Skocz do zawartości

[3500] MTB górski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru w miarę uniwersalnego takiego żeby dał sobie radę na jakieś łatwiejsze trasy poza asfaltem( las czy pola) oraz nadawał się na miasto wyjazdy raczej nie duże 30 do 50 kilometrów. Dziś byłem w paru sklepach rowerowych i dostał parę rowerów do testów najbardziej spodobał mi się trek Merlin 7, jednakże cena nawet na promocji to 3940 złotych trochę dużo. Mam 188 cm wzrostu i ważę 85 kg. Proszę o jakieś propozycje rowerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

 

9 godzin temu, Foxuu93 napisał:

trek Merlin 7, jednakże cena nawet na promocji to 3940 złotych trochę dużo.

To dużo za dużo... Sprężynowy amortyzator, brak taperowanej główki ramy, brak sztywnych osi.

Poza tym taki napęd, wg mnie, nie nadaje się do takiej jazdy jak piszesz.

Poczytaj trochę forum i zobaczysz co jest polecane w tej kwocie.

A jak się zakochałeś w tym Treku to po prostu go kup 😉.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki no niestety taka jest nowa rzeczywistość, pandemia, zerwane łańcuchy dostaw, wojna też ma na to wpływ szczególnie przez złotówkę, inflacja. Dolar jest wart 25% więcej względem złotówki niż rok temu, więc i zagraniczne produkty mogą być tylko z tego jednego powodu 25% droższe. Trzeba niestety zaktualizować swoje wyobrażenia co powinno się dostać za daną cenę... Plus to Trek. Dużo się płaci za to, że to Trek. Jak kupowałem na początku roku rower dla siebie do XC do 10k to nawet nie rozważałem po porównaniu specyfikacji z innymi markami.

Myślę, że ciekawszą opcją może być np. Scott Aspect 940. Mój brat kupował go na początku roku. Testował różne marki i głównym kryterium było to, na którym będzie mu wygodniej i tu Scott wygrał, chociaż nie ma co ukrywać sprawa indywidualna. Myślę też, że napęd do twoich zastosowań będzie lepszy. A 3800zł to cena katalogowa, więc jak uda ci się kupić gdzieś z rabatem to jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszą odpowiedź dał @Sobek82. Jak zwykle ma to być rower do wszystkiego i do niczego i jak zwykle nie wiedzieć czemu ma być "górski". W obecnej sytuacji to brać który się podoba i jest dostępny i tyle. A jak nie (a la) mtb to dowolny cross/urban czy coś w ten deseń (i będzie to miało w dodatku większy sens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/rower-miejski-marin-kentfield-2-700c-xl-12458777822

kentfield.thumb.jpg.94b60250415a82eed57bffe7f84a8707.jpg

Gdybym nie miał tylu kasztanów co mam a szukałbym jakiegoś uniwersalnego bajka to oczywiks ze względu na miłość do stali brałbym muirwoods'a

https://allegro.pl/oferta/rower-miejski-marin-muirwoods-rama-46-cm-28-czarny-12431458511

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...