Skocz do zawartości

[5000-5500] Hardtail MTB XC - ścieżki/las


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam hardtail MTB/XC w przedziale cenowym 5000 - 5500 zł. Najlepiej na obręczach 29 cali. Rozmiar ramy M/L - mam 175 cm wzrostu.

Przede wszystkim będę jeździć po ścieżkach rowerowych, trochę po ulicach i po lesie od czasu do czasu.

Zastanawiałem się nad następującymi rowerami:

Trek X Caliber 7,

Kross Level 6.0,

Kellys Gate 30,

Gdzieś mi mignęły propozycje z Madani i DMC - ale nie słyszałem za dużo o tych markach, więc podchodzę z dystansem.

Czy ktoś by mógłi doradzić, który z tych trzech rowerów lub zaproponować jakiś inny model?

Będę wdzięczny za pomoc! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Raczej mam takie przyzwyczajenie po prostu. Czasem mi się zdarzy jeździć po jakiś wertepach w lesie stąd myślałem iż MTB będzie dobrym pomysłem. Być może to błędne przekonanie że MTB jest bardziej wytrzymały niż  cross/trekking. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z założenia jest, a w każdym razie ma być - kwestia jaki to model, i kto, oraz jak i gdzie na nim jeździ...
Bez jakiejś agresji i sporadycznie w lekkim terenie, to wystarczy coś pokroju cross'a, a nawet od biedy i fitness'a/hybrydy (np. Cube SL Road).
Zdarzają się konstrukcje pośrednie - np. Polygon Heist X7, albo Marin DSX 2, przy czym ten drugi raczej niedostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Nie ukrywam, zdarza mi się troszkę mocniej jeździć ale bez jakiś wyczynów. Po prostu szybciej, lekko skoczyć przy szybszej jeździe. Zapomniałem może dopisać, zależy mi na amortyzacji z przodu. Czy coś poza tym Polygon poleciłbyś? Jak się on ma do tego Treka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ciężko wszystko przedstawić opisowo, ale spróbuję:

1. Manetki Sram obsługujesz tylko kciukiem, a Shimano kciukiem i wskazującym, chociaż można też samym kciukiem.

2. Inna jest ergonomia dźwigni Sram i Shimano.

3. Przerzutki Sram zawsze działały nieco bardziej gwałtownie niż odpowiedniki Shimano, co nie znaczy, że gorzej, poprosi inaczej.

4. Regulacja jednego i drugiego zajmuje tyle samo czasu, kwestia wprawy.

To tak z grubsza, pytanie co jeszcze w kwestii działania Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...