Skocz do zawartości

[Stery] Popękane miski sterów


Rekomendowane odpowiedzi

Po rozebraniu sterow, miski bardzo latwo sie wybily. Gorna byla peknieta, a dolna po wyjeciu pekla w pół. Dlaczego tak sie stało, ze miski tak skonczyly? Od czego? Co by sie stalo, gdyby pekly podczas jazdy? Jakie nowe stery kupic? Miski maja wymiary ok. 45mm, ahead.

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz spowoduje że miski będą się ruszały i uderzały w główkę. Każde takie uderzenie, to mini "rozbicie" główki.

Po jakimś czasie, nawet nowe stery będą wpadały luźno.

Mamy 2022 rok, dzisiaj zamówisz, we wtorek będziesz miał. W normalnych sklepach też mają, to jest podstawowa rzecz eksploatacyjna.

Warto ryzykować uszkodzeniem ramy?

Swoją drogą, żeby się nie okazało że już masz uszkodzoną główkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec brac stery z wymiarami misek 44mm?  Nie mam możliwości teraz zmierzyc srednic glowki ramy, a miski mialy właśnie ok 44mm. Patrzac przez ten rozmiar Accenty hsi basic by pasowaly? Same miski mogą pasowac, bo jak reszta nie to reszte mam.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się komplet sterów. Więc albo wymieniasz całość albo nic.

Co do rozmiaru. "Chyba" jeżeli chodzi o wymiar montażowy, to kiepskie określenie. Duża szansa że będzie to 44mm, ale nikt Ci nie da gwarancji.

Jak wprasujesz miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijaniem ich ja sie nie bede zajmował tylko ktoś inny, ktos kto ma czym i wie jak to zrobić. Poprzednie wlasnie byly wbijane, chyba, ze tych sie nie wbija. Szczerze mowiac nie wiem.

To zamowie te accenty albo jakies VP, moze bedzie pasowac, moze nie najwyzej sie odesle. Tak czy suak wolalem spytac bo ta osoba stwierdziła ze mozna tak jeździć ale jak najszybciej wymienic, a ja nie chce uszkodzić w zaden sposob ramy, bo to oznaczalo by koniec mojej jazdy na rowerze.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałem mierzyc? Miska miala średnice 45mm to zamowilem zs44 (nie ja mierzylem ta stara miske, nawet jej przy sobie nie mam). Zs44 to standard sterów polzintegrowanych a takie tam mam. No i właśnie tego 1mm zabrakło. Niestety nigdzie nie ma nawet zs46.

Jeśli chodzi o rame - chinski no name, bo rowe storm rapid. Więcej informacji nie podam, bo nie mam. Skontaktowalem sie ze sklepami, nawe z tą marką tego roweru. Czy odpisza, wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilismy ten rozmiar zeby wlasnie zobaczyć czy bedzie pasować. Jakie według ciebie miałem zamówić skoro nawet zs46 nie ma? A o zs45 nigdzie nie ma mowy na internecie.Trzeba bylo sprawdzić. 

Chyba ze to właśnie jakies inne stery o których nie słyszałem. Tak czy siak byly to stery polzintegrowane na kulkach. Przecież jakbym wszystko na ten tema wiedział, to bym nie przychodzil tu z tym o pomoc, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o takim narzędzi jak... suwmiarka? Lepiej tracić czas i pieniądze, zamiast wziąć i iść do pierwszego z brzegu sklepu, żeby Ci zmierzyli?

Naprawdę nie rozumiem jak doszedłeś do tego, że mierząc miskę która ma 45 mm ( nie wiem co to za wymiar), zamówiłeś taką która ma 44mm...

Najlepiej też zmierzyć główkę, bo ja to mam wrażenie że tam jest już "po zawodach". Wrzuć zdjęcia tego co wybiłeś.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym te 45mm wyszlo jak myslisz? Linijka? Sklepów w mojej okolicy niestety nie ma. Według ciebie co powinienem w takim wypadku zrobić skoro  nigdzie takiej średnicy nie ma? Jedynie zs44 no i zs46 ktorych oczywiscie tez nigdzie nie ma. Jedynie mozna chyba z bodajże Danii sprowadzić, ale ile to zajmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie zestawu który wybiłeś z roweru.

Przy okazji masz nauczkę, że takiego badziewia się nie kupuje. Patrzę na ceny i te rowery wcale nie są jakieś tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, drajwer112 napisał:

Jeśli bylby zintegrowany, to byłby na kulkach? Postaram  się o zdjęcie, bo rower stoi u serwisanta i nie wiadomo właśnie co dalej.

Postaram sie o zdjęcia. 

Nauczkę miałem juz dawno. Niestety kupilem to gdy nie mialem zadnego pojęcia o rowerach. I takie są właśnie tego skutki, nawet sterow do tego znaleźć nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, drajwer112 napisał:

A czym te 45mm wyszlo jak myslisz? Linijka?

W dniu 2.07.2022 o 22:54, drajwer112 napisał:

Miski maja wymiary ok. 45mm

Brzmi jak linijką, stąd pytanie o suwmiarkę. Na suwmiarce można odczytać wartość do dziesiątej milimetra.

Jeżeli nie znajdziesz sterów, co wygląda na problematyczne, to masz pozamiatane pisząc krótko. Ewentualnie szukaj na Aliexpress.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...