Skocz do zawartości

[Rower Trek Powerfly FS 4 500W 2022] pytanie o realny zasieg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chce kupić taki rower z 500Wh i mam pytania do szanownych użytkowników:

1. Realny zasięg tego roweru na turbo?

2. Odrazu chcę odblokować ten rower, ile to kosztuje i gdzie najlepiej zrobić?

3. Bosch performance Cx 75Nm i 85Nm gdzie są różnice?

4. Jak ta marka Trek wygląda na tle Haibika ( nie znam się na rowerach)

5. Czy da się założyć manetkę gazu ? 

Edytowane przez Pedal_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pedal_1 napisał:

Cześć,

Chce kupić taki rower z 500Wh i mam pytania do szanownych użytkowników:

1. Realny zasięg tego roweru na turbo?

2. Odrazu chcę odblokować ten rower, ile to kosztuje i gdzie najlepiej zrobić?

3. Bosch performance Cx 75Nm i 85Nm gdzie są różnice?

4. Jak ta marka Trek wygląda na tle Haibika ( nie znam się na rowerach)

5. Czy da się założyć manetkę gazu ? 

Ad. 1 Zasięg policzysz sobie tutaj: https://www.bosch-ebike.com/range-cockpit/index.php?language=en&mandant=trek-eu&settings[drive]=plcx&settings[battery]=pt500&settings[biketype]=trek-touren&settings[tires]=mtb-tires-cross-country&settings[terrain]=hilly&settings[surface]=gravel-and-surfaced-forest-paths&settings[wind]=2&settings[season]=summer&settings[starting-up]=3&settings[riding-mode]=emtb&settings[weight]=100&settings[cadence]=70&settings[avg-speed]=10

Ad. 2 Poczytaj o SpeedBox 2

Ad. 3 Na pewno w mocy maksymalnej. Czy w czymś więcej, to nie wiem.

Ad. 4 Marka Trek generalnie ma lepszą renomę, ale niestety oznacza to często, że za tę samą cenę otrzymujesz relatywnie słabszy osprzęt w Trek-u.

Ad 5. Chyba faktycznie pomyliłeś fora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednej odpowiedzi o zasięg - zależy ile możesz dać z siebie. Ale skoro pytasz o manetkę i myślisz o odblokowaniu silnika to raczej z nogi nie za dużo, więc realnie z 500Wh to tak 70-80. Zresztą - wypożycz rower z taką baterią i sprawdź. To naprawdę jest kwestia indywidualnych możliwości.

A co do firm to tak - Trek jest firmą z większym doświadczeniem w konstruowaniu rowerów więc przy tej samej klasie powinieneś uzyskać rower z lepszą ramą niż w firmie z niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście gdzieś tutaj na forum jakieś opinie o tym rowerze i baterii ??? Szukałem ale nic nie mogę znaleźć. 

 

Punkt 3. Jaka różnica między wersja 75Nm a 85Nm, pomożecie ??? . Na moje to jest ten sam silnik tylko że ma update softu pomiędzy rokiem 21 i 22

Chce manetke bo tak 😉, masa rowerow elektrycznych ma nie rozumiem problemu. Zresztą to mało istotne. 

Edytowane przez Pedal_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce manetkę - więc ze wspomagania zrobi napęd, na dodatek po odblokowaniu szybki. Pod górę wyczerpie baterię po 20 - 25 km. jazdy.

Właśnie dlatego że nie rozumiesz problemu  to sam będziesz stanowił problem na odblokowanym rowerze z manetką. Jak się sam rozbijesz to nie problem - ale jak wjedziesz w kogoś to co ten ktoś będzie winien. Nie masz za dużego pojęcia o rowerach więc i doświadczenia w jeździe pewnie też - więc będziesz stanowił niebezpieczeństwo na takim  rowerze jak ci, którzy kilka miesięcy po zrobieniu prawa jazdy kupują 200 KM BMW mając przejechane 1500 - 2000 km

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team
W dniu 31.07.2022 o 16:27, Pedal_1 napisał:

1. Realny zasięg tego roweru na turbo?

2. Odrazu chcę odblokować ten rower, ile to kosztuje i gdzie najlepiej zrobić?

3. Bosch performance Cx 75Nm i 85Nm gdzie są różnice?

4. Jak ta marka Trek wygląda na tle Haibika ( nie znam się na rowerach)

5. Czy da się założyć manetkę gazu ? 

1.Pińcetka, na w miarę płaskiej powierzchni, przy ok 75Nm powinna mieć zasięgu ok 50km. Ale to zależy mocno bardzo. Jak jedziesz bardzo szybko, rower niemal odcina moc a zasięg rośnie. Jak jedziesz wolniej poniżej 24 to silnik pompuje wiecej i zasieg spada. Osobisienie nie lubie turbo, bo szarpie. 

2. Ryzykowne bo z momentem instalacji speedboxa tracisz gwarancje. I nic ci nie da wymontowanie go w razier awarii. Bosch zapisuje cała telemetrie w sofcie, Wszystko widać jak na dłoni. W każdym razie interesuje cie speed box, możliwie najnowszy. Ceny różne, ok 600-800zł. 

3. To jest to samo. Przy aktualizacji można sobie wybrać w zależności o modelu rower opcje od 2 do nawet 8 chyba. Czy 75Nm czy 85, czy dla korb pow. 160, czy innych etc. Oczywiście do tego ma dostęp tylko serwisant. 

4. Jednej i drugiej nie lubie :D Generalnie trek niby lepszy technologicznie, hibike zapewne zaoferuje więcej za te same pieniądze. 

5. Nie da sie do boscha założyć manetki, bez grubej ingerencji w oprogramowanie. Chesz sobie zrobić skuterek to szukaj bardziej bafanga i innych wynalazków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...