Skocz do zawartości

[Naprawa Szosy] Pierwsza szosa prośba o doradzenie i pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Bo jechać na szosie 5km/h na małym podjeździe to trochę dziadowanie.

Ta twoja tabelka to jest totalnie z dvpy xd Widziałeś kogoś kręcącego 150rpm? Jeśli z przodu będzie ta korba 30 to z tyłu spokojnie może być 11-28 i na takim przełożeniu da się wyjechać praktycznie każdy podjazd w tym kraju.

Tu masz dobre narzędzie do porównywania napędów http://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=24

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za stronę. Dziś to rozebrałem i poczyściłem. Okazało się że z dobrych rzeczy została ramą widelec przednia przerzutka manetki kiera mostek, i może sztyca. Chyba od nowości nic nie było robione. Regulacje od przerzutek zardzewiałe. Sztyca "zespawana" z ramą na stałe ale jakoś w 2 chłopa udało się ją rozruszać i wyciągnąć 🙂 Stery też całe zardzewiałe. Są to stery chyba polzuntegrowane tapared?  Miski wbijane i łożyska kulkowe. Dostanę gdzieś jeszcze takie stery? Czy mogę założyć stery z krytymi łożyskami maszynowymi? Najbardziej to zadziwiło mnie to że najprawdopodobniej nie ma takiego pierścienia na dolnej części sterów. Nie ma rowka jak MTB do demontażu tego pierścienia.Jest gumka ale nie chce jej na razie niszczyć bo nie wiem w jaki sposób jest montowana. Możecie rzucić okiem na te stery i widelec? 

20220727_195242.jpg

 

20220727_195204.jpg

20220727_195510.jpg

20220727_195147.jpg

20220727_195135.jpg

Edytowane przez pedalarz339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zniszczyć rower... 

Baryłki od przerzutek nie tyle zardzewiałe, co urwały Ci się przy gwincie. Jak to wykręcisz, nie mam pojęcia.

Wygląda że bieżni nie ma, więc być może rura sterowa jest wyprofilowana tak, że robi za bieżnię.

Co Ty z nim robiłeś, że jest taki zgnity? W soli go moczyłeś? Szkoda, bo rower pewnie tani nie był, a doprowadziłeś go do ruiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My go dostaliśny całe szczęście. Bo rzeczywiście jeżeli miał by być naprawiany w serwisie to naprawa mogła by być nieopłacalna. To jest pierwszy rower szosowy i mam go 3 dni NIE JA go tak skatowałem. Dlaczego uważasz że to ja go doprowadziłem do ruiny?  🤔Nie mam pojęcia co z nim robił poprzedni właścicielwiel. Podobno stał kilka lat. Regulacje się zerwały to prawda ale co zrobić psikanie WD nic nie dało bo były zeżarte. Większość części już mam.  docelowo rower gotowy do jazdy z wszystkim pedałami i i koszykami to ok 1400zł. Chyba nie tak źle?

Edytowane przez pedalarz339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że Ty go gdzieś porzuciłeś, a teraz sobie nagle przypomniałeś.

Jeżeli nie wykręcisz tych regulatorów, to masz problem, bo nie będziesz miał jak pociągnąć pancerzy i linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy autor sobie zdaje sprawę, że jeżeli nie uda mu się tego wykręcić, to dalsza część prac nie ma sensu. Bez tego elementu, będzie bardzo ciężko zbudować rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne? Te na pancerzu?

Mi nie chodzi o sam regulator, tylko że o coś trzeba oprzeć pancerz. Do tylnej przerzutki nie ma problemu, można od biedy puścić pełny pancerz. Gorzej z przednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie na pancerzu :) normalne czyli takie które nie potrzebują gwintu w ramie i jak się zepsują to normalnie wymieniasz bez płaczu:

 

reg.jpg

Nie odcinasz "przelotki" tylko rozwiercasz sam gwint pozostawiając możliwość zaparcia i używasz zwykłych wymyślonych przez kogoś kto ma działające dwie szare komórki a nie przez tego barana co połowę mechanizmu zintegrował z ramą. 

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😮

Pierwszy raz coś takiego widzę. Brzmi sensownie, bo jak miałem szosę z takimi przelotkami, to bałem się je ruszać żeby nie uwalić gwintu. Rozwiązanie idiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercić tylko przejściówka wiertarska do wkrętarki by się przydała żeby było dojście. Stopniowo rozwiercać i reszta wpadnie. Naprawiałem tak złamana śrubę od koszyka. Tutaj mam pomysł od dołu wkręcać wkręta na kluczyk. Jak się zablokuje jest duża szansa że się wykręci. Później przecinasz wkręta i masz naprawione. Są też wykrętaki ale na razie tak spróbuję. Bierznia na widelcu jest stalowa. Nie mam narzędzia, a walenie 🔨 i śrubokrętem nic nie da, nawet nie ruszyła. Byłem teraz w serwisie i za 20zł mi to zrzucą. Serwisant zdziwiony był że tam jest poszerzana rura.🙂 Ja myślałem że teraz we wszystkich szosach jest taki standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal walczę z tym szrotem. Problem z przelotkami rozwiązany. Rozwierciłem Dremelem i przegwintowałem, jest jak oryginał 🙃 Teraz mam problem ze znalezieniem sterów w miarę przystępnej
cenie potrzebuje pod 1.1/8-1.5" Miski 42/52mm. Znalazłem takie niestety niedostępne:

https://rowerek.pl/product-pol-21703-Stery-zintegrowane-Accent-HI-AIR-Taper-1-1-8-1-5-IS42-IS52-czarne-lozyska-maszynowe.html

To chyba nietypowy rozmiar bo mało ofert. Jak już coś znajduję to dużo drożej 250zł+ Nie będę przecież do takiego budżetowca zakładać sterów za 500zł.

Edytowane przez pedalarz339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...