Skocz do zawartości

[do 1500] rower trekingowy / mtb dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję roweru 20 calowego dla córki, do 1500 zł (+/- 300 zł). Wcześniej córka jeździła na woom 3 ale z niego wyrasta. Szukam czegoś na kołach 20 calowych. przeznaczenie trójmiejskie pagórki, czyli rower mtb / terkking. Jeździmy trochę po ścieżkach rowerowych i po lasach, na razie na woomie się męczyła. Przeszukałem i znalazłem 3 ciekawe rowerki, który z nich wybrać oraz prosiłbym o pomoc i nakierowanie na coś lekkiego (jeżeli z Waszego doświadczenia moje wybory to dno to czekam na Wasze propozycje) :)

1. Amulet Fun 20 waga wg. prod. 8 kg.

2. M_Bike KID 20 waga wg. prod. 10,9 kg.

3. Btwin Riverside 900 20 cali waga wg. prod. 9,3 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon wreszcie poszedł po rozum do głowy i zrobił lekki rower dla dzieci bez amortyzatora, oglądałem go w sklepie i jest całkiem niezły a już na pewno biorąc pod uwagę cenę, tylko czekam aż młodszy syn wyrośnie z 16 ;)

W zeszłym roku miałem podobny dylemat i udało mi się upolować Superior Fly 20, fajny bo niezły zakres wzrostu: 100-130cm, niestety z tego co widzę tegoroczny już 2k 😕 Jeśli to nie problem dla Was to szukaj używki, najczęściej to tylko gripy do wymiany i można śmigać, jeszcze nie widziałem zajechanego napędu w rowerze dla dziecka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam firmy Amulet, z tego co poczytałem to czeska (podobnie jak Superior), pytanie czy montownia czy producent.

Przy wyborze zwróć uwagę na klamki (dobrze jakby były dziecięce - są krótsze i "niższe", łatwiej je złapać palcami) oraz manetkę zmiany biegów (najczęściej jest w grip'ie ale zdarzają się też cyngle - takie ma Riverside).

Czy warto dokładać 50% więcej to jest ciężki temat, osprzęt wszędzie jest podobny, waga również (chociaż 2kg rożnicy pomiędzy M_bike a Superior to dość dużo). Jeśli będziesz chciał sprzedać to na pewno lepiej wziąć coś bardziej znanej marki, sprzedasz szybciej i z małą (mniejszą) utratą wartości (nie dotyczy rowerów z Deca, utrata wartości jest duża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 12:23, p.wiczling napisał:

Propozycja z Fly 20 całkiem ciekawa, zwłaszcza zakres wzrostu. Ma się jedne sezon dłużej rower. Ale z ceną poszaleli.

 znacie firmę Amulet? Różnica pomiędzy Amulet a Fly to 700 zł. Czy warto dokładać?

przedwczoraj kupiliśmy Amuleta Fun 20" dla siostrzenicy. Córka z kolei przesiadła się wczoraj z Woom 3 na Woom 4.

Córka jest 5cm niższa (ma około 115) i Amulet jest dla niej zbyt długi. Jest na nim zbyt wyciągnięta a kierownica jest zdecydowanie za szeroka. Na Woomie nie ma co prawda "sportowej" pozycji ale widać, że jest jej wygodnie i woli tę pozycję niż przy rowerach typowo MTB  dla maluchó. Jedyny minus, który zauważyłem już przy Woom 3 to wąskie opony (w lesie na piasku/szutrach lub na kamienistych dróżkach jest cięzko).  Dorzucę szersze opony i do lasu/na szutry zdecydowanie wystarczy. Dochodzi regulacja mostka, która w przyszłości pewnie też pomoże.

Amulet nie ma regulacji kierownicy / mostka (nawet na podkładkach) więc albo dziecku będzie wygodnie albo po prostu nie. Trzeba mierzyć. Superior po zdjęciach wygląda na "wygodniejszy" niż Amulet ale to już indywidualna sprawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. "Dorwaliśmy" Amulet FUN 20 w Martes Sport. Córka przymierzyła, jak to ujęła jest wygodnie ale całkiem inaczej niż na woom3. Inny typ roweru. Rower jest zaskakująco lekki, ma nie całe 6 lat i potrafiła bo podnieść. Podstawą było przymierzenie, regulacji w rowerku praktycznie brak. Zobaczymy jak będzie się spisywał na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za pomoc. "Dorwaliśmy" Amulet FUN 20 w Martes Sport.

Wiesz coś na temat gwarancji  i czy jest konieczność robienia przeglądu gwarancyjnego? Karta gwarancyjna to jakaś skserowana kartka. NApisane jest tylko, że zalecają przegląd po 100-200km, jest miejsce na pieczątkę z przeglądu. Ale ogólnie obowiązku chyba nie ma?  U mnie sprzedawcy w Martesie pracują za karę i nic sensownego się od nich nie dowiesz. 

Edytowane przez pioters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie było jeszcze inaczej. Pani dała rachunek i po moim pytaniu czy na podstawie rachunku będzie rozpatrzona reklamacja / gwarancja odpowiedziała że tak w tym przypadku wystarczy sam rachunek. Nie było w zestawie żadnej karty gwarancyjnej (przy rometach mieliśmy). Liczę że nic się z tym nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...