Skocz do zawartości

[2000-2500] Naprawa starego Kross Level A2 2016 czy może kupno nowego crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :),

Niestety ale mój obecny rower Kross Level A2 z 2016 powoli umiera. Do wymiany po wizycie w serwisie jest przerzutka tylnia, linki, korba, łańcuch, suport, kaseta plus naprawa amortyzatora, wymiana opon i może coś jeszcze o czym mogłem zapomnieć. Generalnie cala zabawa to ponad 1200 zł. Dość sporo na nim kilometrów zrobiłem a jeżdżę przez cały rok dlatego zastanawiam się czy nie jest to może czas na zakup nowego albo może lepiej zainwestować te pieniądze i naprawić obecny.

Jeżeli zdecydowałbym się na zakup nowego to myślę o crossie bo roweru używam tylko na zakupy plus po 15 km dziennie dla zdrowia :D

Na razie to o czym myślę to :

- Romet Orkan 3M/5M

- Kands Maestro

- Kross Evado 5.0

I jak na razie tyle. Może ktoś ma jakieś inne pomysły lub może lepiej zainwestować w obecny.

Dzieki.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Są dwa, no dobra, trzy rozwiązania

1. bardzo dobrze się jeździło na obecnym, masz do niego sentyment, więc go serwisujesz 

2. szukasz nowego, być może wygodniejszego i lepiej dopasowanego do bieżących potrzeb

3. w związku z całorocznym użytkowaniem, decydujesz się na minimalizowanie przyszłych potencjalnych kosztów, i rezygnujesz z amortyzatora/jego namiastki, kupując rower na sztywnym widelcu (fitness, czy inna tzw. hybryda)

Zastanowiłbym się, czy nie warto się rozejrzeć za jakąś używką w dobrym stanie, choć teraz może być trudniej i drożej niż kilka lat temu, bo ogólnie prawie wszyscy powariowali z cenami... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak normalne koszty utrzymania roweru, tylko może nie robiłeś tego regularnie i się nazbierało. 

Czy nowy rower będzie jakos wyraźnie lepszy od tego co masz? Nie dałeś linków ale po nazwach to generalnie wszystko podobne będzie. A jeśli tak to efekt końcowy będzie podobny, tylko nowy rower będzie drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Wydaje mi się, że te rowery co podałem są lepsze. Poniżej linki:

- Romet Orkan 5M - https://allegro.pl/oferta/rower-orkan-5m-crossowy-meski-romet-18-rama-12295515324

- Kands Maestro - https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-meski-mocny-maestro-deore-koks-hit-12171442983

- Kross Evado 5.0 https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-meski-kross-evado-5-0-r-l-2022-12308710608 jego cena juz przekracza budzet

Tutaj celuje w Rometa bo wydaje mi się, że na bank jest mocniejszy osprzętowo od mojego obecnego tylko teraz pytanie czy do jazdy po bułki plus dodatkowo 5 kółek w tygodniu po 15 km opłaca się kupować nowy :D Plus musze mu władować bagażnik topeak-a z szyną.

Faktycznie jeśli chodzi o serwis to była przerwa dwuletnia więc tak jak piszesz się nazbierało.

Jeśli chodzi o mój obecny to jego specyfikacja jest poniżej:

https://okazik.pl/deal/rower-kross-level-a2-na-miejskie-i-gorskie-trasy-idealny-19012

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zrób tak (albo chociaż rozważ) : z ciekawości przejedź się wybranymi rowerami (dla porównania możesz też fitness'em), a potem podejmij decyzję.
Od siebie dodam, że jak masz ochotę na coś nowego, i nikt z tego powodu nie ucierpi, to zrób sobie prezent :sorcerer: , przy czym nowy nabytek powinien być minimum na tym samym poziomie, a najlepiej wyższym (tu niestety wraca temat cen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popatrzył na wagę. O ile dane są prawdziwe, bo z tym różnie bywa, to Twój obecny Kross jest lżejszy od pozostałych. Od Rometa o 0,7kg. Jeśli to prawda to już dużo. Wagę oczywiście można zbijać ale to kolejne koszty. I właściwie nie wiadomo co tam aż tyle waży, pewnie koła bo tego "nie widać". 

Wadą Twojego Krossa na pewno są hamulce, gdzie hydrauliki w Romecie, nawet takie tanie Shimano to jest ogromny skok jakościowy.

Godzinę temu, Wiatru napisał:

Tutaj celuje w Rometa bo wydaje mi się, że na bank jest mocniejszy osprzętowo od mojego obecnego

No właśnie poza hamulcami to tak nie bardzo. Tu Altus i tam Altus, fakt, że nowszy ale to nie jest przepaść. Są większe koła i szybsze (węższe i zapewne lżejsze) opony. Choć jak jeździsz cały rok to zimą to akurat będzie wada. 

To jest po prostu ten samo poziom roweru tylko trochę nowszy. Jeśli chcesz zmiany i Cię to ucieszy to jak najbardziej, natomiast nie ma tu zbyt wiele wartości dodanej. 

Jeśli serwisowałbyś swój to wsadź tam Race Kingi, to się fajnie toczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć :) Jednak naprawa obecnego roweru to około 2k więc zacząłem się rozglądać za jakimś używanym. Co myślicie o takim rowerze? Jutro jadę go oglądnąć. Rama Włoska ale osprzęt ma dość fajny.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-berma-oryginalny-kola-28-super-stan-fitness-polecam-CID767-IDQpjJU.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...