Skocz do zawartości

[5000] Pierwszy rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie szukam roweru szosowego, byłaby to moja pierwsza styczność z tego typu rowerem. Roweru potrzebuję do treningów na trasach 40-60 km 3-4 razy w tygodniu, ale po zaznajomieniu się coś powyżej 100 też. 

Wiek 23 Wzrost 188 Waga 87, docelowo chcę zejść do 80

Z tego co wyczytałem odpowiedni będzie rozmiar XL, nie zamierzam w niego inwestować w przyszłości więc powinienem szukać z roweru z hamulcami szczękowymi, tak? Na co zwrócić jeszcze uwagę? Po kilku h czytania przeróżnych forów, blogów znalazłem ten portal z taką polecajką na rok 2022. Może ktoś ma z którymś do czynienia lub zna się i może doradzić. Dorzucam jeszcze rower z Decathlonu, który zachęca mnie opiniami.

LINK

EDR AF 105

Proszę o pomoc w wyborze, na codzień nie siedzę w rowerach, a chciałbym kupić rower o najlepszym stosunku ceny do jakości. Jeśli jest warto dołożyć kilka stów, to jestem w stanie dołożyć. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez dawid1122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co wyczytałem odpowiedni będzie rozmiar XL

Każdy model ma wlasną rozmiarowke, nie ma reguły

Cytat

, nie zamierzam w niego inwestować w przyszłości więc powinienem szukać z roweru z hamulcami szczękowymi,

Za 5k nie ma na rynku nowych rowerów z hamulcami tarczowymi, które byłyby warte uwagi. Wszystko będzie 10kg klocami na mechanice

 

Jeśli musi być nowy to ten van rysel jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Jakiekolwiek dorzucanie ma sens kiedy osiągnąłbyś kwotę pozwalającą na zakup czegoś na hydraulice, najtaniej teraz chyba vento 5.0 da się wyrwać

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli szczerze mówiąc dopiero po twoim komentarzu przeczytałem cały opis xd

jeszcze lampki są

 

 

A co do tematu to za te ~5k można mieć już przyzwoity, używane karbolinium

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-gtc-agree-sh-ultegra-11s-carbon-szosa-mavic-CID767-IDN5XxN.html?reason=seller_listing|olx_shop_basic

https://szybkierowery.pl/produkt/centurion-gigadrive-carbon-ultegra-r-58/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co ci pora roku zmieni? 

Rose ma świetną ramę ale to ciągle aluminium i mam wątpliwości, że warto dopłacać 2k względem takiego np. van rysela, gdzie cały czas mowa o pierwszej szosie, która docelowym rowerem prawdopodobnie nie będzie. 

Do tego bierz pod uwagę, że do jazdy potrzebujesz też kasku, okularów, ciuchów, licznika, oświetlenia, koszyków na bidony, bidonów, podstawowych narzędzi jakie będziesz ze sobą zabierał a w niedalekiej przyszłości też butów+pedałów. Same te "dodatki" będą 2k kosztować

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...