Skocz do zawartości

[tubeless] Szukam narzędzia do zwężania rolki taśmy.


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na tokarce wziąłem sobie rolkę taśmy typu "gorilla z casto" i rolkę o szerokości 50mm przeciąłem na dwie rolki o szerokości 28 i 21.5mm. Tę drugą użyłem jako taśmy do obręczy do koła córki. Te pierwszą użyję w podobnym celu w kołach w ędurówce. I tak sobie myślę - taka możliwość szybkiej zwężki typowej rolki 50mm do dowolnej szerokości jest całkiem pożyteczna - w kontekście rowerowym - do robienia sobie taśmy tubeless pod dowolną obręcz. Na przykład.

No więc sobie wykoncypowałem, że pewno nie ja jeden wpadłem na ten pomysł, i na pewno na Ali jest już gotowe narzędzie do tego i po godzinie szukania nie znalazłem.

Spotkaliście się z takim narzędziem? Źle szukam, czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to narzędzie samo w sobie, ale może Ci pomoże. Widziałem kiedyś, chociaż sam nie próbowałem, sposób na równe cięcie rolki taśmy. 

Rolkę kładziesz na płaskiej powierzchni, a nożyk segmentowy kładziesz na płasko na drugim przedmiocie odpowiedniej wysokości. Ja bym użył jakiegoś cienkiego nożyka, prawdopodobnie 9mm. 

W Castorama są dostępne nożyki Olfa Excel Black. Bardzo ostre, nieporównywalnie do tanich No Name.

https://www.castorama.pl/ostrza-segmentowe-olfa-9-mm-id-35456.html

image.png.57f25b3772a44f6d416c397ed49b07bd.png

Prawdopodobnie nie jest to najbardziej efektywne i bezproblemowe rozwiązanie, ale z tego co widziałem, działało całkiem dobrze. Obawiam się tylko, że przy dużej ilości taśmy na rolce, cięcie może być problematyczne. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma dostęp do tokarki, to raczej nie będzie się bawił w przedstawiony wyżej sposób (chociaż faktycznie jest on skuteczny). :)

Kolega szuka dedykowanego narzędzia. Mnie również, poza wielkimi przemysłowymi maszynami, nie udało się nic znaleźć, więc zapewne nie ma na to aż tak dużego zapotrzebowania (lub nie wiemy, pod jakim hasłem szukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...