Skocz do zawartości

[Kierownica] Kierownica gięta ze wzniosem


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ogólnie przy zakupie roweru merida big nine pro wiedziałem, że taka płaska kierownica nie jest dla mnie.  Dla tego też szukam kierownicy giętej z wzniosem.... I tu pytanie 25mm czy więcej? Oryginalna waży 240gr  śr31,8mm czy znajdzie się coś w podobnej wadze nie za miliony??

Ci możecie Panowie doradzić?? 

Edytowane przez osis25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki wznios jest Ci potrzebny i jaka szerokość Cię interesuje, ale szukałem kiedyś w miarę taniej sensownej kierownicy ze wzniosem i kupiłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kierownica-xlc-mtn-riser-bar-hb-m20-780mm-31-8mm-11813430270

Nie pamiętam czy to był dokładnie ten model, ale byłem zadowolony. Jeśli będzie za szeroka, to możesz ją obciąć i przy okazji zmniejszyć wagę ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro koryak kupisz za 150. Nie ma nic lepszego i lżejszego w tej cenie. W rowerach a'la xc a takim jest mb9 gdzie stack jest wysoki raczej dąży się do max obniżenia kierownicy.

Obecnie w riserach trend do przesadnej szerokości tylko zaznaczają.podzoałkę do ew. przycięcia.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak tu to spokojnie weź jakiegoś rejzera - ręce będą bardziej przylegały do ciała. Zresztą nie bój się poeksperymentować z szerokością kiery - wiem, że teraz jest moda w mtb na coraz szersze - ale nie każdemu muszą takie przypasować. Bez zmiany kierownicy przesuń chwyty i kokpit bliżej centrum o te kilka cm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szersza kierownica tym powinna być bardziej "podgięta" do wewnątrz. Chodzi o to, żeby dłoń i przedramię poprzez nadgarstek tworzyły możliwie "linię".

Dobrze to obrazuje podnoszenie sztangi. W podrzucie chwyt jest naturalny (ręce mniej więcej na szerokość barków), natomiast w rwaniu jest dokładnie tak jak w zbyt szerokiej kierownicy i staw nadgarstkowy jest obciążony bocznie a w przypadku szerokiej kierownicy jest obciążony stale.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...