Skocz do zawartości

[Gripy] Jakie wygodne gripy polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za komplementy, ale to nie jest aż tak trudne. Trochę cierpliwości, precyzji i naprawdę samemu można sobie gripy obszyć, zwłaszcza okrągłe. Z takimi ergo, z szerokim podparciem to już większa sztuka, np. takie:

Zobacz obraz źródłowy 

Jeśli chodzi o skórę, to ja mam z ciuchlandu (w innych regionach Polski nazywanego "szmateksem" lub jeszcze inaczej). Mam jakieś resztki starego płaszcza (szyty z kawałków różnej grubości i jakości), który wykorzystałem kiedyś do oklejenia kolumn głośnikowych (taki składany kit DIY z katalogu firmy Intertechnik), a ostatnio za 20 zł kupiłem skórzane spodnie z naprawdę dobrej jakości skóry. To mi chyba wystarczy na zabawy z obszywaniem różnych drobiazgów na wiele lat.

Np. niedawno robiłem sobie gałkę zmiany biegów w samochodzie i wyszło całkiem ładnie, ale tam już konieczne było wstępne oklejenie i formowanie.

 

image.thumb.jpeg.b59e30045a75ffee5cc5061a2027fc5e.jpegimage.thumb.jpeg.0e78d40a61622c39a9c9227726fe6aae.jpegimage.thumb.jpeg.7c2adfe97a7a176820ffbe378fbb8cfa.jpeg

image.thumb.jpeg.bde376a274d281f5201d06f0b50b21c2.jpeg

W każdym razie ja polecam poszukać w takich sklepach z używaną odzieżą, bo czasem za grosze można coś znaleźć jako dawcę materiału. Może to być np. jakaś skórzana torebka, spódnica itp. Albo zapytać o jakieś ścinki u tapicera, kaletnika, szewca. 

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanimi szkoda owijać, bo to czasem szmelc - no chyba że coś sprawdzonego. Czasem materiał jest taki niemiły w dotyku, delikatnie szorstki bym powiedział, jak taka cienka pianka/gąbka do pakowania. Pro Sport Control poniżej 40 zł kosztuje a jest milsza w dotyku. 

Ja chyba też spróbuję patentu z owijaniem, choć boję się że pogrubi mi to chwyty. Ergony korkowe się tak dziwnie lepią, nowe. Aczkolwiek może to minie za jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 07:51, Thomlodz napisał:

daj link

Ja teraz używam  tanich korkowych. Delikatne są ale zadziwiająco się polubiłem znimi. Ręką się nie poci chwyt jest dobry a cena była zachęcająca https://www.intersport.pl/owijka-giant-cork.html?gclid=CjwKCAjw6raYBhB7EiwABge5Kk3g3uDIWqrVc9mmS31WBU9x40C8DwiDAiAyrxBAYHHw0AbneB_ZzxoCBf4QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolejne podejście do obszywania gripów skórą. Tym razem na obu końcach przeszyłem przez gąbkę, by skóra się nie przesuwała. Myślę, że jednak warto wstępnie połączyć te dwa elementy klejem, co ułatwi zrobienie równego ściegu. No i te szwy można robić jakieś bardziej estetyczne (jest kilka rodzajów) i stosować różne kolory nici.

Ilością skóry (dokładnie obwodem) można w pewnym sensie sterować twardością piankowego gripa, bo mocniej ściągnięty uzyskuje tak jakby większą twardość. Tylko trudniej wtedy założyć na kierownicę.

 image.thumb.jpeg.3f4eb4f03940cf37a13b68f4bdc69e15.jpeg

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...