Skocz do zawartości

[rama] jaka pod napęd 3x?


Gaban80

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie nie zauważyłem , tzn doczytałem że boost i sztywną os to nie to samo. 

Ale z tego co doczytałem to ten boost chyba mi nie jest potrzebny, sztywną os w zupełności wystarczy, chyba że się myle

Edytowane przez Gaban80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gaban80 napisał:

Faktycznie nie zauważyłem , tzn doczytałem że boost i sztywną os to nie to samo. 

Ale z tego co doczytałem to ten boost chyba mi nie jest potrzebny, sztywną os w zupełności wystarczy, chyba że się myle

 

Co tu nieprzyszlosciowego z tego co wyczytałem boost to tylko to , że będę mógł opony szersze założyć , że sztywnością to podobno mit w porównaniu do 142 czy nawet do 135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 142 odchodzi do lamusa to co powiedzieć o QR, które są jeszcze starszym/gorszym standardem a są nadal stosowane w rowerach za ~5k?

 

Zadam trochę bardziej filozoficzne pytanie w temacie. Rama powiedzmy 1500, trzeba do niej dołożyć widelec, koła, resztę gratów i osprzęt. Ty masz coś z tego na stanie co zamierzasz w "projekcie" wykorzystać? Bo zaraz się okaże, że poskładasz ulepa kosztującego więcej niż fabryczne rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Mihau_ pewnie, że 142 i QR są montowane w różnej maści rowerach, jednak rozwojowo takie rowery/ramy wyglądają słabo. Najważniejsze, żeby przyszły właściciel zdawał sobie sprawę z możliwych ograniczeń jakie mogą go spotkać jeśli będzie chciał zmodyfikować taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Skoro 142 odchodzi do lamusa to co powiedzieć o QR, które są jeszcze starszym/gorszym standardem a są nadal stosowane w rowerach za ~5k?

 

Zadam trochę bardziej filozoficzne pytanie w temacie. Rama powiedzmy 1500, trzeba do niej dołożyć widelec, koła, resztę gratów i osprzęt. Ty masz coś z tego na stanie co zamierzasz w "projekcie" wykorzystać? Bo zaraz się okaże, że poskładasz ulepa kosztującego więcej niż fabryczne rozwiązania

Mam dwie przerzutki przednie xt dwie tylne xt korbę 3x deore m6000 dwie pary manetek xt wszystko nówka sztuka  i kasety ( jeździłem na napędzie 2x i 1x i to nie dla mnie, 3 x jest idealny dlatego chcę kupić jak najfajniejsza ramę która przyjmie napęd 3x , bo osprzętu napędowego mam zapas... Oczywiście ramę a akceptowalnym budżecie , myślałem o tej mosso ale skoro to złom to już nie wiem, ciężko coś znaleźć 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał, że to "złom" ale spójrzmy prawdzie w oczy, najtańsza możliwa opcja, jest bo jest, szału nie robi, rama jak w każdym rowerze kosztującym 3-3,5k jako nowy. Osobiście nie widzę sensu wydawania 1500-1600 na takie coś skoro masz już rower na 29 i jedyną różnicą będzie ta sztywna ośka. IMO wywalanie pieniędzy w błoto, żadnych odczuwalnych różnic względem tego co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Nikt nie napisał, że to "złom" ale spójrzmy prawdzie w oczy, najtańsza możliwa opcja, jest bo jest, szału nie robi, rama jak w każdym rowerze kosztującym 3-3,5k jako nowy. Osobiście nie widzę sensu wydawania 1500-1600 na takie coś skoro masz już rower na 29 i jedyną różnicą będzie ta sztywna ośka. IMO wywalanie pieniędzy w błoto, żadnych odczuwalnych różnic względem tego co masz

W taki razie w jakim budżecie brama zrobi różnicę, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...