Skocz do zawartości

[10-15k] Full XC\Maraton


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopcy i dziewczynki przez 3 lata wypadłem trochę z MTB i szukam pomocy jak w tytule. 3-4 lata temu na topie cena/jakość był Canyon, ale chyba się trochę wyzmieniało.

Karbon, koło 29", ~100mm skoku. Budżet na używany rower w PERFEKCYJNYM stanie, ale jestem w stanie ciut zwiększyć za NOWY rower jeśli warto.

 

Biorę po 300 zł od każdej z drużyn i słucham Państwa propozycji

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nowych rowerow chyba lepiej od tego sparka wyglada (specyfikacja na papierze) https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/cross-country-bikes/lux/cf/lux-world-cup-cf-6/3137.html?dwvar_3137_pv_rahmenfarbe=BK%2FWH

Termin dostawy nie tak odległy. No i mam jeszcze propozycje lezaka magazynowego https://swiatrowerow.com.pl/kross-earth-4-0-2020.html Warto? 

Wszelkie sugestie mile widziane. 

Ceny zwariowaly ale jet tego plus. Okazuje sie ze 3-letnia szosa  na Ultegrze Di2 prawie na siebie "zarabiała" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście, z tego co tu proponowane, brał Luxa. Spark ma beznadziejny napęd! Kross ma GX'a, ale w napędach SRAMOWSKICH mam zastrzeżenia co do kultury pracy, w domu mamy dwa rowery z SRAM, jeden GX a drugi XO (oba x12), oba są denerwujące głośne w okolicach środka kasety, będę robił na dniach "dremel" mod na kasecie bo zwariować z tym można ;)
Ja jeżdżę na podobnym napędzie jak w LUX: kaseta SLX, przerzutka i manetka XT, korba Deore i działa to LUX ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sparka nie ma co patrzeć, to nowa konstukcja i niestety cierpi na choroby wieku dziecięcego, ma wiele niedoróbek. Na początku roku strasznie się na niego napaliłem i śledziłem grupy oraz fora. Na moje szczęście były niedostępne.

Canyon coś kombinował z geometrią Luxa i zrobili Luxa WC, wprowadzili też modyfikacje ramy w postaci IPU 2.0 i integracji kabli, nie wygląda to źle, ale cena jest o 3 tys. wyższa niż cena Luxa CF 7, poprzednika dostępnego jeszcze kilka tygodni temu z dokładnie tą samą specyfikacją.

Nie wiem, co w tej cenie oferuje Orbea, ale OIZ to bardzo fajna rama i jeśli Scott nic nie wymyśli w kwestii poprawienia konstrukcji Sparka, to będzie moją następną. :) Zerknij jeszcze na SUPa i KTMa.

No i jak już zwrócono uwagę, wybierz coś na Shimano. Będzie lepiej i taniej. SRAM to gówno. W tym roku wymieniłem napęd na Shimano i jestem szczęśliwym człowiekiem bez spadającego łańcucha i kaset znikających w oczach.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose Thrill Hill bardzo bardzo.... Mam sentyment bo miałem kiedyś szosę od nich. Ma Shimano, SIDa a to umiem samemu serwisować (o serwisie Foxów nie wiem zbyt wiele) Tylko ten czas dostawy 22 tygodnie:/

W każdym bądź razie dzięki za naświetlenie tematu. Wiem już mniej więcej w czym się poruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...