Skocz do zawartości

[2000] Rower do 2000 złotych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Chciałbym zakupić sobie rower do jazdy po drogach asfaltowych, szutrowych ewentualnie czasem po delikatnym lesie.
W sezonie zimowym może zakupiłbym sobie trenażer.
Budżet to około 2000 złotych.
Mam około 195 cm wzrostu.
Rowery, które wpadły mi w oko to :
oraz
A może jesteście mi w stanie polecić coś lepszego w tych pieniądzach?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro? Geometria tego roweru to kpina, ktora idzie w parze z waga. Doloz 500 i kup taki, ktory ma geometrie, to wtedy moze nawet ktos ci podpowie, poniewaz na 195cm wzrostu juz nawet kross nie robi rowerow. Znaczy robi, bo zawsze mieli duze ramy, ale delikatnie zeszli w dol, ale przynajmniej w wiekszosci ram mozna cos odczytac. 

PS: romet tez ssie pod katem geometrii, jak ma sie 195 to lepiej patrzec na marki, ktore dbaja o detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 01:07, burchlak napisał:

Geometria tego roweru to kpina, ktora idzie w parze z waga.

Możesz rozwinąć kwestię geometrii?

 

W dniu 3.07.2022 o 01:07, burchlak napisał:

jak ma sie 195 to lepiej patrzec na marki, ktore dbaja o detale.

To znaczy jakie w tym budżecie?

 

W dniu 2.07.2022 o 20:46, maviker napisał:

rower do jazdy po drogach asfaltowych, szutrowych ewentualnie czasem po delikatnym lesie.

Lazaro Aero V3 tylko nie wiem czy 21 cali nie będzie za małe...

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-speed-900/_/R-p-306287?mc=8549669&c=Szary tylko czy przypasuje Ci zakres przełożeń?

Szukałbym czegoś ze sztywnym widelcem.

A ile ważysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria w tym lazaro podana jest w formie mazancow, ktore w zaden sposob nie nawiazuja do standardow, oczywiscie troche matmy i szloby wyliczyc wszystkie katy na oko. Ciezko mi to porownac do swojego roweru. Dziwi mnie tez waga 15.5kg

Mam levela b3 i jakbym zmienial to pewnie na nowszego, ktory ma juz troche bardziej progresywna rame, tj 69.5st na przednim widelcu, ale to zapewne nadal malo rekreacyjne ramy. Kolejny w kolejce giant, tutaj brak rozmiarowki w talonach.

Tak zgadzam sie, prozno szukac hydrauliki ponizej 2.5k w ww wymienionych. Po prostu po czasie jak lapnalem bakcyla to cyferki troche mi mowia i ciesze sie, ze nie musze tego sam mierzyc i wiem co bym chcial zmienic. na 195 wzrostu tj takie 92 do 94 cm nogi to utrudnione zadanie.

W takim budzecie pozostaje kupowac oczami i zdac sie na loterie. Mozna tez obskoczyc lokalne sklepy, ktore posiadaja cos na wiekszej ramie i pobawic sie w przymiarki, jest szansa ze ktos pomoze, ale trzeba do tego miec delikatne przygotowanie. na pewno lepsze podejscie niz allegro i zloty strzal w ciemno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Możesz rozwinąć kwestię geometrii?

 

To znaczy jakie w tym budżecie?

 

Lazaro Aero V3 tylko nie wiem czy 21 cali nie będzie za małe...

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-speed-900/_/R-p-306287?mc=8549669&c=Szary tylko czy przypasuje Ci zakres przełożeń?

Szukałbym czegoś ze sztywnym widelcem.

A ile ważysz?

98 kg ;)

 

Coś konkretnego jestes w stanie polecić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Możesz rozwinąć kwestię geometrii?

Te ramę są strasznie dlugie, ale to akurat moze być dobrze, bo 21" może wtedy pasować na 195, w odróżnieniu od 21" Lazaro Aero. A jeszcze nikt nie mowil Riverside 500?

A generalnie pomysł sztywnego widelca nest sluszny. Poza Elopsem 900 w Deca jest też Elops 500 long distance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, remover napisał:

Te ramę są strasznie dlugie, ale to akurat moze być dobrze, bo 21" może wtedy pasować na 195, w odróżnieniu od 21" Lazaro Aero.

Aż sobie spojrzałem na te ich cyferki i przy 21 cali oba modele mają tą samą podsiodłówkę, a górna rura wraz z dłuższym (bo czymś musieli to nadrobić skoro sama rura jest krótsza) mostkiem w Aero jest tylko o 1 cm dłuższa niż w Elitary, więc to nie końca prawda 😉. Zakładam, że kąty są takie same...

 

13 godzin temu, burchlak napisał:

Geometria w tym lazaro podana jest w formie mazancow

Zgadza się, ale to rowery budżetowe i multum ludzi z zadowoleniem na nich jeździ i wg mnie amator zdecydowanie bardziej odczuje różnicę na osprzęcie (choćby raz ustawiona przerzutka będzie tak samo działała przez x czasu) niż 2 stopnie w tą czy w tamtą, a mostkiem można wiele zrobić przy takiej jeździe.

 

13 godzin temu, maviker napisał:

Coś konkretnego jestes w stanie polecić?

Patrzyłeś na rowery przewijające się w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...