Skocz do zawartości

[2022] Bitter - nowa rodzima marka


Pitof

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła nam się w Warszawie nowa marka - Bitter Bikes, która ma w ofercie gravela, model Zero:

materiał prasowy z magazynu ETNH:

https://etnh.magazynbike.pl/premiera-warszawskiej-marki-gravelowej-b-i-t-t-e-r/

strona producenta:

https://www.bitterbikes.com/

Stoi za tym zespół, który wcześniej współpracował z NS Bikes i Rondo.

 

 

 

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mihau_ napisał:

Ile jeszcze tych "nowych, polskich marek" się pojawi? Jedno nudniejsze od drugiego

Jak dla mnie to może się pojawiać nawet jedna dziennie. Część dzieciństwa spędziłem jeszcze w czasach, gdy jak chciałeś kupić rower to do wyboru był Romet lub gówniany Romet. Tak więc wolę mieć wybór niż go nie mieć. A to czy dana firma ma coś ciekawego do zaoferowania, co ma szansę na sukces, to już jej zmartwienie, a nie nasze.

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, clavdivs napisał:

Nie ma niczego do obsmiania. Rower w ciekawej konfiguracji. Bardzo rozsadkowo poskladany.  

Im większa konkurencja na rynku, tym rowerzyści bardziej zyskują. 

Jak dla mnie ciekawa nowość. 

Gdzie ta ciekawa konfiguracja? Co w niej ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co w niej ciekawego?

Microshift advent jest moim zdaniem bardzo ciekawą alternatywą dla shimano i srama.

Cytat

Ile jeszcze tych "nowych, polskich marek" się pojawi?

Cytat

Już zdążyliśmy obśmiać w innym wątku.

Chłopaki mieli pomysł, wyłożyli swoje środki, pozyskali inwestorów i chcą zarabiać na życie robiąc rowery... czy taka postawa zasługuje na obśmiewanie ?

Wbrew pozorom to jest ciekawa propozycja, gdy szuka się czegoś w kategorii "do 6 tysięcy, sztywne osie, carbonowy widelec i rozmiar dla osoby poniżej 170cm potrzebny latem 2022".

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KSikorski napisał:

Microshift advent jest moim zdaniem bardzo ciekawą alternatywą dla shimano i srama.

Chłopaki mieli pomysł, wyłożyli swoje środki, pozyskali inwestorów i chcą zarabiać na życie robiąc rowery... czy taka postawa zasługuje na obśmiewanie ?

Wbrew pozorom to jest ciekawa propozycja, gdy szuka się czegoś w kategorii "do 6 tysięcy, sztywne osie, carbonowy widelec i rozmiar dla osoby poniżej 170cm potrzebny latem 2022".

Tylko równocześnie jest tam masa "niefajnych" komponentów No Name. 

Miałem takie w jednym rowerze z podobnego pułapu cenowego, a być może i wyższego. Są problematyczne, bo nie znajdziesz informacji na temat serwisu.

No i w tej cenie, zaczynają się rowery zbudowane z czegoś znanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie będzie nowa marka na rynku. Ale próba przebrnięcia przez ich stronę www - a naprawdę się starałem - to jakiś koszmar. Na fb co ciekawe znacznie gorzej. Nie wiem co miały przedstawiać umieszczone tam zdjęcia czy filmy bo na pewno nie rowery. Nie chcę wyjść na malkontenta (bo naprawdę z tych dwóch kanałów chciałem się dowiedzieć czegoś więcej) ale lepszym źródłem okazał się ten temat 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja starałem się zrozumieć o co chodziło z tą promocją -1000 zł. Czy te rowery na Allegro już mają tę obniżkę, czy potem to zostanie jakoś zwrócone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Tylko równocześnie jest tam masa "niefajnych" komponentów No Name. 

Miałem takie w jednym rowerze z podobnego pułapu cenowego, a być może i wyższego. Są problematyczne, bo nie znajdziesz informacji na temat serwisu.

No i w tej cenie, zaczynają się rowery zbudowane z czegoś znanego.

Rama ma liczne punkty mocowania, geometria bardziej przyjazna do zjeżdżania w terenie, ilość miejsca na opony, jak dla mnie ma wszystko co powinien mieć dobry gravel, nawet jest BSA.

Z komponetów "No name" co tam jest:  Sztyce, mostek, kierownica. Raczej to nie są rzeczy do których wyjątkowo potrzebna jest instrukcja serwisowa.

Korba faktycznie jest nieznana, ale jest pod 24mm, zapewne suporty shimano podejdą. Alternatywy korb na 1xx nie ma. Shimano nadal się trzyma dziwnego standardu z mocowaniem na śruby . 

Koła 1700g, stalowy bebenek, plus opony zwijane z dość przyjemna wagą. trudno się ostro przyczepić

Microshift jest znany, coraz bardziej popularny. 

Mogli dać hamulce od TRP, było by fajniej.

 

 

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...