Skocz do zawartości

[6000 - 7000+] Lasy, ptaków ćwierkanie, czy mój rower wytrzyma skakanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🤡

Szukam dla siebie roweru, zawęziłem póki co do 3:

Cannondale Trail SE 3

Canyon Grand 8

Dartmoor Bluebird Evo

Mam 191cm wzrostu, ważę 90kg. I mam brązowe oczy 💩
Celuję w ht, trail/xc (tak myślę). Głównie lasy, jakieś hopki, sporadycznie naprawdę ścieżka rowerowa, ale to rzadko).
Chociaż budżet to 6ooo - 7ooo, jeśli coś jest warte dojechania do tych 8ooo to mógłbym rozważyć, aczkolwiek niekoniecznie będzie to klasa napędu. Takie Deore mi wystarczy. Nie zależy mi na wadze, bajerach typu rapid fire itp., na jakimś SLX i wyżej (tutaj nie wiem za bardzo, jak ma się sprawa ze SRAMem).

Pytanie pierwsze, przy takiej ósemce już można kupić choćby #3 Dartmoora Bluebirda na full co rodzi u mnie wątpliwości. Nie jestem przekonany czy faktycznie potrzebuję amortyzacji z tyłu śmigając po lasach, nawet nieco agresywniej, ale ciągle mnie zastanawia kwestia skoków - nie zamierzam Red Bullować nad koronami drzew oczywiście ☠️ ale czy ht poradzi sobie z jakimiś mniejszymi dropami czy hopami? Mówię oczywiście o skokach wykonanych poprawnie.

Druga kwestia to blat. Miałem przerwę od jeżdżenia i ostatni rower lata temu był 3x9 jeśli pamięć nie myli. Jeździłem często na dużym bo lubiłem zawsze dać do pieca. Boję się czy taki jeden blat z przodu 30 czy 32 da mi możliwość rozpędu na dłuższych prostych?

Trzecie pytanie. Ciekawą zaletą wybranych przeze mnie rowerów jest regulowana sztyca z manetki. Nie mam żadengo doświadczenia z tym, ale wydaje się to bardzo praktyczne. Czy fatycznie tak jest i warto brać?

Czwarta zagadka. Wcześniej rozważałem też Grand Canyon 7 (w nawiązaniu do #2), ale zniechęcił mnie napęd SRAM SX, ktory podobno jest kiepski?

I jako ostanie, czy Rock Shox Judy Silver jest wart kupna w cenie tych rowerów?

Wymienione przeze mnie pozycje są jak najbardziej otwarte na zamiany jeśli macie jakieś sugestie.
Dziękuję za poświęcony czas i wszelkie porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...