Skocz do zawartości

[opony] jakie opony dobrać? nie ogarniam, proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam starą Meridę górską i a generalnie jeżdżę 80% asfalt i 20% delikatny las tj po ścieżkach. Chcę zmienić opony na lżejsze, cieńsze, z mniejszym bieżnikiem, sumarycznie szybsze.

Przeczytałem o oznaczeniach, spojrzałem na to co mam na obręczy i na oponach i wiem że nic nie wiem ;)

Na oponie mam napisane: 53 - 559 (26 X 1.95), a na obręczy mam napisane 559x18C.

Jakie sensowne cienkie opony mogę tu wstawić? Budżet do 150/szt ale oczywiście im mniej tym lepiej. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, ze jak widzialem fabryczne crossowe opony u znajomego, ktore maja z 1.4 to wazyly blisko 100g mniej, niz moje smart samy 2.1. Wiadomo, lepiej sie to toczy, chociaz nie do konca :) Jezeli ja dbalem o 4 bary+ na asfalcie, a on jezdzil na 2.5, to nie wiem czy byl tu jakis zysk. Drugi problem to rozmiarowka.

Zapis na obreczy 559x18C to wysokosc kola 556mm i szerokosc obreczy 18mm. Przy 29erach masz z reguly 622x19c, wieksza srednica i 1mm na obreczy. Na oponie troche inaczej, ale w skrocie szukaj kol 26", od 1 do 2.35 cala szerokosci. Crossowe to 1.3 do 1.5", wagowo pewnie niewiele zbijesz, chyba ze kupisz drogo, zwijance i dętka. 150zl/szt to niezly budzet :)Kup sobie wpierw normalne 26x1.4+" (o ile idzie to dostac) i zobacz jak to lata, a lata tak samo jak rower crossowy, czyli przywykniesz, poczujesz sie lzej, a na sredniej pewnie niewiele wzrosnie bo nie szukasz we wlasciwym miejscu :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem już ani tanio ani wybór ani rozwijanych zbyt wiele nie jest.


Znalazłem coś takiego pośród najcieńszych:

https://allegro.pl/oferta/geax-zwijana-gato-mud-26x1-7-kevlar-xc-promocja-8452498808

https://allegro.pl/oferta/geax-barro-mud-26x1-7-44-559-tubeless-opona-zwijan-10110927516

Będą one pasować? do nich też potrzebuję dokupić dętkę?

Czyli skoro szukam w złym miejscu to gdzie mam szukać? ;)
Idziemy w stronę zmiany całego koła? na jakie ? tak żeby trochę odciążyć? oczywiście żadnych karbonów które będą wielokrotnie wiecej warte od tego roweru ;) Jakiś polecany zestaw koło + opona?

Planuję też wymienić widelec na sztywny=odciążyć.  Czy w dobrą stronę idę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Hutchinson Python. Po asfalcie idzie aż miło , w suchych warunkach radzi sobie w każdym terenie. Jedynie na mokrym trzeba uważać. Na twardym podłożu nie ma problemu, natomiast trzeba jasno powiedzieć, że gdy pojawia się grubsza warstwa błota to jest słabo. Moja ulubiona opona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...