Skocz do zawartości

[MTB XC do 5000zł] Szybki MTB 29 do jazdy po lasach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam roweru nowego do 5000zł
Moja masa to 80kg. Rower ma jeździć w 80% po ścieżkach leśnych, lekkim terenie, gravel, wyścigi XC
- Opony 29
- Napęd 1x10 / 1x12
- Nieco bardziej sportowa geometria do szybkiego pokonywania lasów - XC chyba to się nazywa?
- wytrzymała rama
- bez zawieszenia z tyłu
- z przodu dobry markowy amor na powietrze 
- możliwość dodania bagażnika
-lekki 11 - 13 kg

Znalazłem tylko takie ale nie ma ich oficjalnie w polskich sklepach: JEALOUS AL 8.0
https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-80-2022/

Może coś podobnego od Krossa / Giant'a lub innych marek dostępnych w polskich sklepach?
Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno w tym budżecie nie znajdziesz nic nowego, ważącego 11-12 kg (tyle ważą 2 - 3 x droższe karbony), a ten Radon w średnim rozmiarze z pedałami to już pewnie okolice 13 kg...

Większość rowerów przeznaczonych do nazwijmy to "jazdy sportowej", nie posiada mocowań pod bagażnik - to raczej domena budżetowych konstrukcji, a te ważą minimum 14-15 kg...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. ale mi nie zależy żeby przerzutka byłą super
Wystarczy zwykłe deore, żadne slx czy xt.
Chce dobrą ramę i amortyzator co najmniej średni i Dobre obręcze kół z prostym napędem.

Rockrider pachnie mi rowerem z super przerzutką żeby sie sprzedał i oszczędnościami na ramie/piastach itp. Chyba że się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możliwe, choć powinni to podać, skoro do tej pory podawali starszy standard...

Gdzieś znalazłem info, że 12.2 kg (klik), ale raczej bym się nie podniecał, i przyjął, że to masa najmniejszego rozmiaru na średnim kole, a i to nie jest pewne, ale powiedzmy, że realne.

EDIT  model piasty sugeruje boost'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@luker7  Przypomina mi to historie z Rometem - widać Kross nie chce wyjść przed szereg ;)

@Petros601  Eee tam, bez paranoi - jak nikt nim nie będzie rzucał, ani non stop gleb na kamulcach typu telewizor zaliczał, to nic się nie stanie (do mnie jakimś cudem dotarł cały >200km, a przecież ludzie z zagranicy ściągają).
Głównie chodzi o pilnowanie momentów dokręcania śrub.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 10:49, luker7 napisał:

dzwoniłem i ponoć suport jest shimano PF a nie bsa. Taki burdel na stronie mają, że tabelki geo level 7 i 8 się różnią a to ponoć te same ramy. W ostatnim tygodniu lipca podjadę i zobacze osobiście tego kross'a (jak  nie sprzedadzą ), jednak celuje w level 8.

level 7 i 8 mają suport bsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbea Alma to ma tylko spoko ramę ktora akurat mi sie bardzo podoba. Szczegolnie ta z zielonym napisem;). 

Sam sie zastanawialem czy nie kupic najtanszego modelu ok 4k, sprzedac wszystko poza rurkami i zbudowac na tym rower. Natomiast wychodzi 7-7.5k. 

Moim zdaniem radon 8.0 w tej cenie nie ma konkurencji, ale co z tego skoro jest niedostępny;) Osprzetowo wszystko w.nim mi pasuje ale za żadne skarby bym nie kupil białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...