Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Rower szosowy - dylemat!


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2022 o 13:42, artur_ napisał:

Podepnę się pod temat.

Używka dla całkowicie początkującego.

Czy się opłaca?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kolarski-giantm-CID767-IDQTLMH.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

 

 

opłaca się...conduct to dobry system i najlepszy z hybrydowych-dzięki krótkiej lince do centralki działa niemal jak pełne hydro, mało awaryjne tylko wygląda lipnie. Mostków na olx i w giant storach jest trochę więc jakby co problemów nie będzie. Licznik montujesz na mostku, lampkę na kierze i po temacie- nie wiem co tam jeszcze chciałoby się montować. M-ka będzie dobra. U mnie przy 176cm M w contendzie ar idealnie (wiadomo liczy się długość giry itp.). Plusem każdego ar jest to , że wsadzisz tam 35c lub 38c i zrobisz lekką szutrówkę. Minusem ar2 w stosunku do ar1 jest osprzęt (tiagra vs 105, hamulce conduct vs 105, koła sr2 vs pr2- te drugie trochę lżejsze i nieco mniej awaryjne- choć powiedzmy sobie szczerze po wymianie kół i opon na lżejsze ten rower zaczyna zupełnie inaczej jeździć. Te pr2 to chyba jeszcze starszy model z erto 17...nowe mają już 22mm). W oby dwóch masz siodło giant contact forward- bardzo fajne siodło, ale dla osób, które stosują wąskie siodła, niecałe 130mm. W nowych masz jakąś kanapę ponad 140mm szerokości. No i tu przechodzimy do sprzętu, który wsadziłeś przed chwilą...przy tym przebiegu będą to raczej normalne rzeczy jak napęd (kaseta, łańcuch), klocki itp. Warto obadać ramę pod kątem przetarć i ew. pęknięć oraz sztycę- w jednym drugim jest już d-fuse karbonowy. Gdyby to byłoby bliżej to sam bym po niego pojechał bo w garażu ar czeka na upgrade i by mi się wtedy nie opłacało.

p.s.

Tylko ten niebieski ma opis, że to rozmiar S, a dalej że m-ka...

Edytowane przez nossy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego ogladalem w weekend i faktcznie stan bdb i juz bym kupil, gdyby nie to, że wydawał się jakiś taki za mały na M (na FV wpisane nawet L). Naklejki nie było więc zadzwoniłem do salonu Gianta podajac nr ramy bo nie dawało mi to spokoju. Jak sie okazało, z systemu wyskoczył rozmiar S....właściciel zmienił już ogłoszenie ale widzę, że tylko w tytule.

Powracając do tego AR 1 na 105. 
Co ile wymienia się kasete i łańcuch w takim napędzie (średnio oczywiście bo wiem, że to też sprawa indywidualna)?

Czy od razu po kupnie należałoby wymienić razem z klockami? To chyba nie rozrząd w samochodzie, przy używce, że lepiej od razu w ciemno? Jak dobrze hamuje, a napęd nie szwankuje to jaki jest limit na wymianę? Ile powinienem na tym jeszcze pojeździć?

Zestaw kaseta+łańcuch+klocki do 105 orientacyjnie z wymiana ile mnie wyniesie?

Ostatnie najważniejsze. Czy za 4tys warto?

 

Dzieki!

Edytowane przez artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta 200-250, łańcuch 120. Klocki to szeroki temat bo dedykowane mają teraz astronomiczne ceny i ciężko je kupić także trzeba sobie znaleźć zamienniki, ja jeżdżę na takich za 25 plnów/oś. Elementy eksploatacyjne wymienia się kiedy się zużyją a nie profilaktycznie, czas zużycia zależy od warunków, techniki jazdy, kultury serwisowej właściciela

Warto

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna akcja, pierwszy raz widzę coś takiego...sztyca się porysowała bo latała góra/dół. Wg właściciela to zacisk czy jakiś dodatkowy uchwyt montażowy do czegoś tam? Zadzwoń sobie do jakiegoś giant store może powiedzą coś więcej.

Teraz, nossy napisał:

Dziwna akcja, pierwszy raz widzę coś takiego...sztyca się porysowała bo latała góra/dół. Wg właściciela to zacisk czy jakiś dodatkowy uchwyt montażowy do czegoś tam? A może jakiś adapter do dfuse żeby zwykłą sztycę wsadzić.Zadzwoń sobie do jakiegoś giant store może powiedzą coś więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie ale jeśli wymaga to jakiegokolwiek wysiłku to mają to w pompie.

Nie mają obowiązku szukać takich informacji dla kupującego z drugiej ręki... to nie będą tego przesadnie szukać. Ty byś szukał bo jakiś Artur ma problem?

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem pytałem o inny rower:) Wcześniej pisałem wam o takim niebieskim Contendzie 2

 

Odpowiedź Gianta nt. obejmy:

 

Cytat

Dzień dobry, Obejma taka występuje jest ona dodatkiem do roweru i służy w przypadku gdybyśmy chcieli zamontować błotniki. Nie musimy z niej korzystać. Pod nią jest właściwa obejma która trzyma siodło.

Odpowiedź Gianta nt. wielkości ramy:

Cytat

Niestety nie, prawdopodobnie według informacji jakie otrzymałem z Giant Polska, może być to rama po wymianie gwarancyjnej.

 

Edytowane przez artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś w zwykłym sklepie co ma gianta czy giant store? Może tak być, że rama była walnięta, wgnieciona, coś z lakierem-mnóstwo baśni idzie do tego dopisać. Najważniejsze, że się wyjaśniło z tym adapterem na sztycy. Czy na tej ramie też nie ma podanego rozmiaru? Zawsze możesz zmierzyć rurę podsiodłową i wtedy wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, nossy napisał:

A pytałeś w zwykłym sklepie co ma gianta czy giant store?

I tu i tu. Nigdzie rama się nie pokazuje. 

Właściciel twierdzi, że roweru nie oddawał na gwarancji. Sklep w którym kupiono to samo - rower przyjechał z takim numerem z hurtowni.

5 minut temu, nossy napisał:

Zawsze możesz zmierzyć rurę podsiodłową i wtedy wyjdzie.

Tez mi tak Pan w Giant proponował zrobić. Rozmiar powinien wynosić dla M - 50cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...