Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] Jak wcisnąć uchwyt do ulocka na moją ramę?


Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję wymyślić jak zamocować ulocka Abusa do ramy mojego roweru. Jak widać na załączonym zdjęciu, trochę tam tłoczno: uchwyt na bidon (mogę ewentualnie poświęcić), uchwyt na fotelik, saszetka na klucze/dętki. Sam fotelik blokuje większość ramy przy tylnym kole. W montażu do wolnych części ramy przeszkadzają linki.

Ten ulock mi służy już kilkanaście lat. Wolałbym wymyślić jak go przyczepić niż kupować inne zabezpieczenie. Zazwyczaj go wkładam do plecaka, ale jest to zawodna metoda, bo zbyt często o tym zapominam i ulock zostaje w garażu, a ja się muszę wracać.

Jakieś pomysły na mocowanie?

rower.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alkamid napisał:

Próbuję wymyślić jak zamocować ulocka Abusa do ramy mojego roweru.

Jak wygląda uchwyt? Ile miejsca zajmuje z u-lockiem w środku ramy? Zawsze go wozisz?

Jeżeli na wycieczki gdzie bidon się przyda nie musisz zabierać zapięcia, to można dobrać taki koszyk, żeby zapięcie się zmieściło:

P1190800.thumb.JPG.f7cb72f03fffbd2f4da41c14a2cd4282.JPG

Przy górnej rurze przeszkodą może być owalny, trójkątny czy jeszcze jakiś inny kształt ramy. W obecnej mam coś w kształcie odwróconej kropli i uchwyt nie chciał się stabilnie trzymać.

 

Można tez próbować upchnąć gdzieś z boku:

P1000138.thumb.JPG.9feddcbf8b9608b8324f9357d4660548.JPG

Dałem w taki nietypowy sposób, żeby dźwignia na uchwyt była mniejsza. Jeżeli się jakoś dodatkowo zabezpieczy, żeby na wybojach nie latał, to można bardziej do tyłu dać.

I jeszcze w ramach inspiracji, patent podpatrzony u kolegi z pracy:

P1170722.thumb.JPG.75f0b4d45d7baccc50923f027dd30d22.JPG

Edytowane przez zekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli na wycieczki gdzie bidon się przyda nie musisz zabierać zapięcia, to można dobrać taki koszyk, żeby zapięcie się zmieściło

Takie coś (Twoje pierwsze zdjęcie) by było dobre. Tylko potrzebuję jakiegoś zapięcia które będzie miało od dołu miejsce na linki — jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hejka

A ja szukam takiego uchwytu, który uda się zamontować na miejsce dla bidonu. 

Może ktoś widział takiego coś? Wszędzie to na samą ramę...    

ps: chodzi o taki, by przykręcić tymi śrubkami, żeby nie było tego owijacza dookoła ramy. jestem chory na perfekcjonizm :)

Edytowane przez Pawa.pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałam się z takim. Miejsce montażu koszyków jest chyba zbyt nisko, żeby dało się swobodnie montować tam zapięcia. Pewnie się da ale mam obawy czy przy cięższych u-lockach nie byłoby zbyt dużej dźwigni i jak szybko na wybojach by się uchwyt wyłamał.

Ale jak się dobrze poszuka to coś jest, tyle że to autorskie rozwiązania, nic uniwersalnego:
https://bikerumor.com/found-lobster-lock-is-a-folding-u-lock-alternative-thats-always-mounted-to-your-bike/

Foldylock Compact ma uchwyt przykręcany w miejsce koszyka.

Bardzo ciekawe rozwiązanie umożliwiające montaż zapięcia lub bidonu: https://hiplok.com/product/hiplok-switch/
Mają też pod u-locki ale nie wiem czy coś innego niż ich będzie pasować: https://hiplok.com/product/hiplok-frame-bracket/

Jak jest możliwość skorzystania z drukarki 3D (tylko pewnie będzie trzeba dobrać inna długość śruby, żeby nie dokręcić się do ramy: https://www.stlfinder.com/model/kryptonite-bike-lock-mount-4g2e83H7/2197410/

Chałupniczo do u-locka można spróbować z uchwytami do rur pcv ale nie wiem czy dadzą radę utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...