Skocz do zawartości

[+/- 4000zł] MTB - Coś innego niż XC100?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Noszę się z zamiarem zakupu roweru. Najpierw miałem wydać dosłownie połowę kwoty z tytułu (i jeśli bym tak uznał, to już wiem co kupię), ale uznałem, że może jednak zwiększyć budżet do około 4000zł.

Ogólnie chcę coś co nada się i do jazdy po bułki, i do lasu, i ew. na maraton XC. Nie rozważam rowerów cross/trekking. Zależy mi też na stosunkowo niskich kosztach serwisu - co akurat trochę kłóci się z powietrznym amortyzatorem..

I tutaj pojawia się oczywiście RockRider XC100. Teraz dobre pytanie - może jednak coś innego?
Najbardziej zależy mi na wadze - im lżej, tym lepiej. 

Patrząc na znaną konkurencję, typu Giant, Specialized, Trec, widzę, że te rowery mają wręcz "zabawny" osprzęt względem XC100.
Patrząc na mniej znaną konkurencję, typu Kross, jest już lepiej, ale dalej do 4000zł nie ma nic, co by było sensowniejsze niż XC100, ponadto ich Level'e są z tyłu na osi 141mm, która jest z tego co czytałem niepopularna, problematyczna przy ew. wymianie części, i bezsensowna..
Romet odpada, bo ich 29er zaczynają się od rozmiaru M, który, wnioskując po geometrii na moje 170cm będzie zbyt duże. 
Jakieś Tabou czy inne - to samo co Romet.

Raczej używki nie chcę - nie znam się na rowerach za dobrze, więc wolę nówkę, wiedząc, że nie trafię na minę, i mam potencjalną gwarancję.

Myślałem jeszcze o zakupie ramy Accent Peak 29 Boost, i złożeniu na tym roweru - ale jak pisałem, nie znam się na rowerach, plus wątpię, że za te 4399zł złożę coś lepszego niż XC100.

Edytowane przez kuba1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złożenie na nowych częściach nie ma żadnych szans w tym budżecie. Nic lepszego w stosunku cena/osprzęt niż XC100 raczej  też nie znajdziesz, kiedyś można było liczyć na rowery z roczników dwa/trzy lata do tyłu albo wyprzedaże posezonowe. Niestety ostatnie dwa lata wymiotły praktycznie wszystko :( Jeśli nie przeszkadza Ci napis ROCKRIDER na ramie i nie myślisz o sprzedaży w najbliższym czasie to się nie zastanawiaj. Na plus obsługa gwarancyjna, serwis różnie - zależy od sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PJ4cK napisał:

Na złożenie na nowych częściach nie ma żadnych szans w tym budżecie. Nic lepszego w stosunku cena/osprzęt niż XC100 raczej  też nie znajdziesz, kiedyś można było liczyć na rowery z roczników dwa/trzy lata do tyłu albo wyprzedaże posezonowe. Niestety ostatnie dwa lata wymiotły praktycznie wszystko :( Jeśli nie przeszkadza Ci napis ROCKRIDER na ramie i nie myślisz o sprzedaży w najbliższym czasie to się nie zastanawiaj. Na plus obsługa gwarancyjna, serwis różnie - zależy od sklepu.

Napis na ramie mnie nie interesuje - wyrosłem z tego już :P
 

Godzinę temu, keltu napisał:

Ciekawy rower.. Ale czy on jest lepszy od XC100? Raczej inny, widzę że to rower raczej do jakiejś zabawy na torach - raczej na maraton XC średnio. 

Ale nie powiem, dałeś mi @keltu do myślenia - bo w zasadzie kosztuje 900zł mnije niż XC100, a ma gorszy amor (szczególnie boli brak blokady na kierownicy..), i... w sumie to tyle. Zastanawia mnie tylko czy ten rower, to rower XC, czy jednak coś typu trail..

Edytowane przez kuba1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew Wczoraj było parę sztuk - jedna kupiłem, po tym jak kupiłem jeszcze był dostępny, a dziś rano już nie.

10 godzin temu, PJ4cK napisał:

Jak jest gdzieś w Twoim rozmiarze to też dobry wybór, przyjemności :) 

Był. Myślę, że to sensowny wybór dla mnie. W końcu skok 120mm nie znaczy, że nie można tym na maraton pojechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...