Skocz do zawartości

[siodełko] Jakie Wybrać?pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiego wzoru/apki/strony/filmiku, który powie jakie siodło wybrać. 

Tak dla przykładu (kości 135), szosa endurance

Siodełko Syncros FL 2.0,  143 mm -  https://www.cyclesolutions.co.uk/5834/products/syncros-fl20-saddle.aspx - nie dawałem rady na tym siedzieć

PRO Stealth LTD, 142mm - https://www.pro-bikegear.com/pl/road/saddles/stealth-ltd-saddle - wybrane na bikefittingu, dużo lepsze od poprzedniego, ale zaczynało mi doskwierać powyżej 1,5h

Fizik Argo R5, 150mm - rewelacja, mogłem jeździć ile chciałem......jak ważyłem 100kg+ bo jak schudłem poniżej 100 to zaczęły mnie boleć poślady 

Sella SanMarco Shortfit Comfort Dynamic, 140mm - jak je dostałem mając 100kg+ to myślałem, że siedzę na klockach lego, waga spadła i to jest moje siodło teraz, robiłem trasy 8-9h i nawet nie czułem, że siedzę na rowerze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc, im bardziej leżąca pozycja tym mniej dodajesz do rozstawu kości kulszowych, im bardziej prosta, tym więcej. Ja bym w tym przypadku celował w 15-16 cm. Ale to też możesz przejrzeć zalecenia od konkretnych producentów siodełek, bywają różne.

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz kości i to one mają się opierać na siodełku więc siłą rzeczy siodło ma być szersze. Za wąskie będzie bardzo nie wygodne, za szerokie do siedzenia może być ale zaczniesz ocierać udami i się zrobi dramat. Ale to tylko sam początek zabawy.

Bo jeszcze kwestia czy miękkie, czy twarde czy jakieś pośrednie. Jaki kształt, bo np. są takie gdzie latasz tyłkiem po całym siodle albo wyprofilowane z jedynie słuszną pozycją, która niekoniecznie słuszna musi być. Czy może ma mieć wygięty tył do góry czy równy. Czy ma mieć dziurę na prostatę czy nie. Odpowiedzi na te i inne pytania rodzą się w bólach. Bólach tyłka ;) 

Do tego każde siodło będzie niewygodne, to tylko kwestia czasu i dystansu na raz. No i może być inaczej na płaskim, a inaczej pod górę, różnie może być zależnie od temperatury i tego czy masz pieluchę czy nie. 

Więc pytanie czy

4 godziny temu, Wazik87 napisał:

możecie coś polecić 

Możemy ale na 99% dla Ciebie będzie niewygodne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hulk14 napisał:

Generalnie rzecz biorąc, im bardziej leżąca pozycja tym mniej dodajesz do rozstawu kości kulszowych, im bardziej prosta, tym więcej. Ja bym w tym przypadku celował w 15-16 cm. Ale to też możesz przejrzeć zalecenia od konkretnych producentów siodełek, bywają różne.

Mam siodełko obecnie accent Derry 140 kości opierają się mniej więcej 1 cm od krawędzi i czuję że spadam 

 

2 godziny temu, kipcior napisał:

Mierzysz kości i to one mają się opierać na siodełku więc siłą rzeczy siodło ma być szersze. Za wąskie będzie bardzo nie wygodne, za szerokie do siedzenia może być ale zaczniesz ocierać udami i się zrobi dramat. Ale to tylko sam początek zabawy.

Bo jeszcze kwestia czy miękkie, czy twarde czy jakieś pośrednie. Jaki kształt, bo np. są takie gdzie latasz tyłkiem po całym siodle albo wyprofilowane z jedynie słuszną pozycją, która niekoniecznie słuszna musi być. Czy może ma mieć wygięty tył do góry czy równy. Czy ma mieć dziurę na prostatę czy nie. Odpowiedzi na te i inne pytania rodzą się w bólach. Bólach tyłka ;) 

Do tego każde siodło będzie niewygodne, to tylko kwestia czasu i dystansu na raz. No i może być inaczej na płaskim, a inaczej pod górę, różnie może być zależnie od temperatury i tego czy masz pieluchę czy nie. 

Więc pytanie czy

Możemy ale na 99% dla Ciebie będzie niewygodne :) 

Napisz coś co warto spróbować a może się uda byłem w sklepie rowerowym ale nie mają pomiaru jedna opcja to zakup na allegro i ewentualnie zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przypasiło WTB Rocket szerokie 150mm. Koniecznie wersja Cro-Mo, bo w przeciwieństwie do wersji stalowej ma dodatkowe żelowe podkładki czy coś tam, no w każdym razie jest bardziej miękka. Ale tak w sam raz dla mnie, to nie jest taka żelowa kanapa ale też bardzo daleko mu do deski. Dla mnie wygodne do 50km, powyżej tego z pieluchą do 100km jest ok. Za bardzo dalej nie jeżdżę więc nie wiem jak długo jest ok. 

Ale to było któreś tam siodełko i po różnych eksperymentach mniej więcej wiedziałem czego szukam. Nadal nie jest to ideał ale mogę z tym żyć.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 11:37, cursarius napisał:

W takim przypadku udaj się do sklepu rowerowego, gdzie zmierzą Ci rozstaw kości i weźmiesz na testy jakieś siodełko. Ewentualnie pobaw się tym:https://www.ergonbike.com/en/saddle-selector.html i na podstawie wyników dobierz siodło. polecam jednak sklep

Hejka, mam pytanie, jaka kategorie powinienem wybrać przy jeździe rowerem crossowym ale głównie miasto ścieżki rowerowe, 10-15% utwardzone ścieżki szutrowe leśne?  Touring/citi-bike z pozycją ok 60* (lekko pochyloną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...