyni, których jest pewnie 99% na drogach? Ba, też pocisnę średnią 40 km/h, pewnie 15-20 minut, ale godzinę? Jestem na rowerze dla frajdy, przyjemności, a nie biegnę za marchewką jak na Koziegłowach. Wydaje mi się, że nie odróżniasz tego przytaczając tą średnią w rozmowie z kierownikiem co jedzie do pracy.

40 minut temu, marvelo napisał:

W każdym razie dla mnie, któremu w metryce pojawiła się z przodu piątka, utrzymanie obecnie 30 km/h średniej prędkości na trasie 50 km przychodzi już z niemałym trudem

Jeżdzę na oponach 2,2" i kiedyś dla spróbowania chciałem cisnąć średnią na dystansie jaki zazwyczaj robię ( okolice 40 km ). Wycisnąłem jadąc ze sporym zaangażowaniem dość mocno, wyszło mi nieco ponad 26 km/h i przyjechałem zryty jak koń po westernie bo praktycznie te nieco ponad 30 minut to było cały czas kręcenie + 2 krótkie postoje. Także w pełni się zgadzam ( a 5 u mnie z przodu już niedługo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Panowie, kolejny temat, który pewnie mod zamknie... Nie za dużo tego ostatnio? Autor wątku też sobie poszedł...

A wracając do tematu - czyli te 40 km/h każdy z nas jest w stanie chwilę lub dwie wytrzymać - nawet bez elektryka. Dłużej to już juniorzy (płci obojga) albo zawodowcy ;)

 

Edytowane przez spidelli
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Ja mam elektryka, jeżdżę nim do roboty. Jest to bardzo fajne nie pocisz się nie trzeba brać prysznica ani się specialnie przebierać. W góry śmigam moim zwykłem rowerem ęduro a na szosę też czasem wyskakuje. 

Fakt jest taki że może i mój rower to typowy e-mieszczuch choć stuningowany ale pozwala wjechać tam gdzie się nie da. 

Mieszam w Bergen w centrum miasta.  Na najbliższe traile.mam ok 9 km . Problem w tym że trzeba machnąć ok 200m w górę. Nie dużo, ale jak nie ma wyciągu to za każdym razem trzeba się wdrapywać a to męczy i po paru zjazdach brakuje już siły zwłaszcza jak się nie jeździ codziennie bo czasu brak. Tutaj elektryk jest wybawieniem pozwala pojechać w trasę w góry w trudny teren jak się nie ma kondycji bo nie ma się kiedy jej zrobić. 

Minusem jest waga roweru i zupełnie inne prowadzenie i niestety zależność od prądu bo jak padnie to jazda już graniczy z cudem taka bestia. Po górach oczywiście bo po mieście na płasko nie ma większych problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 10:27, Sobek82 napisał:

Maciej tu odpowiedź dla kogo rower E jest wybawieniem

1555905172_Screenshot_2022-09-18-10-17-21-610_com.instagram.android2.thumb.jpg.e6a1d59a25570b39cd2916e6565cd57a.jpg

573587237_Screenshot_2022-09-18-10-17-33-881_com.instagram.android2.thumb.jpg.cb844245c07293b3be36faba30bbc4a2.jpg

873365832_Screenshot_2022-09-18-10-17-09-970_com.instagram.android2.thumb.jpg.da75100b32e90c7b4cd5c5f2a07e512b.jpg

Pozdrow'er 

 

Ale nie piszesz tego w negatywnym kontekście, mam nadzieję? :) Bez wspomagania ci ludzie pewnie siedzieliby przed telewizorami albo przy grillu. Dzięki e-bike'om jednak ruszyli tyłki, dotlenili mózgi, coś zobaczyli, pobyli z innymi ludźmi, zostawili kilka złotych w piwiarni po drodze albo u gospodarza agroturystyki czy pensjonatu.

:)

Szy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...