Skocz do zawartości

[Rower] Jaki wybrać pod 150 kg?


BARTOSZ72

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

MAM 185 WZROSTU 150 WAGI POTRZEBUJĘ ROWERU DO JAZDY ABY ZRZUCIĆ MASĘ.
DO NORMALNEJ JAZDY PO MIEŚĆIE NA RAZIE BEZ EXTREMÓW,
W MIARĘ MOŻLIWOŚCI POPROSZĘ O DORADZTWO PRZY WYBORZE .  BUDŻET MAM OGRANICZONY BO JESTEM RENCISTĄ TAK DO 1700 ZŁ. MOŻE BYĆ UŻYWANY. BARDZIEJ CHODZI MI O TYP CZY MOŻE BYĆ TO NP CRUISER NP DALLAS? poZDRAWIAM I DZIĘKUJE ZA POMOC b.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najrozsądniej byłoby wybrać rower typu cross. Po mieście będzie ok, a i w lekki teren można z czasem się zapuścić. Problemem będzie wytrzymałość takiego roweru, ale tutaj niemal każdy będzie poza limitem.

Jedyne czego potrzebujesz to roweru, który będzie dostępny, a tego za ciebie nikt nie jest w stanie sprawdzić.

Zwróć uwagę na kolekcję Unibike, zwykle mają dosyć wysokie limity wagowe swoich rowerów.

Szukaj roweru z kasetą zamiast wolnobiegu, na pewno wytrzyma większe obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rowerów ma limit wagi calkowitej (rower + rowerzysta) ok. 120-130 kg. 

Ty z rowerem będziesz ważył ok. 165 kg, czyli znacznie więcej. 

Przy 150 kg pradopodobnie potrzebowałbyś czegoś w stylu Horneta, żeby sprzęt się pod Tobą nie połamał:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/freeride-275/dartmoor/hornet-pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BARTOSZ72 napisał:

150 WAGI POTRZEBUJĘ ROWERU DO JAZDY ABY ZRZUCIĆ MASĘ.

Proponuję zdecydowanie inny sposób, bo z rowerem za 1700 zł będzie ciężko ... 

Rower o DMC 170 kg, ale znaaacznie powyżej budżetu i z męską ramą https://www.decathlon.pl/p/rower-podrozny-riverside-touring-520/_/R-p-332407?mc=8643286&c=Niebieski_Turkusowy

@bogus, @KrissDeValnor, nie rażą Was wielkie litery na niebieskim (?) tle...? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przwez nie nie zauważyłem jaki Autor ma budżet. 

 

Za 1700 zł nie da się dostać nowego roweru. który wytrzyma takie obciążenie. 

Z kolei sprzęt używany to ryzyko, bo Twój rower musi mieć bardzo wysoką dopuszczalna masę całkowitą, a poza tym po rozkręceniu sprzętu może się okazać, że w środku są brud, woda i rdza.

Edytowane przez Galvatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

ja ważę jeszcze troszkę więcej i jeżdżę rowerem na codzień. Na Twoim miejscu szukałbym rozwiązań prostych, tzn. rozglądałbym się za rowerem na stalowej ramie i ze sztywnym widelcem. Fajnie, jeśli miałby w miarę porządne koła i korby - pod ciężkim zawodnikiem te elementy niszczą się najszybciej. Nowe rowery będą raczej poza budżetem, ale używany na pewno da się znaleźć. Choćby coś takiego:

https://www.olx.pl/d/oferta/gary-fisher-alfresco-gravel-flatbar-xt-avid-sd7-cromo-3x9-CID767-IDPE1tC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...