Skocz do zawartości

[przebieg bosch] przebieg roweru


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. witam wszystkich. zamierzam kupić rower hercules z napędem bosch performance line. licznik podaje całkowity przebieg  ponad 11tyś. czy jest sens kupowania roweru z takim przebiegiem? rower ma ramę w rozmiarze 65 dla wielkoluda i to dla tego jestem nim zainteresowany.

1656841194620.jpg

image.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower za 4 tyś. na drugim końcu polski. Bateia wytestowana 95% mocy fabrycznej.
Nowy kompletny Napęd Zębatka + Kaseta 9 + plus Łańcuch Hg 59. wystawiają rachunek i dają jakąś gwarancję.

dodam że ważę 180 kg i nie wiem czy rower da ze mnąradę😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaliczyć wpadki dobrze byłoby wiedzieć w jakim stanie jest silnik. Do boscha są zestawy naprawcze i niektóre części zamienne ale nie wszystko. 

Nie wiem ile polskie serwisy kasują za serwis silników u mnie cena zależnie od firny i modelu to 1300-2000 zł, zakładając że do wymiany byłby tylko elementy ruchome, łożyska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie jeżdżę na rowerze i wiem że rower nie ma lekko. W pierwszej kolejności muszę spawać ramę przy rurze podsiodłowej. Szprychy też nie dają rady. Rower na zdjęciu widać że ma dodatkowe wzmocnienie. Najbardziej martwię się tym napędem Boscha. Można jakoś sprawdzić w jakim stopniu jest zużyty? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poszukał starej ramy ze stali Cro- Mo i sztywnym widelcem. Takie były popularne w latach 90-tych, sam mam taki do dojeżdżania do sklepu. Powinna mieć dużo większą wytrzymałość niż dzisiejsze Alu. A potem konwersja na elektryka. Tylko nie wiem czy znajdziesz ramę odpowiedniej wielkości w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten rower ale mój Kross elektryk ma wagę całkowitą czyli ja plus rower 125kg. Moim zdaniem szybko dostanie w kość ten rower a napęd pewnie tylko 250W więc słabiutki. Ja przy takim wzroście i większej wadze szukał bym wzmacnianego customa z mocnymi hamulcami hydraulicznymi. Widziałem nad morzem wiele takich konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw "wzmicniony" to 2000, pakiet 2000. Do tego dowolny rower. 

W dniu 4.07.2022 o 09:43, mayo207 napisał:

Całe życie jeżdżę na rowerze i wiem że rower nie ma lekko. W pierwszej kolejności muszę spawać ramę przy rurze podsiodłowej. Szprychy też nie dają rady. Rower na zdjęciu widać że ma dodatkowe wzmocnienie. Najbardziej martwię się tym napędem Boscha. Można jakoś sprawdzić w jakim stopniu jest zużyty? 

 

Można. Autoryzowany serwis ma dostęp do systemów diagnostyki. Diagnoza określi przebieg silnika i stan pakietu. Nie określi stanu mechanicznego silnika. To tylko po jego otwarciu. Zalecałbym bo serwis dziabniętegotp kwoty od 1000w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedyne co mi się nie podoba to Nexus - większość pisze że nie jest zbyt trwały w elektryku. Ale jak Ci się zmieli to zawsze możesz zmienić na zwykłą przerzutką - za ok 500 masz piastę, kasetę 9 rzędów , przerzutkę z manetką i łańcuch, przy pojedynczej tarczy ta sama jest przy siedmiu i 9 biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ciągle szukam roweru dla siebie. https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gazelle-chamonix-c7-steps-h65-odblokowany-dzik-50km-h-CID767-IDLyrLl.html

proszę o waszą opinię na temat tego roweru. o co powinienem dopytać sprzedawcę. może ktoś trafił inny wielki rower w necie to proszę o info. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy można cofnąć w silniku Boscha licznik przebiegu całkowitego? Pytam, ponieważ mam okazję kupić używkę z niewielką ilością najechanych kilometrów. W samochodach cofają, to i w mniej skomplikowanej elektronice e-bika, też chyba możliwe. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszystko można, ale o jakim przebiegu mówimy i iloletnim rowerze? Przy naprawdę małym rower powinien wyglądać jak nowy, oczywiście napęd mozna zmienić, ale raczej nikt nie pomaluje jak nowy - a przy użytkowaniu zawsze powstają jakieś drobne rysy. Poza tym można zajrzeć do piasty - tam też będzie widoczny większy przebieg.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...