Skocz do zawartości

[przebieg bosch] przebieg roweru

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. witam wszystkich. zamierzam kupić rower hercules z napędem bosch performance line. licznik podaje całkowity przebieg  ponad 11tyś. czy jest sens kupowania roweru z takim przebiegiem? rower ma ramę w rozmiarze 65 dla wielkoluda i to dla tego jestem nim zainteresowany.

1656841194620.jpg

image.webp

rower za 4 tyś. na drugim końcu polski. Bateia wytestowana 95% mocy fabrycznej.
Nowy kompletny Napęd Zębatka + Kaseta 9 + plus Łańcuch Hg 59. wystawiają rachunek i dają jakąś gwarancję.

dodam że ważę 180 kg i nie wiem czy rower da ze mnąradę😉

• Mod Team

Żeby nie zaliczyć wpadki dobrze byłoby wiedzieć w jakim stanie jest silnik. Do boscha są zestawy naprawcze i niektóre części zamienne ale nie wszystko. 

Nie wiem ile polskie serwisy kasują za serwis silników u mnie cena zależnie od firny i modelu to 1300-2000 zł, zakładając że do wymiany byłby tylko elementy ruchome, łożyska. 

11 godzin temu, mayo207 napisał:

dodam że ważę 180 kg

To już nie chodzi o to czy jest elektryczny czy nie. Po prostu nie da rady.

Całe życie jeżdżę na rowerze i wiem że rower nie ma lekko. W pierwszej kolejności muszę spawać ramę przy rurze podsiodłowej. Szprychy też nie dają rady. Rower na zdjęciu widać że ma dodatkowe wzmocnienie. Najbardziej martwię się tym napędem Boscha. Można jakoś sprawdzić w jakim stopniu jest zużyty? 

Ja bym na twoim miejscu poszukał starej ramy ze stali Cro- Mo i sztywnym widelcem. Takie były popularne w latach 90-tych, sam mam taki do dojeżdżania do sklepu. Powinna mieć dużo większą wytrzymałość niż dzisiejsze Alu. A potem konwersja na elektryka. Tylko nie wiem czy znajdziesz ramę odpowiedniej wielkości w dobrym stanie.

3 godziny temu, chudzinki napisał:

A z ciekawości spytam - ile masz wzrostu, że szukasz ramy w rozmiarze 26 cali? Nawet nie wiedziałem, że są takie. Nie jest to jakaś pomyłka?

207cm. Mam rower releigh w tym rozmiarze 

Nie wiem jak ten rower ale mój Kross elektryk ma wagę całkowitą czyli ja plus rower 125kg. Moim zdaniem szybko dostanie w kość ten rower a napęd pewnie tylko 250W więc słabiutki. Ja przy takim wzroście i większej wadze szukał bym wzmacnianego customa z mocnymi hamulcami hydraulicznymi. Widziałem nad morzem wiele takich konstrukcji

• Mod Team

Zestaw "wzmicniony" to 2000, pakiet 2000. Do tego dowolny rower. 

W dniu 4.07.2022 o 09:43, mayo207 napisał:

Całe życie jeżdżę na rowerze i wiem że rower nie ma lekko. W pierwszej kolejności muszę spawać ramę przy rurze podsiodłowej. Szprychy też nie dają rady. Rower na zdjęciu widać że ma dodatkowe wzmocnienie. Najbardziej martwię się tym napędem Boscha. Można jakoś sprawdzić w jakim stopniu jest zużyty? 

Można. Autoryzowany serwis ma dostęp do systemów diagnostyki. Diagnoza określi przebieg silnika i stan pakietu. Nie określi stanu mechanicznego silnika. To tylko po jego otwarciu. Zalecałbym bo serwis dziabniętegotp kwoty od 1000w górę. 

• 2 tygodnie później...

Jedyne co mi się nie podoba to Nexus - większość pisze że nie jest zbyt trwały w elektryku. Ale jak Ci się zmieli to zawsze możesz zmienić na zwykłą przerzutką - za ok 500 masz piastę, kasetę 9 rzędów , przerzutkę z manetką i łańcuch, przy pojedynczej tarczy ta sama jest przy siedmiu i 9 biegach.