Skocz do zawartości

[rozmiar koła] 29" czy 27" dla 169cm wzrostu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Chciałbym kupić rower Kross Esprit 3.1 ma on 29" koła. Według strony producenta minimalny wzrost to 173, ale znowu na stronie sklepu jest podane że 160-170. Podoba mi się ten rower, ale boje się że będzie mało komfortowy.

Co sądzicie ? Mam 169 cm i 100kg wagi.
Brać ten czy model Kross Espirit 2.1 27 cali ?
Mowa oczywiście o ramie 17.
Pozdrawiam Damian

Edytowane przez Galek96
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koło, 29" będzie jak najbardziej OK. :) Moja partnerka ma 162cm i sprawnie jeździ na 29-erze, koleżanka podobnego wzrostu kosi konkurencję na krajowych amatorskich maratonach również jeżdżąc na dużym kole. :)
Problemem natomiast może być tutaj rekreacyjna geometria tego roweru. Może się okazać, że - jak pisze Kriss - rama będzie za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zależy od budowy, preferencji, stylu jazdy i miejsc po których się jeździ, a także stopnia tolerancji - jeden uzna, że delikatne muskanie górnej rury jest akceptowalne, inny stwierdzi, że to niedopuszczalne i dyskwalifikujące...  Pod zabawy w terenie lepiej wziąć mniejszą ramę, na miasto może być większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj, z tym to różnie, a szosy teraz też mają sloping - mniejszy niż w małych ramach MTB, ale mają (endurance) ;)

Z zagrożeniem też może być różnie - niby nic, ale ostatnio po niedojechaniu stromej mikro górki, poczułem delikatnie moment, w którym się zatrzymałem, ale stanąłem niestabilnie i lekko mnie cofnęło, więc poczułem mimo pozornie niewielkiego kontaktu (mam 180 cm i ramę 17" na dużym kole)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne rowery ht xc są w coraz większym stopniu przystosowane do poruszania się w ciężkim terenie. Producenci robią wszystko żebyśmy uwierzyli że taki rower da radę sobie pod górę i w dół. Wypłaszcza się kąt główki ramy, stosuje się sztyce opuszczane, szerokie kierownice i obręcze,  sztywne osie itd tylko odnoszę wrażenie że projektanci kompletnie zapomnieli o tym że aby czuć się komfortowo i bezpiecznie w terenie rama powinna mieć odpowiednio niski przekrok. I tak większość ram nadal jest tak naprawdę za wysoka aby tak się poczuć, co opisał wyżej @KrissDeValnor (a wielu przy jego wzroście wybrało by Scale z większą ramą). Przykład ekstremum... Canyon Exceed Ska 16cali przekrok 80cm, Mka 18,3 cala przekrok 83cm. Dziękuję postoję.

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może wziąłbym większą ramę, czyli L, gdyby nie to, że stojąc na płaskim już ją minimalnie czułem, czyli na niej by bardziej bolało...:sick:  Poza tym nadal nie potrzebuję kobyły i wozu drabiniastego - rower musi być w miarę kompaktowych wymiarów, i chcieć jako tako skręcać, a na L byłoby z tym niestety gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...