Skocz do zawartości

[lusterko] Trochę o lusterkach rowerowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.07.2022 o 09:00, iks napisał:

Ostatnio trochę mi skrzypiało na łączeniu, niepotrzebnie psiknąłem wd40 i na nierównościach się samo obracało (teraz wpuściłem tam powietrze sprężone żeby jednak był jakiś opór).

No i klops. Lusterko lata przód-w tył, częściowo się udało zwiekszyć tarcie, wlewałem mydło w płynie w łączenie albo zmywacz do paznokci z acetonem

https://www.quora.com/How-do-I-remove-WD-40-from-metal

https://faq-ans.com/en/Q%26A/page=88e327bfe190953af1c9a0f6d130200c

Co z tym zrobić, bo po prostu nie da się tak jechać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać, ile się da wytrzeć ręcznikiem papierowym czy toaletowym, wymyć porządnie kilka razy płynem do mycia naczyń lub jakimś bardziej specjalistycznym środkiem (sprawdzić czy nie zeżre plastiku).

W tym lusterku da się te wszystkie "zawiasy" rozebrać. Będzie trochę zakamarków ale generalnie wszystko jest na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.09.2022 o 08:22, zekker napisał:

Jedna śrubka na wierzchu i masz większość rozebraną.

Racja, ale teraz znowuż ta część rozporowa  do rury mi się chyba przekręciła i przy najechaniu na przeszkody czasem przesuwa się góra-dół :voodoo: 

 

@Czeczen a ta gumka przypadkiem się nie psuje? Potrzebuje czegoś takiego elastycznego na rogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.09.2022 o 17:23, Czeczen napisał:

Mam to lusterko 3 albo 4 lata zaciągnięte na ostatnie oczko. Nie trzyma się na pewno już jak nowe ale nic się z nim nie dzieje.

Mam podobne umieszczone na rogu, ale choć szyjka się nie rusza, to samo lusterko się trzęsie nawet na asflacie i to jest dziwne. A tu jak ze stabilnością?

@zekker przekecone jest, i nie wiem czy zwyczajnie nawinąć na to jakąś cienką gumę...ale z jednym rogiem w drugim rowerze mam to samo, przekręcanie takich rzeczy moze się wiązac z wymianą na nowy chyba tylko i wyłącznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...