Skocz do zawartości

[rower do 5000 PLN] Rockrider vs KTM. Prosze o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie przepraszam administracje nie jestem w 100 pewien czy to odpowiedni wątek. Jeśli nie, proszę o przeniesienie 😇

Mam do wyboru 2 rowery w podobnej cenie. Znana markę KTM słynąca z wytrzymałości na dobrych częściach w tym segmencie i tzn ponoć masówkę z Rockridera na świetnych częściach lecz moją wątpliwość wzbudza jakość roweru xc 120. Czy ktoś jest w stanie udzielić opinii czy ten rower jest lepszy i czy problemy z wytrzymałością to już stare złe widmo przeszłości firmy rock rider. Wiem ze części są z wyższej półki, jedyną obawą jest żywotność i ergonomia użytkowania.

 

 

KTM ultra sport 29 rozmiar L :

 

https://kieta.pl/produkt/rower-ktm-ultra-sport-29-l-48-2021/

 

rock rider XC 120 rozmiar L

 

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-120-29-nx-eagle/_/R-p-330101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus czy Xc120 (ogólnie rowery XC) sprawdza się tez do jeżdżenia po asfalcie? oczywiscie wiem ze to nie kolarzówka ale chciałbym z niego korzystać w różnoraki sposób Jako wlaściciel XC 500 jesteś w stanie dać swoją opinie? Czy poruszanie sie po mieście sprawia Ci problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC 120 to z tego co pamiętam dożywotnia gwarancja na ramę.

Mój kumpel ma takiego drugi rok i nic się z nim nie dzieje. 

Moja żona też na takim lata i problemów z nim nie ma.

Pytanie jest co w nim może się stać skoro wszystkie komponenty są markowe a rama ma gwarancję dożywotnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc walczę ze sobą i z logiką bo rower KTM bardziej mi sie podoba i wydaje mi się ze może łatwiej przystosować sie również do miejskiej jazdy. 

Komponenty stoją po stronie XC120 jak i głos większości ludzi 

Minusy po stronie KTM to brak sztywnej tylnej osi oraz napęd od Shimano, chociaż czy poważnie Sram NX jest az tak lepszy niz Deore ?

Oraz czy rockshox gold(XC120) są zauważalnie lepsze niz silver(KTM)?

W internecie nie ma praktycznie żadnych recenzji KTM ULtra (jakiegokolwiek z tej serii) przez co trudno wydać mi osąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...