Skocz do zawartości

[8000-9000] MTB Hardtail jazda w góry i po płaskim


Rekomendowane odpowiedzi

@Tyfon79 trasy enduro są w tym co napisalem zaraz po uklejnie 🤣 a z Lubomira do Myślenic jedzie się albo nią albo przez Chełm.  Jak pewnie wiesz Chełm to jedne z bardziej ambitnych tras w tym DH.   I tylko czekam aż usłyszę że to proste trasy...   Dla uprzedzenia Chełm należy do top 10 najstromszych stoków w polsce...   a Lubomir to jak najbardziej pod enduro podpada. Oczywiście trzeba jeszcze zdefiniować enduro...  bo ostatnio jakos tak mam wrazenie ze mylone to jest z DH. Tak wiem tam częściowo to zwykly szlak ale jest tam sporo opcji trudnych jak i na mordę w dół  więc..  No... ten tego 🤣  

A sztywniakow najwięcej to spotykam na Kudłaczach jak z swymi elektrykami piwko tankują. Na Lubomir mało kto wbija (proporcjonalnie i pomine ze tam sie da drogą) 

A Borek... cóż oczywiście że nie jest to hardcor. Jedna rynna z kamieniami i trochę smaczków po drodze.  Ale gravelem bym nie chciał 🤣  

Zacznij czytać co piszą inni. A nie wymyślaj co niby mieli na myśli.  Pamiętaj też że trudność zależy od prędkości. I nie przekonuje mnie ze można wolniej, bo tak można i super że tak jest tylko nie jeśli wynika to z nieotrzebnych ograniczeń w sprzęcie.  

A co do 26 to powiem Ci zmczarnej całkiem sporo osób  latało na starych 26... owszem fulle ale geo mocno nie dzisiejsza...  Wiesz na takich też się jeździło i było.  I zapewniam że przesiadka na ht nowoczesnego nie zmieni diametralnie sytuacji. Wcale te rowery nie były tak demonicznie trudne. Jedynie łatwiej było zaprzyjaźnić się z OTB ale zwinność zwrotność i skoczność były ok. Więc jak już wpadamy w ton "też się da" to po co zmieniać na jakieś 29 ininną geo? 

  I jeszcze raz... amortyzacja jest bardzo pomocna na podjazdach.  A na zjazdach pozwala na dużo więcej luzu. To jest diametralna różnica.   

A co do rąbanki to może skomentuje to tak... 20220805_154333-01.thumb.jpeg.e61771d1e501ef9c059597b58bbf8a9b.jpeg20220805_160220-01.thumb.jpeg.91e45f54f689cb4f173c5607134a3ab5.jpeg

Cóż mogę powiedzieć... z zaplanowanej trasy zjechaliśmy bo podjazd byl stromybi błotny tak że ciężko by było prowadzić... droga szutrową skończyła się nagle i podchodziliśmy czymś co garmin uznał za przejezdne. Trochę racji miał pomijając że częściowo to strumień się na drodze rozgościł.  Drogie zdjęcie to już zwykly szlak 😉 powiedział bym że przyjemnie się to zjeżdża. Ale jak to nie jest rąbanka... 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK Krzysiu ;) super zdjęcia. Fajna trasa B) lubię takie dzikie tereny. Z dużego kamyczka można sobie przelecieć ( wybić się ) na lewą stronę i bokiem przejechać, jak ktoś chce ominąć kamyczki, lub wyznacza sobie trasę po swojemu. Jak ktoś ogarnia technikę, przy większych kamyczkach można odciążyć tylne koło na takiej nawierzchni, ogólnie nie ma jakiejś tragedii dla hardtail, gorzej miałem. Dartmoor Hornet ... lubi dzikie tereny ...  :thumbsup:            

_Piotrek.jpg

_Piotrek...jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Piotrek nie wiem czy tam byś chciał latać 🤣 to znaczy lądowanie  kłopotliwe bo to wszystko na pierwszym zdjeciu absolutnie luźne i ruszone się toczy.  Tego bardzo nie widać ale tam masz miejscami pewnie ponad 20%  a to po lewej nie wiem czy by dalo przyczepność bo to też mocny sypki skos w stronę "drogi".  Niestety i zdjęcia i filmiki potrafią mocno ułatwiać trasy🙃 

Ale ja też lubię takie smaczki byle nie za dużo 🤣🤣🤣 i byle nie kończyło się  ścianą chaszczy.  

A co do HT to kto co lubi ale to musi być świadome. Umówmy się że jednak HT to trochę więcej walki mniej marginesu błędu i mniej miejsca na bezstresowe szwenduro a więcej na podziwianie podłoża którym jedziemy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK Krzysiu ;) rozumiem o co chodzi.

Tak poza tematem, kiedyś pojechaliśmy na zawody, taki skok w bok z ekipą, nie takie Enduro, ale też nie takie płaskie, ogólnie nie nudziło się. W pewnym odcinku można było przez chwilę nie pedałować i trzymać się prędkości, jak wiadomo można było sobie pompować rower. Jakiś koleś z boku patrzył się jadąc z nami i w końcu zapytał się kumpla który jechał obok, co ty robisz ?, zapytał się chłopak, mnie to normalnie rozje@bało :D tym pytaniem, koleś rowerem gdzieś za ( 20.000 zł ) i nie wie co robi kumpel.

Tak, zgadza się, trzeba bardziej uważać w przypadku Hardtail, jeżeli dojeżdżamy do odcinka tarki z kamyków ;) trzeba mieć świadomość, że bardziej wymagające odcinki, tylne zawieszenie przejmują nogi i technika, ogólnie całe ciało.

Hardtail to również inny klimat podczas jazdy, nie tylko po wertepach, MA COŚ TAKIEGO Klimatycznego ... B) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...