Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Rower szosowy - dylemat!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zrozumiałem juz kąt mostka negatywny oddala, a odwrócony skraca. Odwrócony na plus mostek zmienia dynamikę jazdy w rowerze co jest mega negatywne w odczuciu dla mnie - szybko się jedzie w negatywnym. Sztyca zero to porażka ja jeżdżę siłowo a na sztycy zero to tak jakby tej siły nie bylo w ogóle w przełożeniu na pedały - takie są moje odczucia względem sztycy -25mm.

 Dopasowałem się do roweru musiałem odwrócić mostek na plus i zainstalować sztyce 0 i uzyskałem wtedy różnice między kierownica a końcem mostka może -/+2 cm w wysokości. 

Mam na myśli - saddle height over handlebar 

Definitywnie chce oddać ten rower, bo to nie to co chciałem mieć, ale nie wiem jak to się skończy najwyżej stracę jakiś procent z całej kwoty.

IMG_20220808_222757.jpg

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema

Rower oddany na cale szczescie nic nie stracilem bo bikster oddal mi pelna kwote co bylo dla mnie milym zaskoczeniem poniewaz troche sladow zosawilem po sobie lol. Myslalem ze strace co najmniej te £200-400.

Mialem wystarczajaco duzo czasu zeby przemyslec swoje bledy i stwierdzilem ze kupie carbonowa uzywke do 1000£ a reszte zainwestuje w bike fitting i dobre buty szosowe

W koncu zyje w glasgow w ktorym jest mnostwo rowerow na sprzedaz, ktore mozna wyprobowac na test drivie i urwan cos na cenie takze to bylaby dobra opcja dla mnie.

Co sadzicie o uzywkach carbonowych podobno jesli nie ma uszkodzen rama to jest nie do zajechania.

Wlasnie mam na oku jedna szosowke scotta cr1 rozmiar M TopTube 545 reach 384 stack 565 i tak sie zastanawia czy warto byloby brac ten rower na osprzecie Sora?

https://www.gumtree.com/p/bicycles/scott-cr1-bike-road-bike./1425537629

tu mam druga opcje Tifosi scalare rozmiar M na Campagnolo Centaur 11x troche sie obawiam o czesci zamienne do tego osprzetu ale cena kusi bo gosciu chce £950 za praktycznie nowy rower jesli to prawda w opisie.

Top tube 544, Reach 384, Stack 543

https://www.facebook.com/marketplace/item/576528060883491/

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Scott cr1 na sorze i tak nie podoba mi się cena jak za tak stary rower chlop chce £850 może za ponad £500 bym wziął go inaczej nie dałbym więcej za to tak czy siak.

Dlaczego uważasz że jest zły tifosi dla mnie na początek? Miałem Vitusa zenium rozmiar L z top tube 561mm Reach 385mm stack 576mm i był totalnie za duży. Vitus zenium rozmiar M top tube 544 reach 382 stack 544 są prawie takie same wymiary tylko Reach jest większy o 2mm i stack o 1mm mniejszy w tifosi. Ja jestem dobrze rozciągnięty dotykam dłonią z wyprostowanymi nogami do podłogi zresztą ćwiczę i rozciągam się więc to byłaby chyba kwestia przyzwyczajenia ciała do roweru tylko kwestia jest ile czasu bym potrzebował na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, samego blatu nie zajedziesz a na korbie campy sobie możesz jeździć z jakim chcesz łańcuchem, tańsze kasety campy jakieś centaury 11s czy zamienniki miche nie są jakieś bardzo drogie to jest poziom 105-ki plus 30% i w kontekście wymiany bębenka traci sens taka oszczędność.

Ale to w ogóle nie o koszt łańcucha chodzi. Usiłujesz wejść w temat kilka kroków za daleko. Wybierasz dość sportową geometrią a Twoje doświadczenie to to że sobie pojeździłeś na za dużej ramie i coś przeliczasz na mniejszą - nie ogarniam co chcesz tym za informację przekazać. Do tego chcesz rower na campie (która ma dużo bardziej wymagające w obsłudze klamkomanetki) i to na początek przygody do jeżdżenia wycieczek pod Glasgow w dziurawym asfalcie. Uwierz mi naprawdę można wpaść na lepszy pomysł. 

PS. Szybciutko się dowiesz co to jest nerw łokciowy jak po godzinie jazdy nie będziesz miał siły zmienić biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bez sensu, samego blatu nie zajedziesz a na korbie campy sobie możesz jeździć z jakim chcesz łańcuchem, tańsze kasety campy jakieś centaury 11s czy zamienniki miche nie są jakieś bardzo drogie to jest poziom 105-ki plus 30% i w kontekście wymiany bębenka traci sens taka oszczędność.

Tak, mysle sobie czy w ogole bym zajechal cokolwiek w tej campie oprocz lancucha, sadze ze nie nastąpiłoby to szybko. Ważne żeby byla dobra dostepnosc produktow.

Cytat

Wybierasz dość sportową geometrią a Twoje doświadczenie to to że sobie pojeździłeś na za dużej ramie i coś przeliczasz na mniejszą - nie ogarniam co chcesz tym za informację przekazać.

Prawda, nie mam doswiadczenia z rowerem typowo RACINGOWYM, ale na codzien jezdze rowerem fitness do pracy 6km na dzien i w weekendy do 50-70km ale to nie jest regularnie. W kazdym badz razie miesiecznie to jest 200-300km aktualna srednia predkosc mam 19,5km/h wedlug licznika.

Tak, pojezdzilem sobie na ramie zenium Large od vitusa moze z 5-6 km efekt byl taki ze sciagalo mnie przez nie naturalnie mocno wyciagniete plecy i rece do przodu co w efekcie miazdzylo mi moje krocze razem z klejnotami - okropny bol doslownie po kilku minutach. Wiec bylem zmuszony skrocic mostek o 10 mm i sztyce o 25mm do tego obrocilem mostek na kat dodatni aby miec optymalna pozycje.

Dlatego rozmiar M będzie dla mnie lepszy bo nie bede musial skracać roweru.

Cytat

Do tego chcesz rower na campie (która ma dużo bardziej wymagające w obsłudze klamkomanetki) i to na początek przygody do jeżdżenia wycieczek pod Glasgow w dziurawym asfalcie.

haha drogi lokalne w glasgow to jest jakas parodia mozna wpasc w tak wielka dziure zeby  polamac rower i siebie.

I zapomniales dodac chamski wiater ktory wieje na okrągło...pozycja wyprostowana na rowerze to jest dramat dopiero.

Cytat

Uwierz mi naprawdę można wpaść na lepszy pomysł.

Prosze mi doradzic chetnie wyslucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiec bylem zmuszony skrocic mostek o 10 mm i sztyce o 25mm do tego obrocilem mostek na kat dodatni aby miec optymalna pozycje.

Podniosłeś kokpit dając mostek na plus w rowerze ze stack'iem 576mm a teraz rozważasz zakup roweru ze stack'iem 543.

Cytat

Prosze mi doradzic chetnie wyslucham.

Wybierz rower endurance na Shimano. 

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podniosłeś kokpit dając mostek na plus w rowerze ze stack'iem 576mm a teraz rozważasz zakup roweru ze stack'iem 543.

Z powodu długiej górnej rury 561mm jesli bylaby 544 byloby moze lepiej ale nigdy nie siedzialem na takiej ramie ani nie jechalem. Jestem ciekawy tego wiec w weekend sprawdze jakis rower z gorna rura 544mm, chcialbym zobaczyc jaka to bedzie roznica miedzy rozmiarem L.

Cytat

Wybierz rower endurance. 

To mam pare opcji do wyboru:

Willier gtr team 2016

Nie wiem jaki to jest rozmiar ale pisze ze jest idealny dla 5"11 wiec taki sam rozmiar jak ja

https://www.gumtree.com/p/bicycles/wilier-gtr-team-carbon-road-bike/1439585164

Trek Domane 4,5 rozmiar 54  z 2014

top tube 541mm head tube lenght 170mm wiecej informacji nie moge znalesc.

https://www.gumtree.com/p/bicycles/trek-domane-4.5-carbon-road-bike/1436921849

Canyon endurance AL na 105-ce z 2017

reach 375 stack 581 top tube 547

https://www.gumtree.com/p/bicycles/canyon-endurace-al-medium-road-bike/1440090783

Tu na koniec taki okaz Giant ??????? za 1200£ w opisie "connect" pisalem z gosciem dzisiaj to powiedzial ze nie wie jaki to jest model roweru

Moglbym prosic o nazwe tego model bo chcialbym sprawdzic geometrie.

592774709178288https://www.facebook.com/marketplace/item/592774709178288/

 

 

 

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem o tym po za giantem ktory mial w opisie connect lol. Ten giant wygrywa wszystko, tak mysle. Mam nadzieje ze sie nie nabije kolejny raz jak z tym vitusem. Troche sie obawiam ze moze byc cos z rama carbonowa i w dodatku jest na ultergrze co jest ogromnym plusem i minusem, bo koszty sa wysokie tych podzespołów. Ale taka ultegre chyba ciezko zajechac, pewnie moze miec ogromny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczne klamkomanetki szosowe są mega drogie, ultegra ponad 2k. Z tego powodu giant wymyślił sobie system hybrydowy, to badziewie zamontowane na kierownicy. Wkładali połowę tańsze klamki mechaniczne, do tej "centralki" idą normalne linki a stamtąd do zacisków już przewody hydrauliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, jest to trochę komiczne ultegra z hamulcami hybrydowymi już lepsza jest 105-ka bo przynajmniej tańsze w utrzymaniu i hamulce sa hydrauliczne. Jak to się przekłada na jazdę i utrzymanie hamulcow hybrydowych w tym giancie propel, jest z tym jakiś problem? Generalnie nie przepadam za giantami i ich innowacjami typu d-fuse taka sztyce kupić to bardzo droga sprawa a na eBay lub Amazonie jest ich mnóstwo lub coś uszkodzi się w ramie na łączeniu sztycy to wtedy koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupilbym się raczej na tym, że mając to na mostku jesteś skazany wyłącznie na mostki, które są z tym kompatybilne. Do tego montaż akcesoriów na kierownicy jest utrudniony. 

No ale co kto lubi, mi się np. udało kupić kilka miesięcy temu parę klamek hydraulicznych 105 praktycznie bez śladów używania za 7 stow. Gdyby udało ci się dorwać coś takiego i wymienić to zrobi się bardzo fajny rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze cos musi byc nie tak...wolałbym nie popadac w koszty z klamkomanetkami, jest to troche nie za bardzo dla mnie. Na pewno nie teraz kiedy chce kupic rower, buty szosowe, pedaly i isc na bike fitting, a na bike fittingu moze byc przerabiany rower, mostek i kierownica. Moze potrzebuje kierownicy 40cm zamiast 42cm ale nie wiem tego jeszcze. Tymi informacjami tylko sie zniechcecilem do tego roweru bo rower przez ta ultegre i innowacje gianta staje sie drogi na przeróbki - mostek £40-/+ i jeszcze D-FUSE...eh Powiem szczerze, ze ta cena mocno kusi mnie zeby wziasc rower za £1200 - napawde to nie duzo kasy za tej klasy sprzet. Ale nie chce sie napalac jak z tym vitusem bo potem moze byc lament, nie wiem co robic w kazdy bądź razie.

PS. Moze jak uda sie za 1000£ kupic rower to bedzie sie oplacalo lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam endurance Canondale Synapse 105 Top tube 547mm, Head tube 161mm, Reach 382mm, Stack 570mm

https://www.facebook.com/marketplace/item/456172812662673/

Rama jest dluzsza o 3mm w cannondale niz w giancie defy, a to jest rozmiar 54. W rozmiarze cannondale 51 jest top tube 531mm, reach 377mm i stack 550mm, reach jest taki sam jak ma defy rozmiar M. Czy Canondale 54 moze byc za duza dla mnie?  Co o tym myslicie?

PS. No nie wierze 10kg wazy ten rower z carbonu to chyba w rozmiarze xxl - masakra

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ędurensy często tak mają. Działy marketingu robią ludziom papkę z mózgów, nie ważne, że ważysz 120 kg przy 180 wzrostu, kup nasz nowy, KOMFORTOWY model a będziesz sportowcem. Obecny trek domane też waży ponad 9+ a kosztuje ponad 15k na 105

Komfort, nie masa. Taki mamy teraz trend w kolarstwie szosowym, za dwa sezony będzie inny a za dziesięć wszyscy będą znowu na szczękach i cienkich rurkach jeździć. Musi być ruch w interesie

Spośród popularnych producentów dobry stosunek masa/cena się chyba tylko w canyon uchował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...