Skocz do zawartości

[Piasta tylna 12x148 boost] Cicha piasta 12x148 boost


Critico

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam obecnie piastę slx 12x148  boost (kaseta micro spline), obecnie ma już duże luzy i na serwisie powiedzieli mi że będę musiał ją niedługo wymienić.

W obecnej piaście jej cykanie jest jednak dla mnie trochę za głośne... czy znacie jakiś model piasty który ciszej cyka ? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą można uciszyć poprzez dodanie większej ilości smarowidła. Oczywiście bez przesady, żeby nie przestała zazębiać.
Shimano są dość ciche, kolega ma nową SLX Scylence i przy większych prędkościach całkowicie przestaje "cykać".

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 10:30, MikeSkywalker napisał:

DT 350 z ratchetem jest w miarę cicha, możesz sobie na YouTube posłuchać. 

sprawdzalem wydaje się być w porządku z tym że cenowo gorzej :(

TheJW właśnie moja piasta też ma tą technologie...od samego początku słabo to działało bo raz przestawało cykać a potem zaczynało bez zmiany prędkości, jeżeli na chwile obecną koledze to działa to jest to raczej chwilowe...trochę poszukałem na ten temat i odnośnie tego modelu jest sporo negatywnych opinii...

 

Znalazłem natomiast model piasty od shimano Fh-M410-B która ma świetne opinie i na 90 % ją zakupię, czekam tylko na odpowiedź serwisu co do gwarancji w obecnej

 

Edytowane przez Critico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem z tym na serwisie, myslalem ze wystarczy dokrecic...okazalo sie ze jest dokrecone dobrze, gosc w koncu troche odkrecil w wyniku czego luz byl mniejszy...ostatecznie przejechalem kilka km i spakowalem oddalem na gwarancje....al;e i tak najchetniej zmienie na inna stad szukam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 22:44, uzurpator napisał:

Sugerujemy zlikwidować luzy.

Nie, nie sugerujemy. Obecne SLXy to koszmarnie złe piasty, padają jak muchy, mielą się te plastikowe koszyki a ta funkcja Scylence działa jak chce. O niebo lepsza z oferty Shimano jest FH-M410-B na łożyskach maszynowych i klasycznych zapadkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes To co? Znaczy się nie serwisujemy, bo się obraziliśmy? Bo dla mnie, to rozwiązanie kosztuje 10zł w sklepie z łożyskami, czy nawet na allegro. Swoją drogą - mam w saincie 810 z tyłu z jednej strony koszyk, z drugiej kulki luzem ( fabrycznie ) i od 6 lat problemu z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...