Skocz do zawartości

[Koła gravelove] fulcrum rapid czy hunt 4 season


gadoom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mogę się zdecydować które kola wybrać do gravela. Szukam czegoś pod opone 40mm. 80/70% trasy to asfalt ale zależy mi na komforcie dlatego chcę zejść z ciśnieniem i czas najwyższy poszukać czegoś pod mleko.

W moim budżecie (okolo £300) znalazłem 2 zestawy które mnie interesują:

Hunt 4 season fajne ze względu na ciut szersza obręcz, niestalowe nyple, extra szprychy w zestawie.

https://www.huntbikewheels.com/products/hunt-4-season-gravel-x-wide-wheelset

Fulcrum rapid tutaj plusem jest wyglad, troszkę wiekszy limit wagowy (z rowerem moja waga to ponad 100).

https://www.fulcrumwheels.com/en/wheels/gravel-solutions/rapid-red-5-db

Z gore dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z cenami w uk ale w Polsce o wiele "korzystniej" poskładać sobie koła na powszechnie dostępnych komponentach pokroju dt swiss czy novatec, dostosować konstrukcję do swoich potrzeb (choćby limitu wagowego), mieć od ręki dostęp do części zamiennych, które są po prostu popularne i wszędzie dostępne co w przypadku kół systemowych nie jest oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ dobrze pisze.

U nas za 1440 zł, kupiłem koła na piastach Novatec 791/792 + cieniowane szprychy Sapim D-Light + obręcze DT XR361. Waga pod tarcze CL 1620g.  W tej samej cenie były piasty DT350, które też byś mógł wybrać. Ja potrzebowałem adapterów, a w DT były dodatkowo płatne, więc odpuściłem.

No ale niestety, dokładnie te same koła z od tego samego producenta, praktycznie po równym roku, są droższe już o 160 zł.

Natomiast jeżeli koniecznie chcesz wybierać pomiędzy Fulcrum a Hunt, to ja bym chyba wziął Hunt. Miałem Fulcrum podobnej klasy i nie byłem nimi szczególnie zachwycony, chociaż nie powiem że były złe. Kolega kupił Hunt i jest z nich bardzo zadowolony, a łatwego życia z nim nie mają. Także jeżeli mieszkasz w UK, to dostęp do części zamiennych będzie dużo łatwiejszy. Fulcrum ma jakieś chore ceny.

 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, gadoom napisał:

Niestety nie jest to tak korzystne jak w Polsce.

Najtańsze customowe koła to koszt minimum £300. 

Pamiętaj, ze koła to nie jest zakup na sezon i będą z tobą przechodzić na kolejne rowery. 

Jeśli muszą być gotowce to postawiłbym na coś takiego https://www.merlincycles.com/dt-swiss-g-1800-spline-25-disc-gravel-wheelset-700c-181087.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...