Skocz do zawartości

[2023] Trek Madone SLR


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/madone/?gclid=CjwKCAjw_ISWBhBkEiwAdqxb9hE3xGEGNKxvdl2FoJGMWvvIBx6Qwn5PqP7Ab4hoQ7ygM0ZQUpBhSBoCIM4QAvD_BwE

Kolarstwo szosowe to nie moja bajka ale pewnie wielu z Was ślinka pocieknie. Osobiście ten patent z podsiodłowką nie przypadł mi do gustu. No ale dziś rower musi dziwnie wyglądać 😁 Co warto odnotować to rezygnacja z ISO speed.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze na co zwróciłem uwagę to gdzie jest ten napis TREK. Ale ładne zdjęcia porobili , rower wygląda kosmiczniej. Przykuwa uwagę i  oto chodzi. Amerykanie mają bardzo dobry marketing. Kiedyś mocno  promowane były rowery endurance i  rozwarzałem zakup  domane lub synapse. Ale mi przeszło i powróciłem do piewrwszej myśli i kupiłem typowego sciganta bez bajerów typu iso speed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

W dniu 3.07.2022 o 09:44, Alsew napisał:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/madone/?gclid=CjwKCAjw_ISWBhBkEiwAdqxb9hE3xGEGNKxvdl2FoJGMWvvIBx6Qwn5PqP7Ab4hoQ7ygM0ZQUpBhSBoCIM4QAvD_BwE

Kolarstwo szosowe to nie moja bajka ale pewnie wielu z Was ślinka pocieknie. Osobiście ten patent z podsiodłowką nie przypadł mi do gustu. No ale dziś rower musi dziwnie wyglądać 😁 Co warto odnotować to rezygnacja z ISO speed.

To zgubne przekonanie że coś pocieknie  :)

sobie zrymuję: z moich ust wkurw wycieka (zawsze) gdy dostaję w ręce treka (na serwis).

Od 2009 gdy dane mi było składać i serwisować produkty tej firmy przekonałem się że:

- projekty są z tyłka 

- ergonomia obsługi to pojęcie inżynierom T obce 

- produkty mizernie testowane przed wejściem do produkcji 

- fatalna kontrola jakości poskładanych rowerów. 

- bez zastrzeżeń jest (była,  nie wiem czy nadal jest) obsługa gwarancyjna i ewentualnie po.

Ciekaw jestem jakie fuckupy ma w sobie to dzieło hamerykańskiej myśli inżynieryjnej. 

Po innowacyjnym standardzie rynkowym pełnej integracji okablowania w pierwszym takim treku (madone aero pierwszej generacji) składanie i obsługa tego czegoś była na topie rowerowego guana. Wtedy koronę dzierżył spec. 

Za to pochwalne było sensowne puszczenie kabli wewnątrz główki na zewnątrz łożysk..

Jednak w obecnej generacji emondy "poprawili" to niedopatrzenie i zastosowali prawilne prowadzenie wewnątrz. Czyli da się dobrze ale można to "ulepszyć".

Zakładam,  doświadczalnie,  że to coś z linii Madone posiada również tego typu rewelacje,  bo do jego pojawienia się trek bardzo wytrwale pielęgnował przekonanie o ztyłkaprojektowaniu swoich fantastycznych dzieł. 

Wg mnie ceny powinni ustalić na poziomie 60k+ za model na tiagrze. To zminimalizowaloby liczbę maltretowanych użytkowników i pracowników serwisów  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...