Skocz do zawartości

[Piasta tylna] Shimano 141 QR w Marin Rift Zone 2022


krzywy187

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zakupiłem niedawno Marina Rift Zone 1 2022, jest tam tylna piasta "Shimano HB-MT200B, 141 QR, Centerlock, Standard Freehub Body" i moje pytanie czy ta piasta da radę w górach (Flowowe traski i lekkie enduro)? To nie jest sprzęt z najwyższej półki ale chce mieć spokojna głowę że się nie posypie. Ciekawi mnie też czy da się przerobić 141 QR na sztywną oś ? Czy bez niej będzie mi się źle jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś z taką to jeździj, martwił się będziesz jeśli padnie. 

Sztywna oś to cecha ramy, jeśli są klasyczne otwarte haki to nic z tym nie zrobisz. Jedyne co to niektórzy producenci piast oferują stosowne endcapy do swoich wyrobów umożliwiające montaż przelotowej "a la sztywnej osi". Pytanie czy to występuje w kombinacji z tym pseudo-boostem 141mm (to jest dopiero absurd tej konstrukcji - boost "żeby było sztywniej" + klasyczna "miękka" oś pod szybkozamykacz ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę że dojadę ta piastę co mam i sobie wymienię. Koszt usługi wymiany to spory koszt ? zakładam że piasta + oś wystarczy z części do zakupu.

Oraz czy brak sztywnej osi z tyłu jest odczuwalne w fullu ?

Edytowane przez krzywy187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem koło na tej piaście z uwagi na słabą dostępność modeli pod "szpilkowy boost" 141mm. Inną opcją jest przeróbka DT Swiss 350 148mm dokupując end capy na szpilkę, ale wtedy wychodzi z 700 stów za samą piastę, więc z opcji na bogato zrezygnowałem 🙂

Wracając do Shimano HB-MT200B, to przeczytałem chyba nawet tutaj na forum pewno zdanie co do budżetowych piast Shimano - jak sobie ją przeserwisujesz na starcie, to będzie działała latami. Więc zaraz po zakupie ją rozkręciłem, wyczyściłem z fabrycznego smaru, zaaplikowałem teoretycznie lepszy i skręciłem ponownie. I taka uwaga - fabrycznie piasta była za mocno skręcona - nie obracała się płynnie, tylko skokowo było czuć każdą kulkę. Na razie przejechałem na niej niewiele kilometrów w lekkich warunkach terenowych typu las, więc trudno mi powiedzieć o jej żywotności...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...