Skocz do zawartości

[zakupy] towary raczej niepolecane


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Chyba wszyscy wiemy że żyjemy w czasach bylejakości, tandety i celowego postarzania produktów. Także nierzadko zdarzy się kiepski zakup, kiedy towar będzie po prostu felerny. Także zakładam taki temat, żeby przestrzegać innych użytkowników przed nietrafionym zakupem. Proszę w opisie towaru w miarę możliwości podawać rocznik, ponieważ często bywa tak że producent co roku oferuje "nową" wersję swojego czasem popularnego produktu, i czasem jest ona lepsza, a czasem wręcz odwrotnie.

To ja zacznę. Dwa dni temu kupiłem Freeridery Pro w wersji Primeblue.

DSC02556.jpg

Z początku niby wszystko ok, w rzeczywistości wyglądały jeszcze lepiej niż na fotach. Zaliczyłem dwa krótkie wypady, poniżej 15km. każdy i coś było nie tak z trzymaniem prawego buta. Lewy trzymał elegancko, w prawym musiał co jakiś czas korygować pozycję. Obejrzałem buty dokładniej i taaaki babol:

DSC4381.jpg

Jak widać w przedniej części podeszwa jest wklęsła, i to na jakieś 2-3mm! ( w lewym jest jak trzeba płaska). Nic dziwnego ze trzymanie było kiepskie.

Gdzie, kurde, była kontrola jakości?  Tak wyglądają FiveTeny w wykonaniu Adidasa.Zwrot już zgłoszony, w poniedziałek odsyłam i mam nadzieję ze szybko sprawę sklep załatwi.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lezyne Super PRO GPS. Ostatni model, czyli ten:

lezyne-super-pro-gps-2-133703-f-sk6-w155

Mało intuicyjna obsługa, kiepskie aplikacje ( Web + Mobile), absurdalne wysyłanie tras na urządzenie, wiecznie problemy z łącznością przez BT, a nawet jej brak. Właściwie brak uchwytów od firm zewnętrznych. Taki sobie "Customer suport", przepychający z jednego miejsca w drugie, bo oni nie mogą nic zrobić ze swojej strony.

Mój egzemplarz miał problem z baterią. Po długich bojach został wymieniony na nowy. Sprzedałem, a nowy właściciel oddał na gwarancję, ze względu na wielką plamę na ekranie...

Nie wiem, może przez niecały rok coś się zmieniło, natomiast szczerze wątpię. Ostatnia poprawka została wydana w Lutym 2021, podczas gdy na Garminie mam Update co jakiś tydzień lub dwa. Na dodatek wykonywany zdalnie, a nie po kablu...

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryton Rider 420.

Wszystko było OK, do aktualizacji w listopadzie - przestały działać powiadomienia z aplikacji. Jedynie działa info, że ktoś dzwoni i sms, a reszta aplikacji nie daje powiadomień.

Szkoda, bo jak za tą kasę to był dobry herbatnik, ale już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@up, proponuję nie rozpoczynać tu dyskusji typu "mi działa", "ja kupiłem i jest ok". Wiadomo że zawsze mogą się trafić felerne sztuki  pośród większości dobrych. Ale jak większość będzie nie ok to będzie to można ocenić po większości negatywnych opinii. Co też bardzo ważne, obsługa klienta i sposób oraz czas załatwienia reklamacji warte są zawsze opisania, bo to dużo mówi o firmie/sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib

Skoro parę zdań napisałeś to pozwolisz, że zrobię kontynuację nawiązując do części Twojej odpowiedzi.

Suport Brytona słynął z szybkiej pomocy poprzez PW na Facebooku. Tak też zrobiłem w tym wypadku, po 2-3 "poradach" dość oczywistych ( typu sprawdzenie, czy aplikacje mają uprawnienia, czy apka aktualna itp. ) po prostu przestali odpowiadać. Zatem napisałem email i dostałem standardowe co sprawdzić, a gdy odpisałem, że all OK także przestali odpisywać.

Skończy się tak, że po sezonie odeśle na reklamacje w ramach rękojmi i na wiosnę poszukam czegoś nowego. Szkoda, że powiadomienia nie padły przed tym jak pojawił się Garmin 530 na amazonie za chyba 720 zł, bo bym sprawę załatwił wymianą na niego.

 

@wolek Najnowszy android, najnowsza apka, najnowszy soft w liczniku ( chyba nawet 2 tygodnie temu pojawił się nowy, niestety nic nie wniósł na plus w temacie ) i powiadomienia tak jak znikły tak się nie pojawiają. To o tyle dziwne, że nic nie było zmieniane w smartfonie, tylko zaktualizowałem soft w Brytonie i padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka BETO do amorka - może coś poprawili ale w 3 sztukach jakie miałem był problem z pompowaniem amorków, które były spuszczone do zera. Miałem też stacjonarną i mam do dzisiaj. Służy jako demonstracja znajomym do tego jak nie powinna działać pompka rowerowa. 

Sakwy ROCKBROS - o ile torebki mają fajne to sakwy makabra. Nie takie tanie bo coś koło 2 stówek, a poleciały do kosza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kontynuując wątek moich Adidasów a.k.a 5/10. Buty zwrócone, wymiana na nowe, dziś dotarły. Oczywiście pierwsze co sprawdziłem to podeszwy i jest ok. Tym razem dokładnie obejrzałem buciki i jednak się jakiś babol znalazł:

DSC4389.jpg

Jak widać w lewym bucie szare części są nierówne. Ale na to mogę przymknąć oko, w przeciwieństwie do defektu podeszwy w poprzedniej parze.

Buty kupione na Allegro w sklepie Run Goal Store, w cenie 370plnów, czyli z dobrą przeceną (normalna cena to jakieś 6 stówek). Nie wiem czy mają może taką partię z wadami i sprzedają taniej (ale na aukcji nic o tym nie pisze) czy ogólnie jakość Five Tenów robionych przez Adidasa ogólnie jest, że tak powiem, losowa i taka sobie.

Nic, będę testował, zobaczymy jak się będą trzymać. W razie jakichś fakapów dam znać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib Krzysiu ;) Fajny temat, jak coś znajdę u siebie na pewno napiszę, już sobie przypomniałem, hamulce przecież ...  :D 

Hamulce ( Shimano Saint / Shimano Zee ) 

Co do napędu Shimano Saint jestem super zadowolony ( przerzutka / manetka + korba Race Face Atlas ) 28 T + 11 T - 25 T ... to tak poza właściwym tematem.  Porównując topowe Hamulce Shimano Saint do hamulców Hope Tech 3 V4, znaczy źle się wyraziłem, tutaj nie ma co porównywać :D Sorry Shimano Saint, ale przy Hope Tech 3 V4, Shimano Saint to nędza i taka przepaść pod względem kultury pracy i hamowania, jak z stąd do cholera wie gdzie. Ogólnie polecam hamulce Saint / Zee, ale ... jeżeli chcesz coś innego i zdecydowanie inaczej pracującego podczas hamowania, to już mniej więcej wiesz. Jedyny minus Hope Tech 3 V4 to taki, że lepiej oddawać hamulce do profesjonalnych serwisów rowerowych, bo może być tak, że sobie nowe heble kupicie, albo serwis, jeżeli serwis nie ogarnia tematu :D    

@sznib Krzysiu ;) a jak z twardością podeszwy, nie chodzi mi o samą gumę, tylko o buty. Osobiście wolę takie bardziej twarde buty, muszą przyjąć spore obciążenia podczas lądowania. Chciałem kupić te buty, ten sam model, tylko inny kolor ( mój rozmiar 260 mm, tak małe, bo mały ze mnie jest ludzik :D )  jednak ten sklep gdzie się zaopatruję nie ma w ofercie. Co do tego z tyłu materiału, że takie troszku krzywe, nie powinno być takiego czegoś, nawet jeżeli buty przecenione o ponad połowę ceny. Buty dobrze się trzymają podczas skoków, albo, buty mogłyby jednak troszku lepiej trzymać ?.

Jak pamiętam, Janek Świr Rowerowy B) :thumbsup: Dirt It More, polecał te buty na swoim kanale ...             

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podeszwa zdecydowanie twardasza niż w zwykłych Freeriderach, lepiej się jedzie, w sensie, pedałuje. Ale nie tak twarda jak w Impactach. Ja mam podeszwę 250mm, także ludzik ze mnie mniejszy :P (w nowej rozmiarówce 5/10 trzeba brać nr. większy niż zawsze, bo jest zaniżona, ja zwykle kupuję 40ki, a tu 40 i 2/3) Co do trzymania to nie powiem jeszcze nic konkretnie, z poprzednia parą zjechałem raz lokalną traskę DH i trzymały elegancko, ale ja dużych hopek nie skaczę, czasem małe dropy 😜

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib

Krzysiu ;) dzięki za odpisanie.

U mnie to różne z butami, ogólnie rozmiar (41) jest dla mnie, chociaż ostatnio buty platformowe Shimano kupowane przez internet i z konsultacją telefoniczną z Darkiem ;) wyszły dla mnie jako rozmiar 42, tak wychodziło z tabelki, nie brałem rozmiaru 41, a może trzeba było brać i też by pasowały ?. Ogólnie rozmiar 42 jest git, chociaż mam taki maluteńki luz w bucie, ale to nie taki, że buty mi latają i nie trzymają, można powiedzieć, że Shimano też ma troszku zaniżony rozmiar jak Adidas, też mam buty z tej firmy, tylko taki troszku inny model, rozmiar 41, pasują idealnie.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sznib napisał:

czy ogólnie jakość Five Tenów robionych przez Adidasa ogólnie jest, że tak powiem, losowa i taka sobie.

Adidas kupił Five Ten bodajże 11 lat temu, więc trochę to już trwa. Ale z tego co można było przeczytać np na MTBR to zawsze zdarzały się babole.

Na 4 pary jakie miałem w rękach wszystkie były/są ok. Może ta podejrzanie tania partia to dodatkowo jakieś odpady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czarna lista dla produktów Beto. Trzy pompki jakie w życiu posiadałem tej firmy skonały po około 2 latach. Nie użytkowane intensywnie, po prostu zapięte i od czasu do czasu potrzebne. Lezyne za trzykrotność ich ceny właśnie zaliczyła u mnie 5 rok i nadal jest w pełni sprawna, choć już nie tak atrakcyjna wizualnie.

 

A najgorszy produkt jaki zaliczyłem w swojej historii to pedały Bontrager Comp MTB. Fatalne blokujące się wypięcie doprowadzało do czasem bardzo niebezpiecznych sytuacji. Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wlatuje czarna lista zakupów z ciekawości.

To mój ostatni !!! taki zakup z ciekawości, dwa razy już tak coś kupiłem, to mój trzeci i ostatni !!! taki zakup, więcej nie kupuję tanich rzeczy do roweru z ciekawości. Opony kupiłem ze względu na dobrą opinię w internecie, oraz przystępną cenę. Sądziłem, że te tanie opony w wersji plusowej, również pod względem ceny, będą fajne, ogólnie no są fajne, tylko nie dla mnie. Po przesiadce na tanie opony Schwalbe Tough Tom czułem jak jadę na plastiku, porównując oczywiście do moich opon Schwalbe Eddy Current, ogólnie nie ma co porównywać, całkowicie inna klasa opon, a firma ta sama. Dla niedzielnego rowerzysty, który czasami potrzebuje zjechać ze ścieżki rowerowej, opony Schwalbe Tough Tom będą wystarczające.

Nie kosztują dużo, są proste, nie biją na boki, trzymanie roweru w zakrętach na ścieżkach rowerowych jest podstawowe, poza utwardzonymi ścieżkami też są w porządku, oczywiście dla niedzielnego rowerzysty, który nie wierci się na rowerze i nie nie potrzebuję większych wrażeń na rowerze.

Co zauważyłem Schwalbe Tough Tom w rozmiarze ( 27.5 x 2.8 ) nie trzyma wymiaru, opony są mniejsze od 27.5 x 2.8 i nieco większe od 27.5 x 2.6, jakiś nowy standard wszedł do opon, to chyba dla tych klientów, co nie mogą się zdecydować jaki rozmiar opon wybrać :) 

Opony kupiłem po 85 zł za sztukę ( wersja drutowana ) więcej raczej bym nie dał za te opony, takie moje zdanie. 

Dla kogoś kto szuka w miarę tanich opon niekoniecznie zwijek i szuka dodatkowo opon z nieco większym prześwitem, pomiędzy obręczą i podłożem, sądzę, że to bardzo fajna opona, nie sugeruj się tym co pisałem wyżej, porównując te opony do moich opon, całkowicie inne opony, cena też całkowicie inna. Wrzucę jeszcze zdjęcie tych opon, kiedy byłem u kumpla na podwórku z tymi oponami. 

                           

_Piotrek.jpg

_Piotrek..jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 05:58, sznib napisał:

Wszystko na to wskazuje, bo trafić 2 razy z rzędu na towar z wadą to by musiał być mega pech. No ale ta mała wada wizualna w tej parze co teraz dostałem praktycznie mi nie przeszkadza, w przeciwieństwie do wklęsłej podeszwy z pary nr.1.

Faktycznie "szitnadszitem"... Zero KJ...

Ja od 5 lat jeżdżę w Salewa Firetail 3 GTX, bo zniszczyłem w górach i nie były już wodoodporne, a na bike nie potrzebna membrana... Super się jeździ, bo podeszwa Vibram i przód mają wzmocniony... Nie wyglądają już zacnie, więc jak zniszczę kolejne Scarpy Kalipa GTX to też ich użyję na rower ;) Niby buty do łażenia po górkach i skałkach, a jednak świetnie się sprawdzają i gorąca jakoś nie odczuwam w nich nawet w upałach.

 

aaa.jpg

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ekspertem nie jestem, ale Giro używa Vibrama w swoich butach do MTB:

https://eu.vibram.com/en/partners/partners/outdoor/giro/

No i sama podeszwa ma być miękka, żeby było dobre trzymanie pedała (tak jak z oponami, im miększa mieszanka, tym lepszy grip). Wkładka usztywniająca jest wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Q_u napisał:

@SieKreci1 chyba tematy pomyliłeś. Tutaj raczej opisujemy co jest niepolecane, a nie co zachwalane. Już pomijam kwestię podeszwy Vibram na rowerze, bo im twardsza tym lepsza, a Vibram taka nie jest.

Coś chyba nie rozumiemy się...

Dodałem komentarz o faktycznie kiepskiej jakości Freeride, a przy okazji napisałem o swoich starych butach, może niepotrzebnie - sorki.

A o podeszwie Vibram w górskich butach, to chyba lepiej faktycznie pomiń, bo nie orientujesz się chyba w tym temacie... Wyjaśniał czy uczył nie będę, wystarczy poczytać. 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ucz mnie o podeszwie Vibram, bo jak zaznaczyłem nie nadaje się ona do roweru. To drugi biegun twardej podeszwy, bo mimo, że ma dobrą przyczepność ( co jest OK ) to ma także świetną amortyzację co w jeździe na rowerze jest niepożądane, bo znaczna część mocy z kopyta idzie w podeszwę a nie na pedało. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SieKreci1 Jaka formę kolarstwa uprawiasz skoro jeżdzisz w takim obuwiu ? Wydawało mi się że pisałeś coś o jeżdżeniu na szosie po Beskidzie Śląskim , stąd moje zdziwienie . 

Czyli jeżdzisz na szosie w "podejściówkach" ? Po górach ?

@sznib Mniemam że taki poważny producent jak Vibram rozróżnia  przeznaczenie obuwia i na 101% nie montuje podeszwy podejściowej (czyli z buta podejściowego) , sztywnej i cechującej się dobra amortyzacja , do butów enduro .

 

Edytowane przez Tomek595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tych rękawiczkach ale ponieważ idealnie wpasowują się w temat napiszę jeszcze raz.

Rękawiczki Endura Srike II. No może nie tak idealnie wpasowują się w temat. Określiłbym je nie jako raczej niepolecane ale bardzo zdecydowanie niepolecane. Bubel idealny. Producent opisuje je jako wodoodporne i oddychające. Wodoodporne są tylko trochę, przy intensywnym deszczu kilka minut a oddychalność mają na poziomie dętki. Po jeździe kiedy są wilgotne (a są zawsze) schną około 3 dni jeżeli nie położy się ich na kaloryferze. Endura reklamacji oczywiście nie uwzględniła. No ale czego można się spodziewać po firmie która odważyła się coś takiego wpuścić na rynek i sprzedawać. Przecież wystarczyło je założyć na ręce na 15 minut żeby wiedzieć że nie są wodoodporne ani oddychające - nie trzeba było robić żadnych naukowych i długoterminowych testów. Od razu było wiadomo że produkt to totalna porażka.

 

endura-strike-ii-long-gloves.jpg

endura-strike-ii-long-gloves1.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Tomek595 napisał:

@sznib Mniemam że taki poważny producent jak Vibram rozróżnia  przeznaczenie obuwia i na 101% nie montuje podeszwy podejściowej (czyli z buta podejściowego) , sztywnej i cechującej się dobra amortyzacja , do butów enduro .

To O_u pisał ze podeszwa Vibram nie nadaje się na rower. Tak jakby oni tylko jedną podeszwę produkowali. To że Giro stosuje podeszwy Vibrama w swoich butach świadczy że się na rower nadają, ale niekoniecznie są to takie same podeszwy jak w butach turystycznych. Przede wszystkim podeszwa składa się z kilku warstw, nie jest monoblokiem. Warstwa zewnętrzna Vibram (ta z bieżnikiem) cechuje się bardzo dobrą przyczepnością i niską ścieralnością, przez co jak najbardziej nadaje się do MTB, natomiast warstwy wyżej zapewne są inne niż w butach trekkingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomek595 napisał:

@SieKreci1 Jaka formę kolarstwa uprawiasz skoro jeżdzisz w takim obuwiu ? Wydawało mi się że pisałeś coś o jeżdżeniu na szosie po Beskidzie Śląskim , stąd moje zdziwienie . 

Czyli jeżdzisz na szosie w "podejściówkach" ? Po górach ?

Wakacje z córką spędziłem w górach, dokładniej mieszkałem w Lipowej i tam ostatnio jeździłem po asfalcie z Nią, a górki dla 10latki jeszcze nie... Zjazdowo tylko kilka godzin wyciągu na wypożyczonym..

Głównie MTB po Świętokrzyskich Górkach, a jeśli się zbierze większa ilość to dalsze wyprawy mieszane. Jak pisałem nie są to buty do jazdy na rowerze, ale naprawdę nieźle mi się w nich jeździ. Mają sztywną podeszwę w na końcu palców i to dla mnie korzyść, może tracę na energii zużywanej przy amortyzacji, ale mniej ważne jest to dla mnie niż zdrowie, a kostki nie bolą po 60 czy 80km. Miałem zbyt wiele kontuzji, które nie były spowodowane tylko rowerem, na snowboardzie jeżdżę  26lat z wycięciem jednego sezonu i miałem już prawą kostkę 4 razy kontuzjowaną, a lewą 2 (raz nawet 2w1 na Chopoku), narty wcześniej, wypadek autem (uderzenie w kolano przez cały kokpit).. Na rowerze już dwa razy obojczyk złamany, raz wybity bark, ale żadne z powyższych nie z powodu butów na rowerze ;) Nie namawiam i nie zachęcam do używania, ale dla mnie miękka podeszwa w lesie z kamieniami nie jest super, ciężko jest zeskoczyć z roweru przy "awaryjnej" sytuacji na kamyki i nierówne podłoże czy podejść z rowerem na zbocze i szczyt kilkukrotnie. A te są twarde, mają zabezpieczenie na palce (może nawet zbyt poważne), ale konstrukcja tego buta pozwala mi dobrze trzymać nogę w pionie bez wygięcia, cholewka w okolicach pięty dobrze trzyma i jest dość gruba, co dobrze chroni przed kamieniami. Na platformach, kiedy jesteś po jeździe czasem brakuje niektórych pinów, a podeszwa nic się nie ślizga.. 

Sznib

Dokładnie, podeszwa ma kilka warstw, a obcas w bucie amortyzowany jest głównie techniką wg jakiej został zaprojektowany, wystarczy cienka warstwa takiej mieszanki pod spód PU czy TPU, aby się nie ślizgało. Dla przykładu Nike ma system AIR, MAX AIR, SHOX i tu duża różnica nie tylko w wyglądzie, ale w miękkości każdego rodzaju mimo tego, że wszystkie oparte są na amortyzacji powietrzem. Nie tylko GIRO ma obuwie rowerowe z Vibram, ma też Specialized, Pearl Izumi.. Sama fabryka Vibram ma w tej chwili około 120 mieszanek i każda z innym przeznaczeniem. Jako, że ponad 20 lat zajmuję się sprzedażą odzieży ochronnej, obuwia ochronnego, roboczego, zawodowego i ŚOI, to znam firmę, bo współpracuję z nią i kilkoma producentami obuwia. Nie wszystkie marki jej używają, bo jest stosunkowo droga, a kolarze nie będą z niej korzystali w żaden sposób, natomiast MTB czy downhill może z nich korzystać.

Może faktycznie zostawmy temat, bo niepotrzebnie dorzuciłem o tym i teraz śmiecę wątek.. Jeśli ktoś ma takie buty, zawsze może raz zaryzykować i spróbować czy jemu pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...