Skocz do zawartości

[Hardtail do 10 tys] Scott Scale 930 czy coś innego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam w super stanie Speca Chisela Comp 2018, ale spróbowałbym czegoś karbonowego, choć nie lubię plastiku, ale cóż. Nigdzie nie mogę znaleźć porządnych testów Scale 930, więc może ktoś z użytkowników się wypowie ? Aktualnie z karbonowych HT największe wrażenie zrobił na mnie Specialized Epic HT 2018, więc jeśli ten Scale 930 jest podobnie szybki i sztywny to byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ło Panie, szukasz pan testera - oblatywacza, a takich jest niewielu...  Dodatkowo niektóre techniczne niuanse są do sprawdzenia chyba tylko w warunkach laboratoryjnych, i trzeba być co najmniej inżynierem :icon_wink:

Co jest szybsze - pojęcie względne (a może nie co, tylko kto ?)...

Od siebie mogę powiedzieć, że jeździ się nawet fajnie, choć jakiegoś wielkiego "łał" nie ma, nawet po przesiadce z alu na średnim kole ;)  Sztywności mi nie brakuje, ale pewnie nie jestem w stanie tego we właściwy sposób zweryfikować (musiałbym chyba startować w XCO).

Epic to Epic, tylko cena nie ta...  Jak nie masz alergii na brak "lepszej" nazwy na ramie, to jest coś takiego jak Rockrider 740 (kwestia dostępności danego rozmiaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Suporty BSA odchodzą w niepamięć i niebawem w ogóle znikną z rynku, zwłaszcza w wyższych modelach, więc debata trochę nie na miejscu bo tak nigdy roweru nie zmienisz.

Zastanowił bym się bardziej nad potrzeba zmiany i czego brakuje ci w obecnym rowerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie moższ mieć kompozytowego fulla XC z Decathlonu (o ile uda Ci się upolować odpowiedni rozmiar).

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-900-s-29-karbonowy/_/R-p-325040

 

Na szybkość roweru wpływa bardzo wiele czynników, takich jak masa, ciśnienie w oponach, opory toczenia czy ustawienia zawieszenia. 

Są teą czynniki zupełnie subiektywne. Jesli na danym rowerze czujesz się pewniej przy dużych prędkościach, to możesz byc na nim szybszy, choc np. obietywnie jest cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem XC 900 ale jakoś nie mam zaufania do rowerów z Decathlonu. Widziałem kilka z błędami w malowaniu, co do technologii ram też jakoś mało wiadomo. Wołałbym też coś na Shimano ze względu na tańszą eksploatację. Dostałeś jakiś rabat na tego XC 900 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem, ale był to jedyny dostępny rower do 10 000 w rozmiarze XL nie licząc Scott Scalę 930 w Gdyni u Żuchlińskich po którego musiałbym jechać 200 km. Za różnice w cenie kupiłem hamulce Shimano XT i na coś tam jeszcze wtedy starczyło. Wtedy różnica w cenie była większa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przejrzeniu rynku ciekawie prezentuje się również Specialized Epic HT oraz Superior XP 929.  Jednak Superior widelec Recon Silver i koła nie są TubelessReady za to Spec prawie niedostępny - znalazłem jedną ofertę lecz cena o 1200zł wyższa od katalogowej. Według testów Epic bardzo sztywna rama, jednak słaba dostępność i niska grupa SRAM. Więc pozostaje raczej Scale 930.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...