Skocz do zawartości

[Fitness do 4000zł] Rower uniwersalny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam roweru uniwersalnego dla siebie - 85kg 182cm
Chodzi o miasto szutry i las
Mam okazje kupić używany rower Merida Speeder 300 w cenie 2000zł od znajomego w rozmiaże L - 200km przebiegu
Czy taki rower nadaje sie na wycieczki po lesie ?. Chodzi mi głównie o to czy rama nie popęka lub ten karbonowy widelec podczas jazdy po kamieniach. Marida opisuje go jako Bike Category 1 - czyli szosowy...  Ale raczej nie powinien sie połamać na ścieżkach leśnych ?
Mam zamiar dać szersze opony o szerokości 37mm

Jaki inny nowy rower (titness) do 4000zł ?


Z drugiej strony nie chce roweru MTB i Crossowego bo są powolniejsze na asfalcie

Edytowane przez TurboRower_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed tym samym dylematem... Tylko nie mam możliwości dorwania Speedera w tej cenie (chociaż nowy 4500,-) 😕 z rowerów fitness do 4000,- niestety nie widziałem nic sensownego na takim osprzęcie jak w Meridzie... Najbliżej jest Cube Nuroad Pro 580100 tylko to już gravel za 5300,- później Romet Aspre 2 za 5700,-  i dalej M-bike GRV 400 za 5900,-
Jakby by ktoś polecił fajny fitness lub gravel do 4000,- na Tiagrze i hydraulice - biorę w ciemno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do speedera wchodzą chyba max 37mm, przynajmniej tak na stronie podawali. Zresztą biorąc pod uwagę napęd i właśnie prześwit dla opon widać, że nie był to rower projektowany do jazdy po lesie, a raczej typowa szosówka z prostą kierownicą.

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się do meridy speeder zmieścić opony 40mm
42mm chyba też by weszły

Nic nie obciera o ramę i widelec (ktoś już na forum pisał że zmieścił 42mm).
37 mm chyba wchodzą z błotnikami. Bez błotników chyba 42mm wejdzie

 

Już zrobiłem 100km po lasach i jest ok. Chyba nic sie nie połamie. Ciśnienie w oponach mam 2.8Bar
Na asfalcie przy ciśnieniu 4Bar jest torpeda!
Czyli rower uniwersalny
Napęd faktycznie mógł mieć więcej miekkich przełożeń ale daje rade do lasu (średnie prędkości 20kmh)

 

Edytowane przez TurboRower_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...