Skocz do zawartości

[Romet gazela] Stukanie podczas pedałowania


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Kupiłam w kwietniu rower romet, po przejechaniu około 100 km coś zaczęło stukać podczas pedałowania. Na najwyższym biegu nie stuka, ogólnie raz stuka, raz nie, zaczyna po około 3 km. Czasem zaczyna nagle stukać podczas jazdy, przykładowo przestaję pedałować i po tym zaczynam na nowo i już nie stuka, albo pomocne też jest wrzucenie najwyższego biegu i później jak zredukuje to nagle nie stuka… proszę o porady, chcę oddać rower na gwarancje, ale na pierwszy rzut oka w serwisie rowerowym powiedzieli mi, że wszystko jest okej. Zabieram rower, jadę kilka km i nadal stuka… :( bardzo proszę o pomoc bo już na łeb dostaję :( 

załączam link do filmiku na którym widać jak jadę i slychac stukanie:
 

Filmik jak stuka

Dodam, że nie stuka jak nie pedałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martyna1212 napisał:

Biorąc pod uwagę, że jest to nowy rower

15 godzin temu, Martyna1212 napisał:

chcę oddać rower na gwarancje, ale na pierwszy rzut oka w serwisie rowerowym powiedzieli mi, że wszystko jest okej. Zabieram rower, jadę kilka km i nadal stuka…

Chcesz czy oddałaś...? Pokazywałaś im filmik z tymi odgłosami? Co oni na to?

Nie masz znajomego, ogarniętego rowerzysty, który mógłby się przejechać tym rowerem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Martyna1212 napisał:

Biorąc pod uwagę, że jest to nowy rower nie wyobrażam sobie odpuścić tego stukania. Nie taki był sens kupowania nowego roweru ze sklepu.  

Ale ja nie napisałem aby odpuścić, tylko opisałem efekt :):)

Prawdopodobnie związany z lekkim przekrzywieniem ośki tylnego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obok siebie serwis rowerowy i podjechałam do nich żeby sprawdzili. Pokazywałam filmik, sprawdzili rower i jedyne co to stwierdzili, że było kilka rzeczy słabo dokręconych. 🤷🏼‍♀️Pojadę w czwartek zawieźć rower na gwarancje, dam znać co tam wyszło.

 
+ jeśli tylnia ośka to jest to coś co przechodzi przez tę zębatkę to widziałam, że okręca się to w środku nie tak regularnie tylko trochę jajowato. Czy to by było to przekrzywienie ośki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to metalowy pręt przykręcony na sztywno do widełek, na który nałożone są łożyska- wolnobieg to niższa półka, gorsze materiały- lubi się niekiedy nieco wygiąć.

Przy oddawaniu roweru opisz dokładnie warunki, kiedy objawia się usterka by serwisant mógł to potwierdzić.

Obróć rower na "plecy" i przyjrzyj się jeszcze raz przed wysyłką- czy nic nie haczy- wózek tylnej przerzutki na lżejszym biegu jest blisko szprych, może koliduje z odblaskiem przyczepionym do nich.

No i przykręć odkręconą osłonę, rower powinien być kompletny podczas oddawania na gwarancję.

Jeśli faktycznie to jest ośka, to mogą się wykręcać uszkodzeniem mechanicznym - w razie czego naprawa nie jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...