Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakupić rower cross, moją uwagę przykuł Giant roam 2 disc (2021) https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-giant-roam-2-disc-licznik-gratis-p-6619.html , mój wzrost to 190cm i waga 91kg, rower będzie używany na dojazdy do pracy i wypady na przejażdżki po lesie. Czy to dobry wybór, może ktoś poleci coś fajniejszego w tej cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amortyzator jest powietrzny, a tego nie wiemy bo "suntour SF14-NCX" to niepełna nazwa, to jest

Jeśli zwykła sprężyna to warto dopłacić do riverside

Teraz, keltu napisał:

SF14-NCX to jest jeden z najtańszych amortyzatorów sprężynowych

jest też sf14-ncx powietrzny

https://rower.com.pl/sf14-suntour-ncx-e-rl-28-cali-tapered-air-cts-skok-63-mm-509498

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Potrzebuję roweru fitnesowego/crossowego do wycieczek z 10-latkiem. Głównie trasy rowerowe asfaltowe, kostka brukowa i ścieżki leśne. Najbardziej zależy mi na niskiej wadze roweru i ramie damskiej. Limit max. 3000 zł. Fajnie, gdyby była prosta kierownica. Wybór padł na Marin Kentfield ST2. Niestety w tej chwili nieosiągalny w mojej miejscowości. Mam 160 cm i ok. 50 kg. W pobliskich sklepach zaproponowano mi Kross Evado 5.0 (2021r.), Merida Crossway 15-d lub 20-d lady, Marin Fairfax ST2, Romet Orkan 6D. Proszę o poradę, zupełnie nie znam się na osprzęcie, ewentualnie wskazanie modeli o które pytać w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominika_ ja bym tego Kentfielda nie odpuszczał bo to świetny i prosty w obsłudze oraz eksploatacji rower. Bez problemu kupisz go wysyłkowo, np. tu:

https://allegro.pl/oferta/marin-kentfield-st2-silver-rama-s-1x10-12256232714

Fairfax może być mniej komfortowy na gorszych nawierzchniach (cienkie opony i aluminiowy widelec), na plus to że będzie pewnie najlżejszy. Te crossy to nic specjalnego, ze sprężynowym amortyzatorem, który przy Twojej wadze i tak nie spełni swojej roli. 

Inna opcja to Riverside 920, jeżeli rama Ci odpowiada. W tym zestawieniu najlepszy stosunek ceny do jakości, powietrzny amortyzator, który dopasujesz pod siebie.

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Riverside jest nawet lżejszy, ale minimalnie (podają wagę 12,8 dla S), a z tego co podają użytkownicy Marina to waga oscyluje w granicach 13kg.

Kentfield zaoferuje na pewno bardziej wyprostowaną pozycję i rama też bardziej damska, jednak od strony technicznej Riverside jest lepszym wyborem, głównie ze względu na amortyzator, który da odpocząć trochę nadgarstkom na gorszych nawierzchniach.

Inna sprawa to napęd, w Marinie pomimo mniejszej ilości przełożeń, ich zakres jest większy szczególnie miękkie przełożenie jest korzystniejsze co będzie pomocne przy większych wzniesieniach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominika_, pomimo że Riverside ma podzespoły lepszej klasy, przy podobnej cenie co Marin, wydaje mi się, że mimo wszystko lepszym wyborem przy tym jak zamierzasz rower użytkować będzie ten drugi właśnie ze względu na niską ramę, wygodniejszą (wyprostowaną) pozycję, lżejsze przełożenie które przyda się przy podjazdach, a gdyby brakowało Ci komfortu zawsze można założyć szersze opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...